Několik desítek policistů v úterý nejen krotili vášně mezi romskými klany, ale také zajišťovali zbraně v mercedesu jednoho z účastníků rvačky. Jak se později ukázalo zbraně měl muž v držení legálně. Na místě incidentu se navíc vůbec nestřílelo.

Policisté však neudělali za zbraněmi tlustou čáru a samopal poputuje na expertizu. „V tomto případě nemusí být úplně jednoznačné, jestli někdo smí u sebe nosit takovou zbraň,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. Samopal si totiž majitel zbrojního průkazu smí koupit jen za určitých okolností.

Zbraně patřily Tomáši Šťastnému, jehož čtrnáctiletou vnučku údajně unesl klan Kotlárů. Rodina Šťastných ve středu čekala na propuštění z vazby jedné z žen, která nastříkala policistovi do očí slzný plyn. „Nechtěla ho zasáhnout, mířila na útočníky,“ řekla matka unesené dívky Marie Šťastná. „Dceru jsem neviděla tři dny, někde ji drží pod zámkem,“ dodala Šťastná.

O začátku incidentu Šťastný řekl, že ho Kotlárovi bili do obličeje a když ležel na zemi, tak do něj ještě kopali. „Asi se jim nic nestane, protože oni mají moc,“ mínil Šťastný. Jako hlava rodiny chce udělat všechno proto, aby jeho vnučka byla vrácena k rodině. „Policie řekla, ať si to řešíme mezi sebou,“ řekl Šťastný.

Čtěte také: Rvačka šedesáti Romů zastavila dopravu v Brně (FOTOGALERIE, VIDEO)

ONDŘEJ PRÁŠIL