„Oběť pod tlakem souhlasila s pohlavním stykem, jedná se tedy o znásilnění. S obžalovaným spolupracovala, jelikož se bála dalšího násilí,“ uvedla státní zástupkyně Eva Žďárská. Muž chtěl podle ní ženu unést do Vídně. „Nakonec si zřejmě uvědomil, jakého násilí se dopustil a nechal ji odejít. Navrhuji devítileté vězení ve věznici se zvýšenou ostrahou a desetileté vyhoštění z České republiky,“ dodala Žďárská.

Obžalovaný všechna obvinění popřel. Tvrdil, že oběť potkal v prosinci v roce 2016 a zmínil její dlouholetý problém s drogami a prostitucí. „Loni v lednu jsem byl u ní doma a bylo mi ji velmi líto. Žila hrozný život. Koupil jsem ji postel a chtěl jsem, aby se léčila. Několikrát byla v psychiatrické léčebně, ale vždy brzy odešla. V květnu jsme se domluvili, že bude nejlepší, aby se mnou odjela na léčbu do Vídně, jelikož umím jazyk a mohl bych ji pomoct,“ vypověděl u soudu Krissalis.


Oběť brala podle soudního znalce drogy od roku 2007 a poprvé hospitalizovaná na psychologii byla jen o dva roky později. „Byla závislá na pervitinu, marihuaně a trpěla paranoidní schizofrenií,“ poznamenal doktor Jiří Pokora.

V osudný den byla podle Krissalise žena zdrogovaná a měla modřinu na hlavě. „Tvrdila mi, že se jí to stalo večer před tím, kdy si na hlavním nádraží kupovala drogy. Odvézt k doktorovi se nenechala. Poté jsme šli k autu a ani jednou nezavolala o pomoc,“ hájil se Řek.

Obžalovaný tvrdil, že se na něj žena domluvila se svým partnerem, s kterým měl již potyčku v březnu. Podle něj je to drogový dealer, kterému na ženě nikdy nezáleželo. Soudu předložil nové důkazy. Předseda senátu Tomáš Kurfiřt hlavní líčení odložil na pátek.