Sedmatřicetiletý muž sedl ve čtvrtek před čtvrtou hodinou ráno na neosvětlené kolo přesto, že byl opilý, a vydal se do brněnských ulic. „Na nosič kola ještě nechal přisednout devětadvacetiletého známého. Rozkymácenou jízdu zastavila hlídka v Kounicově ulici," uvedl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Strážníci si u staršího z mužů hned všimli, že pil. „Obtížně se vyjadřoval a k pití se přiznal. Stále dokola se strážníků ptal na přestupky, jakých se dopustil, přesto, že mu je opakovaně vyjmenovali. Při čekání na republikové policisty, kteří by ověřili jeho totožnost, se na hlídku obořil, že ho zdržuje," zmínil Šoba.

Nezůstalo ale jen u slov. „Mužova agresivita se vystupňovala a poté, co jednoho ze strážníků chytil za uniformu, skončil v poutech. Na druhého strážníka přitom náhle zezadu zaútočil mladší muž, a tak se ani on nevyhnul spoutání. Sedmatřicetiletý cyklista, který nadýchyl přes dvě promile, se bude zodpovídat z pěti přestupků, jeho spolujezdec je kvůli napadení strážníka podezřelý z trestného činu," řekl mluvčí.