Když se cizinečtí policisté ve středu připravovali na stanovišti u Lanžhota na Břeclavsku a čekali na spuštění akce, všimli si, že v koloně projíždějících aut z jednoho kamionu vyskočili dva migranti. „Oba cizinci skončili v rukou policistů," uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Další cizinec, který do České republiky přicestoval z Maďarska na nápravě kamionu, se přihlásil sám k dopravnímu policistovi.

Provoz registračního místa pro ilegální cizince při hranicích u jihomoravského Lanžhota. Na parkovišti při dálnici D2 ho zřídili jako součást společného cvičení policistů, hasičů, celníků a Vězeňské služby.
Migranti v tunelu. Stovky policistů kontrolovaly hranice u Lanžhota při cvičení

Cvičení se uskutečnilo od středy do čtvrtečního poledne na hraničních přechodech Lanžhot, Mikulov a Starý Hrozenkov. „Ve čtvrtek jsme při kontrole bílého auta s českou registrační značkou zajistili čtyři migranty z Pákistánu, které převážel devětadvacetiletý Uzbek," doplnila Hrůzová.

Uzbeka policisté zadrželi a může být obviněný z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.