Řidička zapomněla na povinnost rozsvítit světla, navíc se jí nedařilo držet se ve správném jízdním pruhu a podezřele často vjížděla se svým autem do protisměru. To se jí vymstilo. Jela totiž přímo za autem strážníků, kteří její podivný způsob jízdy zaznamenali. Nakonec skončila na policii.

Nápadného chování auta, v němž žena seděla, si v sobotu brzy ráno všimla hlídka městských policistů v Jihlavské ulici v městské části Bohunice.

„Auto nebylo osvětlené, zároveň neustále vjíždělo do protisměru, proto se ho strážníci rozhodli zastavit,“ informoval mluvčí městské policie Zdeněk Novák.

Jedenadvacetiletá řidička z Brna si od členů hlídky nechtěla nechat zkontrolovat doklady a snažila se městským policistům ujet.

Strážníkům se ji po přibližně sto padesáti metrech podařilo zastavit. Důvod, proč nechtěla řidička zabrzdit, zjistila hlídka po orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v krvi.

„Řidička nadýchala dvě promile alkoholu,“ konstatoval Novák. Strážníci navíc zjistili, že ačkoli si sedla za volant, nevlastní Brňanka řidičský průkaz.

Protože se jednalo o trestný čin, přivolali strážníci státní policisty, kteří se případem budou dále zabývat.