Olomoucký soud ji ale trest nyní už pravomocně potvrdil. „Odvolání jsme zamítli jako nedůvodné. Krajský soud v Brně správně vyhodnotil přitěžující a polehčující okolnosti. Devět let vězení je trest sice důrazný, ale odpovídající,“ zhodnotil mluvčí olomouckého soudu Vladimír Lichnovský.

Niederlové přitížil například fakt, že peníze z firmy vyváděla zhruba třináct měsíců, a že zneužila svého postavení a funkce hlavní účetní. „Jediná polehčující okolnost byla její trestní bezúhonnost,“ doplnil mluvčí.

Peníze odváděla podle instrukcí ctitele Davida Siegela na různé účty ve Velké Británii a Thajsku. Peníze takto z firemních účtů mizely bez povšimnutí. Myslela si přitom, že je to pouze dočasná půjčka, kterou jí muž vrátí, až ji o Vánocích navštíví.

Škodu přesahující sto milionů korun však bude muset podle rozhodnutí soudu firmě nahradit. Navíc již nesmí pracovat na vedoucí pozici, aby nebyla oprávněná manipulovat s vysokými částkami. „Bláznivě jsem se zamilovala. Začala jsem se doučovat angličtinu, slíbil, že si mě vezme a koupíme si dům v Evropě. Psát jsme si začali na podzim 2014, o peníze si poprvé řekl už v listopadu. Potřeboval prý z Afghánistánu, kde ještě byl, dostat nějaký dar, který měl jako vysoký vojenský důstojník dostat," řekla dříve u soudu Niederlová o příteli, kterého nikdy neviděla. Potkali se na internetové seznamce.

Ne podivné převody peněz a účetnictví, které nesedělo, upozornili vedení firmy podřízení Niederlové.