Incident se odehrál na konci loňského srpna blízko benzinové pumpy v Hrušovanech nad Jevišovkou. Když opilý Melich začal kopat do své ležící přítelkyně Zuzany Vlčkové, kolemjdoucí Miroslav Stopa ji chtěl bránit. Melich ho ale napadl teleskopickým obuškem. „Trefil se mi do oka, dodnes mám mžitky a výpadky paměti,“ popsal Stopa.

Melich se bránil tím tím, že si myslel, že Stopa jeho přítelkyni obtěžuje. „Skláněl se nad ní, myslel jsem, že ji chce osahavát,“ hájil se Melich. Jeho přítelkyně Vlčková řekla, že si incident nevybavuje. „Byla jsem opilá, moc si toho nepamatuji. Kdyby mě bil, měla bych nějaké zranění, ale to jsem neměla," řekla Vlčková u soudu. Další svědci přitom vypověděli, že než přijela policie, bil obuškem po stehnech a hýždích také Vlčkovou.

Státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová Melicha obvinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví a z výtržnictví „Při takovém útoku hrozilo těžší poranění jako ztráta zraku nebo nitrolebeční poranění,“ uvedla.

Soudce Melicha nakonec poslal na sedm a půl roku za mříže. „Musel si být vědom toho, jaká zranění může způsobit. Jako přitěžující okolnost bereme i to, že neprokázal žádnou sebereflexi a poškozeným se doteď neomluvil,“ řekl soudce Michael Vrtek. Přitížilo mu také deset záznamů v trestním rejstříku za podobné trestné činy. Melichova obhájkyně Anna Trojanová uvedla, že se odvolá.

PETRA ŠEBKOVÁ