Zabitý muž měl zranění po celém těle. „Příčinou smrti bylo zardoušení. Většinu zranění měl muž na přední části těla. Předpokládám, že zlomení žeber způsobily kopance, nebo pokud si na něj někdo sedl,“ popsal znalec Milan Votava.

Obvinění cizinci Magomeda Moldieva Israilov a Saidkhuseyna Naurbayev měli podle obžaloby muže nejen zabít, ale i okrást. Následně v jeho domě založili požár. U soudu ve středu byl i švagr Israilova. Ten sice odmítl proti příbuznému vypovídat, již dříve ale při výslechu v Rakousku, kde žije, uvedl, že oba muže do Žabčic vezl i odvážel. „Důvodem cesty bylo vymáhání dluhů. Když se oba vrátili do auta, měli na sobě kukly a drželi pistole. V autě se chovali divně, opírali se o sebe a říkali, že jsou bratři,“ přečetl svědkovu dřívější výpověď soudce Aleš Novotný. Podle ní pak oba obvinění v bytě ve Vídni vysypali na stůl starožitnosti, které si přivezli ze Žabčic.

Pitevna. Ilustrační foto
Mrtvý muž nalezený na Brněnsku? Podle pitvy vražda

Israilov nadále trvá na tom, že čin nespáchal. „Na místě nemohla být moje DNA, protože jsem tam nebyl, někdo ji tam podstrčil,“ ohradil se.

Cizincům hrozí i výjimečný trest.