Sbírka je na webu Donio, upozornily na ni Novinky. „Peníze budou využity v rámci terapeutické pomoci či jiných nezbytných životních výdajů, jako je bydlení, oblečení, potraviny. Díky Vám může mít Anička lepší start do nové etapy svého života,“ uvedli strůjci sbírky. V době vzniku tohoto textu na ní bylo dva a půl milionu korun. 

Sexuální teror měl trvat rok a půl. Zatímco u okresního soudu dostal násilník tříletý trest, nedávno mu odvolací soud sazbu významně snížil. Od Krajského soudu v Brně odešel s podmínkou. Několik dní po rozsudku se dívka pokusila o sebevraždu. Do případu se nyní chce vložit i ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Nezletilou dívku měl podle obžaloby až pětkrát týdně nutit k pohlavnímu styku, orálnímu sexu, vše si přitom natáčel. Kromě toho jí měl vyhrožovat, že video a fotky jejich pohlavního styku zveřejní. Ve všem pokračoval i poté, co dívka dosáhla plnoletosti.

„Začalo to v roce 2020. Znásilnění. Už na začátku si pořizoval a fotky a pak i video, kde byla vidět soulož. A vydíral mě, že pokud s ním nebudu spát, všechno zveřejní. Ty jeho praktiky jsem podstupovala i třikrát denně,“ popsala mladá žena na webu sbírky.

Kromě sebepoškozování se pokusila o sebevraždu. Skončila na psychiatrii v Brně.

VIDĚLI JSTE? Za riskantní ujíždění v Ivanovicích hrozí muži osm let. Zavinil nehodu

Nebezpečné ujíždení zachytila kamera v Ivanovicích na Hané. | Video: se souhlasem Policie ČR