Tím se podle obžaloby provinil sedmatřicetiletý Petr Koudelka z Brna.

Útěk před spravedlností mu ale nevyšel. Letos v květnu ho totiž zatkli angličtí policisté a poslali ho zpět do Brna. Muž se tak dnes bude ze svého činu zpovídat před brněnským městským soudem. Za pohlavní zneužití mu hrozí až desetiletý pobyt ve vězeňské cele.

Koudelka měl loni v srpnu zneužít dceru své tehdejší přítelkyně. „Využil toho, že mu ji žena jednou svěřila k hlídání. Napustil dívce vanu a při koupání ji orálně zneužil,“ popsala letos v lednu provinění vyšetřovatelka Michaela Kučerová.

Dívčino mlčení si muž koupil drahou hračkou. Když se později teta dítěte ptala, odkud dívka hračku má, dozvěděla se, co se stalo. Ihned vše ohlásila policistům, kteří po muži začali pátrat.

Koudelka proto ještě v září uprchl do Anglie. Před policisty se tam skrýval až do konce letošního května. „Čeští detektivové ale získali informace, kde je a požádali o spolupráci londýnské policisty. Ti ho pak zatkli,“ uvedl krátce po zadržení Koudelky mluvčí policejního prezidia Jan Melša.

Podle vyšetřovatelů byl obžalovaný už dřív za pohlavní zneužití trestaný a musel se ambulantně léčit. Jenže k lékařce nedocházel a vše vyvrcholilo dalším zneužitím.