Ve spolupráci s Petrem Seichterem si tak měl přijít na šest a čtvrt milionu korun. Krajský soud v Brně ho v pátek poslal za zpronevěru do vězení na pět a půl roku. Seichter vyvázl s půlročním podmíněným trestem za to, že Klimešovi pomáhal zkreslit údaje o hospodaření fir­my.

Obžalovaní měli peníze zpronevěřit před třemi lety při stavbě zlínského obchodního domu Zlaté jablko. „Klimeš tehdy stál v čele brněnské společnosti Arching Group, která nákupní centrum stavěla. Na výkopové práce si pak najala i Seichterovy firmy. V jejich prospěch vystavila faktury za práce, které se nikdy neuskutečnily. Obžalovaní tak z Arching group vyvedli několik milionů korun,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Tomáš Malík. Podle něho si pak muži peníze nechávali.

Zatímco Seichter vypovídat odmítl, Klimeš u soudu vinu popřel. „Faktury jsem nepodepsal. O některých jsem ani nevěděl. A kromě toho na nich musely být podpisy tří lidí a ne jen můj. Pořád nechápu, jak bych mohl udělat to, z čeho mne viní obžaloba,“ tvrdil jedenapadesátiletý architekt.

Trestní senát vedený předsedou Milošem Žďárským jeho obhajobě neuvěřil. „Vinu obžalovaných dokazuje hlavně výpověď Benedikta Česneka, který do jara 2008 v podstatě vedl Seichterovy firmy. U soudu popsal, jak Klimeš faktury dělal. Jeho svědectví potvrdil i seznam faktur a účetní doklady, které měl soud k dispozici,“ řekl Žďárský. Obžalovaní se proti rozsudku mohou odvolat k olomouckému vrchní mu soudu.