„Tohle, jak se s námi lidi fotí a chtějí náš podpis, je pro mě novinka a nikdy by mě nenapadlo, že se toho dočkám. Děláme to rády a děkujeme za podporu, je to skvělý pocit," uvedla dvacetiletá obránkyně týmu Tereza Radová, která svým gólem v prvním českém zápase na turnaji proti domácí Číně zaznamenala premiérovou trefu ženského národního týmu na olympiádě v historii.

Jedinou stálicí z Komety na olympiádě je Michal Krištof.
Marodka Komety na dvou frontách. O napodobení Machače zabojuje jen Krištof

Fanoušci aspoň dodatečně aplaudovali hráčkám za jejich góly. „Olympiádu jsme si moc užily, byl to nezapomenutelný zážitek. Ještě jsem se ale nestačila dospat," pravila na pódiu nejproduktivnější česká hráčka na turnaji Tereza Vanišová.

Slovo si na pódiu vzal taky kouč týmu Pacina. „Věřím, že pro většinu holek je úspěch na olympiádě motivace do další práce. Holky dokázaly ve čtvrtfinále s Amerikou, že můžou hrát s nejlepšími. Aby to ale dál pokračovalo, potřebujeme pracovat koncepčně s podporou od státu, aby holkám třeba nevypadávala platba, když odletí na soustředění. Doufám, že za čtyři roky v tom případě přivezeme medaili," dodal trenér.