Předchozí
1 z 5
Další

Tomáš Coural.Zdroj: Facebookový profil

Tomáš Coural - Policista 26 let, Brno
Pozitivně hodnotím přístup bývalého ministra zdravotnictví Vojtěcha. Bohužel, měl smůlu, že ho zasáhla první vlna pandemie. V té době nikdo nevěděl, jak situaci řešit. Musel být pod velkým tlakem a jeho odstoupení tak chápu. Po něm nastoupil na ministerstvo Prymula, který naopak situaci z lidského pohledu absolutně nezvládl.

Zdroj: DENÍK/Archiv

V době krize je přirozené, že lidé k politikům vzhlíží, potřebují cítit, že jsou zodpovědní a mají dění pod kontrolou. Pan Prymula ale lidi zklamal tím, jak nezodpovědně se zachoval v době nouzového stavu. V současné době se takové prohřešky neodpouští.

Martin Nejezchleba.Zdroj: Facebookový profil

Martin Nejezchleba - Data analytik, 23 let, Brno
Velké selhání v první vlně pandemie má na svědomí ministr Vojtěch spolu s premiérem Babišem. Ten Vojtěcha často tlačil do rozhodnutí a vyjádření, která byla zmatečná a pro řadu lidí nesrozumitelná. Naopak současný ministr Blatný to zvládá dobře.

Zdroj: DENÍK/Archiv

Konečně je cítit, že se diskuze o opatřeních a vývoji pandemie vede spíš s odborníky, bez ohledu na možný zisk politických bodů.

Bohužel, řada lidí je už ze situace frustrovaná a neobratné řešení první vlny natolik podkopalo autoritu českých politiků, že jich mnohem víc než dřív nová opatření jednoduše odmítnou.

Andrea Peřinová.Zdroj: Facebookový profil

Andrea Peřinová - Skladnice, 36 let, Brno
Prezidenta Zemana za celou dobu pandemie není vůbec vidět. Myslím, že právě v tomhle selhal, kdy mohl lidi spojit a podpořit nějak morálku a dodržování opatření. Naopak si dobře vede premiér Babiš.

Zdroj: DENÍK/Archiv

S vyhlášením nouzového stavu i s opatřeními souhlasím, i když by mohla být ještě přísnější. V konečném důsledku řešení koronakrize není o politicích, ale o lidech.

Právě kvůli těm, kteří opatření nedodržují a chovají se nezodpovědně, to mohlo dojít takhle daleko.

Veronika Jančíková.Zdroj: Facebookový profil

Veronika Jančíková - 35 let, Specialista zpracování dat, Brno
Premiér Babiš má na svém kontě pár špatných rozhodnutí. Myslím si, že z politiků z této krize vyjde nejhůř.

Naopak oceňuji snahu Dominika Feriho, který se na sociálních sítích snažil lidi informovat o nařízeních a proč je musela vláda zavést.

Zdroj: DENÍK/Archiv

Snažil se jim pomoci pochopit, proč je třeba je dodržovat.

Kamila Opravilová.Zdroj: Facebookový profil

Kamila Opravilová - 25 let, Medicínský technik, Brno
Nejhůř z koronakrize asi vyšel premiér Babiš. Bylo znát, že řada jeho rozhodnutí byla motivovaná spíš politicky, než aby bral v úvahu názory odborníků a doporučení lékařů.

Například letní uvolnění opatření bylo spíš snahou získat nějaké politické body. Uvolnění teď před Vánoci taky nebyl nejlepší nápad. Lidé se přirozeně nahrnuli do otevřených obchodů a restaurací.

Zdroj: DENÍK/Archiv

Už teď se uvažuje o zpřísnění opatření, i když se uvolnění reálně ještě nemělo šanci projevit. Věřím, že během týdne se zase začne prudce zpřísňovat.