Předchozí
1 z 6
Další

Fenomén zombie walků Brňákům představil Ondřej Poustecký s podporou svých přátel už před osmi lety.Zdroj: Archiv organizátorů Zombie Walk Brno

„Díky seriálům a počítačovým hrám je tématika zombie v posledních letech dost populární. Takový zájem jako při prvním ročníku jsme ale vůbec nečekali,“ vzpomíná Poustecký.

Ondřej Poustecký v čele průvodu zombie těsně před tím, než zaútočí na hrstku přeživších vojáků.Zdroj: Archiv organizátorů Zombie Walk Brno

Návštěvníci zombie walků se při vytváření kostýmů nechávají často inspirovat hrou Resident Evil nebo seriálem The Walking Dead. Hlavně seriál podle Pousteckého přivedl na Brněnské pochody zombie řadu nadšenců. „The Walking Dead je i komiks, patří mezi mé oblíbené. Mám radši klasické pomalé zombie, chrčení a pomalá šouravá chůze. Takoví nemrtví nám chodí i na akcích. Rychle se pohybující zombie například z filmu Světová válka Z nejsou ono,“ myslí si.

Fenomén zombie walků Brňákům představil Ondřej Poustecký s podporou svých přátel už před osmi lety.Zdroj: Archiv organizátorů Zombie Walk Brno

V posledních letech zájem o akci v Brně začal mírně upadat. „Z počátku jsme to organizovali jako trochu recesistickou akci pro studenty. Ti postupem času samozřejmě začali pracovat a na podobné akce už nemají tolik času. Zároveň nadšení kolem seriálu The Walking Dead trochu ochablo,“ řekl.

Ondřej Poustecký před zahájením pochodu.Zdroj: Archiv organizátorů Zombie Walk Brno

Pochod znetvořených brněnských zombie nebývá pouhou přehlídkou děsivých masek, ale vypráví divákům celý hororový příběh. „Pro organizaci pochodů je důležitý kamarád, který má na starosti vojáky. Při každém pochodu plánujeme trasu s několika zastávkami, kde se zástup nemrtvých s vojáky střetne,“ říká Poustecký. Krvavý boj hrstky vojáků proti hordě zombie loni na náměstí Svobody přilákala stovky zvědavců.

Jednotka vojáků, která má za úkol Brno před hordou zombie ubránit.Zdroj: Archiv organizátorů Zombie Walk Brno

Letošní ročník se kvůli covidu uskutečnit nemohl. Nad touto ironií pouze kroutí hlavou. „Je legrační, že nákaza, která je v řadě filmů příčinou obživnutí nemrtvých, letošní zombie walk naopak překazila.“ S přípravami běžně začíná už v únoru, kvůli první vlně pandemie je musel přesunout na léto. „Teoreticky bylo možné zorganizovat pochod později, ale nebyli jsme si jistí, jestli bychom mohli zajistit bezpečí pro všechny účastníky,“ uvedl.

Fenomén zombie walků Brňákům představil Ondřej Poustecký s podporou svých přátel už před osmi lety.Zdroj: Archiv organizátorů Zombie Walk Brno

Věří, že tradici brněnských zombie walků v příštím roce obnoví. „Považuji to za super koníček. Zároveň vidím, že to spoustu místních lidí baví. Řadu z nich vídám na pochodech pravidelně, jejich masky bývají propracované a promyšlené. Vytvoření věrohodných zranění a makeupu věnují i několik hodin. I proto doufám, že covidová pandemie odezní a budeme mít možnost potkat se příští rok,“ dodal Poustecký.