Starší generace odchází do důchodu a mladí je nestačí nahrazovat. Zájem o učební obory je totiž stále mnohem menší, než jaká je poptávka po jejich absolventech. Některým navíc stačí jen získat výuční list a pak jdou dělat něco jiného. Přitom šikovní řemeslníci si po získání praxe mohou v současnosti vydělat dost peněz.

Talentovaná houslistka
Základní umělecká škola může mít význam pro celý život

Absolventi řemeslných oborů jsou na trhu práce tak žádaní, že nelze ani říci, jaký obor je prioritní, protože v současné době chybí podnikům zaměstnanci ve všech profesích. Uplatnění najdou elektrikáři, instalatéři, automechanici, truhláři, strojní mechanici, obráběči kovů, ale také pekaři, cukráři, kuchaři, číšníci i kadeřnice nebo absolventi oboru zemědělec-farmář.

Nahlédněte prostřednictvím fotografií z bohatého archivu Deníku mezi žáky některých učeních oborů. Možná tu najdete inspiraci, jaký obor by mohl zajímat a bavit vaše dítě.

Září patří dětem
Předplaťte si Deník.cz a čtěte vše bez omezení. Navíc získáte zdarma unikátní e-knihu Hobby s dětmi, plnou rad a tipů, jak kvalitně trávit čas se svými dětmi.