Počet nově nakažených tak dnes zatím roste pomaleji než ve středu, kdy jich přibylo 74. Mezi středečními otestovanými tvořili nakažení zhruba jedno procento. Řada z nových případů může připadat na ohnisko nemoci v Dole Darkov v Karviné, kde hygienici nákazu mapují v posledních dnech a pozitivně testováno tam bylo už téměř 150 zaměstnanců firmy OKD a jejich rodinných příslušníků.

Měření teploty. Ilustrační foto
Desatero k ochraně zaměstnanců: jak je to s rouškami, měřením teploty či jídlem

ON-LINE ke koronaviru ZDE

Množství aktuálně nemocných, které představuje počet potvrzených případů nákazy koronavirem po odečtení vyléčených a zemřelých, začalo opět klesat. Vytrvale se snižovalo od poloviny dubna až pod 2500, v tomto týdnu dosud rostlo. V nemocnicích se nyní podle ministerstva léčí 157 lidí s covidem-19 a zhruba tři desítky z nich jsou ve vážném stavu.

Ze dvou nově zaznamenaných úmrtí žádné nepřipadá na dnešek. Ve středu s covidem-19 zemřeli tři lidé, v úterý dva. Nejvíc úmrtí je v Praze, kde jich ministerstvo eviduje 94, a v Moravskoslezském kraji 54. Dva zemřelé s covidem-19 má Zlínský kraj, nejméně mezi regiony.

Slobodna Dalmacija. Pobyt rodiny z Olomouce na Makarské riviéře záhy po uvolnění mimořádných opatření zaujal i místní média
První Češi dovolenkují u Jadranu za pozornosti místních médií. Jaká byla cesta?

Z potvrzených případů nákazy připadají víc než 2000 na Prahu, následuje Moravskoslezský kraj s 1335 nemocnými. V hlavním městě je nemoc také nejrozšířenější, na 100 tisíc obyvatel tam připadá téměř 155 případů. Nejméně zasažený je Jihočeský kraj se zhruba 28 nakaženými na 100 tisíc obyvatel.