I přesto, že je areál základní školy obklopený přírodou, nabízí moderní vybavení jak pro výuku tělesné výchovy a nejrůznějších sportů, tak pro vzdělávání ve všech teoretických předmětech. „Do budoucna bychom ještě rádi vybavili všechny naše učebny interaktivními tabulemi,“ sdělila ředitelka školy Helena Fialová. Heslo, kterým se pedagogové ve Střelicích řídí zní „vše pro žáka“. Učitelé spolu s vedením školy proto usilují o vytvoření přátelské atmosféry, která všem dětem umožní v klidu pracovat a neustále se rozvíjet.

Brno 2.9.2019 - zahájení školního roku v ZŠ Vejrostova v Bystrci
Prvňáky ve Vejrostově učí spolupráci. V nově otevřené přístavbě

Ve škole se vzdělávají také učitelé, kteří se tak mohou stále zlepšovat ve své práci. Děti se ve třídách nescházejí jen při vyučovacích hodinách, ale také při nejrůznějších kroužcích, které škola nabízí. „Výborná je také naše školní kuchyně, kde se vaří výhradně z čerstvých surovin,“ dodává Fialová.

Ilustrační foto
Jihomoravští žáci vynikají. Znalostmi i záškoláctvím

Žáci, kteří školu v deváté třídě opouští, jsou seznámeni se všemi obory a mají přehled, který jim umožní objevovat talenty či zájmy v nich dřímající. Nabyté znalosti žáci využijí nejen při dalším studiu, ale i v osobním budoucím životě.

Žáci třídy 1.B ZŠ StřeliceZdroj: Deník / Marek Hadrbolec

Žáci třídy 1.B ZŠ Střelice

Autor: Deník / Marek Hadrbolec