Královny krásy Fabiola Valentínová a Mariana Varelaová své romantické tajemství zveřejnily ve videu na sociální síti Instagram. Přiznaly nejen to, že spolu už dva roky tajně chodí, ale také že už se stihly vzít.

„Rozhodly jsme se držet náš vztah v soukromí, ale ve výjimečný den jsme vám chtěly otevřít dveře," okomentovala zamilovaná dvojice videoklip, jehož popisek doplnila emotikony srdcí a prstýnku.

Oznámení přes video

Deník Guardian píše, že video zobrazuje nejdůležitější okamžiky společného života královen krásy, včetně cestování do zahraničí, romantických chvil a žádosti o ruku. Ta se podle portálu CNN odehrála při romantické večeři při svíčkách, přičemž otázka Vezmeš si mě? byla nejen vyslovena, ale také složena ze zlatých a stříbrných balónků ve tvaru písmen.

Zdroj: Youtube

Krásky oblečené v bílé se pak vzaly osmadvacátého října u portorického soudu.

Příspěvek se ihned stál virálním a nasbíral přes jedenáct tisíc komentářů. „Gratuluji, MGI spojil krásný svazek,“ okomentovala video vítězka Miss Grand International 2020 Abena Akuabová s odkazem na mezinárodní soutěž krásy. Dvojici gratulovala také vítězka předchozího ročníku Valentina Figuerová.

Svatba Evy Samkové a Marka Adamczyka.
Olympijská vítězka měla svatbu v Rokytnici. Eva Samková si vzala herce Adamczyka

„Díky za všechnu lásku! Jsme velmi šťastné a požehnané!“ napsala Varelaová jako odpověď na přání všeho dobrého.

Pár se seznámil pravděpodobně při soutěži Miss Grand International v Thajsku, kde se obě ženy dostaly do první desítky nejkrásnějších dívek světa.

Legální stejnopohlavní manželství

Manželství osob stejného pohlaví je oproti Česku v Argentině a od roku 2015 i v Portoriku legální. V jižní Americe jsou dále sňatky osob stejného pohlaví povoleny v Brazílii, v Chile, Kolumbii, Ekvádoru a Uruguayi. V Bolívii zákon uznává takzvané „svobodné svazky“, které jsou ekvivalentem manželství.

Ve Střední a Severní Americe se pak lidé stejného pohlaví mohou bez omezení vzít v Kanadě, Kostarice, na Kubě, v Mexiku a ve Spojených státech amerických. Téměř pětaosmdesát procent lidí v Severní i Jižní Americe pak žije v jurisdikcích poskytujících manželská práva LGBT párům.

Skupina poslanců chce novelou otevřít možnost manželství pro všechny, bez ohledu na pohlaví
Žádná práva, jen svazek druhé kategorie. Svatby pro všechny brzdí Zeman i Fiala

Základní rozdíl mezi manželstvím stejnopohlavních párů a českým registrovaným partnerstvím je ten, že v případě manželství se dvojice může stát pěstouny, může si společně osvojit dítě či přiosvojit dítě druhého manžela. Při manželství také automaticky vzniká společné jmění manželů. V případě smrti jednoho z manželů má přeživší nárok na vdovský důchod a děti páru pak nárok na sirotčí důchod. Tyto možnosti registrované partnerství nenabízí.

Pokud se stejnopohlavní vztah, který není manželstvím, ale pouze registrovaným partnerstvím, rozpadne, partner, který není biologickým rodičem vychovávaného dítěte, nemá ze zákona možnost dítě vídat, a ani povinnost platit na něj výživné. Rozdílů je však mnohem více.