Rozdílem oproti minulým letům byly i pochodující jednotky civilní ochrany; objevili se také vojáci v oranžových ochranných oblecích s plynovými maskami.

Přehlídka začala o půlnoci místního času (ve středu v 17:00 SELČ) a fotografie přinesla dnešní ranní vydání novin. Hlavní severokorejský list Rodong sinmun otiskl snímky vojáků v ochranných oblecích, které byly odkazem na boj s pandemií covidu-19, fotografie raket se ale neobjevily.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
Kim Čong-un zhubl. Lidé v KLDR si kvůli tomu dělají starosti, píší tamní média

Mezikontinentální rakety severokorejská armáda v ulicích ukázala při posledních přehlídkách letos v lednu a v říjnu loňského roku.

Absence projevu 

Kim Čong-un tentokrát během přehlídky nevystoupil s projevem a mnohem větší prostor dostaly polovojenské jednotky a civilní ochrana. Také načasování akce podle agentury AP vypovídá o tom, že byla určena spíše pro domácí publikum a nebyla primárně demonstrací vojenské síly směrem do zahraničí.

"Pilíře ministerstva veřejného zdraví, které jsou zaměřeny na epidemickou prevenci, s vlasteneckým nadšením představily přednosti socialistického systému celému světu, zatímco pevně chrání bezpečnost země a jejích obyvatel před celosvětovou pandemií," uvedla státní tisková agentura KCNA.

Kim Čong-un
Kim Čong-un připustil potravinovou krizi. Kilo banánů vyjde i na 950 korun

Analytici upozornili, že KLDR aktuálně řeší tolik domácích problémů včetně pandemie, nedostatku potravin a ekonomické krize, že tentokrát upustila od halasného upozorňování na výzbroj.

"Přehlídka ukazuje, že vláda cítí potřebu budovat domácí jednotu, protože populace evidentně trpí kvůli pandemii a společností se šíří nespokojenost," citovala agentura Reuters Hong Mina, analytika jihokorejského Institutu pro národní sjednocení.