VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

2.2.2018

Nový zákaz vjezdu omezuje zásobování. Má však zvýšit bezpečnost dětí

Brno – Zákaz vjezdu od sedmi do osmi hodin ráno. Taková značka zaskočila ve středu ráno řidiče v brněnské Jakubské ulici blízko základní školy. V ní se učí děti z prvního stupně základní školy v Husově ulici.

1.2.2018

Nová rektorka Mendelovy univerzity je ve funkci. Je první žena v čele univerzity

Brno – Do vedení Mendelovy univerzity v Brně se ve čtvrtek poprvé v historii postavila žena. Novou rektorkou se stala Danuše Nerudová. „Chci proměnit Mendelovu univerzitu ve skutečně moderní univerzitu 21. Století. Budu se zasazovat o to, abychom formovali veřejný názor a byli nositeli vzdělanosti, ne abychom jen tupě dělali to, co chce ministerstvo,“ nastínila Nerudová.

1.2.2018

Aqualand Moravia navštívilo loni přes 700 tisíc lidí. Třetinu tvořili cizinci

Pasohlávky – Zhodnocení roku 2017 za sebou mají v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Za zábavou tam zavítalo 719 895 návštěvníků, což je o sedm a půl tisíce více než v roce 2016.

1.2.2018

Mezi studenty i učiteli zdravotnické školy se šíří strach, zjistili inspektoři

Brno - Atmosféra strachu, kde se učitelé i žáci bojí říct svůj názor. Takové je podle některých pedagogů i studentů klima na Střední zdravotnické škole v Jaselské ulici v Brně. O případu Brněnský deník Rovnost informoval jako první loni v říjnu. Pochybení nyní zjistila i Česká školní inspekce.

1.2.2018

Majitelé pozemků pro obchvat Slatiny: Starostka Šlapanic s námi nejedná

Brno - Nejsme ti, kdo brzdí projekt, který má ulevit brněnské Slatině od desetitisíců aut denně projíždějících mezi domy. Tak reagovali majitelé pozemků potřebných pro plánovaný obchvat městské části na nedávné prohlášení představitelů sousedních Šlapanic, podle nějž jsou proti.

1.2.2018

Rekordní výtěžek sbírky. Tři králové vybrali o 400 tisíc korun víc než loni

Brněnsko – Skoro šedesát korun vhodil koledníkům do kasičky průměrný obyvatel Javůrek na Brněnsku. Celkem se tak místním, kterých v obci žije jen 250, podařilo vybrat v letošní Tříkrálové sbírce čtrnáct tisíc korun. Představitelé oblastních charit se po rozpečetění posledních kasiček v tomto týdnu radují z rekordních výtěžků.

1.2.2018

Veřejná doprava? Společnosti hlásí za loňský rok nárůst počtu cestujících

Jižní Morava – Zájem o veřejnou dopravu mezi Jihomoravany roste. Minimálně jednou týdně ji na jižní Moravě využije zhruba polovina obyvatel. O více než padesát tisíc cestujících loni odbavilo také brněnské letiště.

31.1.2018

Názvům ulic vévodí Komenského a Masarykova. Pojmenovávání je složitý proces

Brno /ANKETA/ – Co spojuje prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka se spisovatelem Aloisem Jiráskem a sokolem Miroslavem Tyršem? Po každém z nich je v Brně a také v mnoha dalších městech a obcích na Brněnsku pojmenovaná ulice. Ačkoli mezi nejpopulárnější názvy patří stále Krátká nebo Nádražní, jména významných osob jim šlapou na paty.

30.1.2018

V ulici Veveří postaví nový parkovací dům. Zaparkuje tam 400 aut

Brno – Parkovací dům pro čtyři sta aut chtějí postavit brněnští zastupitelé v ulici Veveří vedle tří výškových budov. Na svém úterním jednání schválili uzavření takzvané plánovací smlouvy se společností Šumavská tower. „Soukromý investor se tím zavazuje k vybudování nové infrastruktury v tom místě a zároveň, že umožní stavbu parkovacího domu v dané oblasti,“ uvedl náměstek brněnského primátora Richard Mrázek.

30.1.2018

Brněnská technika láká uchazeče. Kampaní upozorňuje na nálepkování mladých

Brno /VIDEO/– Na to, co znamená být mladý v roce 2018, se zaměřila nová náborová kampaň Vysokého učení technického v Brně. Má vytvořit generační výpověď o mladých lidech. Nové náborové video univerzita zveřejnila v úterý.  

30.1.2018

Opravené jihomoravské památky budou soutěžit o sto tisíc korun

Jižní Morava – Jihomoravské kulturní památky opravené v loňském roce mohou získat v soutěži až sto tisíc korun. Soutěž vyhlásili v pondělí krajští radní.

30.1.2018

Podrobnosti o přeložení tramvaje Plotní proberou Brňané na diskuzi

Brno - Jak bude přeložení tramvaje z ulice Dornych do Plotní vypadat a kudy Brňané projedou? Více se lidé dozvědí a své názory vyjádří na diskuzi. Koná se od šesti hodin večer ve společenském sále radnice Brna-středu v Dominikánské ulici.

30.1.2018

Výzkumy brněnských lékařů: hledají lék na rakovinu, pracují na tisku buněk

Brno – Hledají lék na rakovinu krve, analyzují znečištěné ovzduší, zkoumají nespavost. Lékařští odborníci pacientům nepomáhají jen léčením, pracují také na řadě výzkumů, kterými chtějí zkvalitnit život lidí.

AKTUALIZOVÁNO
30.1.2018

Brno má dva nové zastupitele. Jedním z nich je syn Jaroslava Faltýnka

Brno - Brněnské zastupitelstvo má dva nové členy. Slib na úterním jednání složili Jiří Faltýnek, člen hnutí ANO a syn prvního místopředsedy hnutí a Jakub Hruška za lidovce.

30.1.2018

Jihomoravané slavili se Zemanem. Do štábu přivezli domácí meruňkovici

Jižní Morava – Přímo ve volebním štábu prezidenta Miloše Zemana v pražském Top hotelu oslavovali sobotní vítězství ve druhém kole voleb také lidé z příhraničí jižní Moravy. „Poslední hodina přes sečtením všech hlasů byla hodně na nervy. Rozhodně ještě nebyla nálada na nějaké přípitky,“ svěřil se se svými dojmy třeba rodák z břeclavské Poštorné Miloslav Šale. Na oslavu přivezl jihomoravskou meruňkovici.

29.1.2018

Muzeum romské kultury žádá po Okamurovi omluvu. Za lež o táboře v Letech

Brno – V táboře v Letech se lidé pohybovali volně. Ploty tam nebyly, tvrdil v rozhovoru pro DVTV předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura. Brněnské Muzeum romské kultury výrok označilo za lež a žádá po něm omluvu.

29.1.2018

Známé osobnosti podepsaly petici proti směně domů za stadiony

Brno – Dramatik a spisovatel Milan Uhde, historička Milena Flodrová nebo neurolog Ivan Rektor podepsali petici proti směně historických domů v centru Brna.

AKTUALIZOVÁNO
29.1.2018

Na pohřeb bývalého člena Synkopy 61 a Blue Effect Veselého přišly stovky lidí

Brno /FOTOGALERIE/ – Rozloučit se s brněnským zpěvákem Oldřichem Veselým, bývalým členem skupin Synkopy 61 a Blue Effect, přišli v pondělí přátelé i rodina. Do brněnského krematoria dorazily stovky lidí. Proslov pronesl člen Synkop 61 Jiří Rybář a spoluzakladatel agentury Glanc Aleš Hrbek.

AKTUALIZOVÁNO
29.1.2018

Rektor Mikuláš Bek zvažuje kandidaturu do senátu. Jedná s několika stranami

Brno – O výměně akademického postu za křeslo senátora přemýšlí rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Nabídku kandidovat v letošních senátních volbách dostal od několika politických stran. Nyní s nimi jedná. „Kandidoval bych jako nezávislý, ideálně s podporou stran zaměřených od středu do prava politického spektra,“ uvedl Bek.

29.1.2018

Řidiči dostanou přidáno. Odboráři podepsali novou kolektivní smlouvu

Brno – Řidiči a další zaměstnanci Dopravního podniku města Brna dostanou přidáno. Zástupci odborářů a dopravního podniku podepsali v pondělí ráno novou kolektivní smlouvu, která bude od 1. února platit jeden rok.

29.1.2018

ANALÝZA: Zeman vyhrál. A chce přímou volbu starostů

Jižní Morava - Druhé kolo prezidentských voleb vyhrál Miloš Zeman. V republice i v našem krásném kraji. Jen Brno a okolí se stávajícímu prezidentovi vzepřelo a volilo jeho protikandidáta Jiřího Drahoše. Jeho další ostrůvky na jihu Moravy už jsou většinou obklopeny výsostným územím staronového muže na Pražském hradě.

29.1.2018

Osobnosti jižní Moravy těší vysoká volební účast, jiné mrzí porážka Drahoše

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Staronovou hlavu státu vybíraly o víkendu tisíce voličů v kraji. Jak jsou s výsledkem druhého kola prezidentských voleb spokojené jihomoravské osobnosti, zjišťoval Deník Rovnost.

27.1.2018

V Brně vyhrál Drahoš, jinde Zeman. Podle politologů nemusí funkci zvládnout

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Hlasy jsou sečtené v celé republice i v Jihomoravském kraji. Zvítězil současný prezident Miloš Zeman, v kraji získal 51,95 procent hlasů. Celkem pro něj hlasovalo přes tři sta třicet tisíc voličů. Zeman přesvědčil většinu voličů v kraji, neuspěl však v Brně, kde zvítězil Jiří Drahoš s 57,57 procenty hlasů. Účast v kraji byla letos o více než osm procentních bodů vyšší než při prvních prezidentských volbách před pěti lety.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2018

Drahoš: Nezvítězili jsme, ale neprohráli. Z veřejného života neodejdu

/VIDEO, FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Uchazeč o Pražský hrad Jiří Drahoš uznal porážku v prezidentských volbách. Pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi, popřál mu hodně zdraví a poděkoval všem, kteří šli volit. Řekl, že se nechystá odejít z veřejného života. Zemanovi popřál hodně sil a zdraví. Po zazpívání hymny České republiky se pozdravil s příznivci a poskytl krátký rozhovor Deníku.

26.1.2018

Dominikánské náměstí dělníci opraví dříve

Brno – Bez aut, bez bariér a se stejnou historickou dlažbou jako doposud. Tak může ještě do konce roku vypadat brněnské Dominikánské náměstí. Brněnští radní tento týden vybrali společnost, která prostranství zrekonstruuje.

26.1.2018

Muž ve volební komisi popíjel alkohol, předsedkyně ho vyloučila

Brno – Při dohlížení na páteční volení Brňanů se jeden z komisařů několikrát posilnil alkoholem. Na muže ve volební komisi v okrsku Stránice v Brně-středu proto jeho kolegové přivolali strážníky.

26.1.2018

Chtějí vrátit prestiž řemeslům. Školy lákají na roboty i virtuální realitu

Modřice – Roboti se prohání po nákupním centru a ve virtuální realitě si žáci zkouší práci se zámečnickou svářečkou, na pódiu se koná chemická show. Střední odborné školy chtějí dokázat, že budoucnost patří průmyslu a technologiím. Prezentují se v nákupním centru Olympia.

AKTUALIZOVÁNO
26.1.2018

Epidemie chřipky se blíží, varují hygienici. Nemocných na jihu Moravy přibývá

Jižní Morava /ANKETA/– Horečka, bolesti hlavy a celého těla postihly od začátku roku desítky Jihomoravanů. Podle hygieniků začíná chřipková epidemie.

25.1.2018

Lidé touží volit, hlásí radnice. Zájem o voličské průkazy je velký

Brno - Skoro o třetinu více voličských průkazů než při minulých prezidentských voleb vydali úředníci v některých brněnských městských částech. Průkazy pro druhé kolo si mohli lidé vyzvednout do středeční čtvrté hodiny odpoledne.

25.1.2018

Nádraží podle Brňanů? Jejich hlas ovlivní zastupitele

Brno – Kde chtějí Brňané nádraží, má zjistit nový průzkum radních. Výsledky využijí zastupitelé při volbě polohy železničního uzlu. Průzkum za přibližně čtyři sta tisíc korun připravila kancelář architekta města. „Vedení Brna se zavázalo, že při rozhodování o poloze hlavního nádraží přihlédne také k názoru obyvatel. Zjistí jej právě prostřednictvím průzkumu,“ zdůvodnila za kancelář Jana Běhalová s tím, že otázky jsou navrženy tak, aby nepřihlížely k žádné variantě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT