Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

7.10.2017

Zemřel profesor brněnského VUT a zakladatel elektronové mikroskopie Armin Delong

Brno - Ve dvaadevadesáti letech zemřel v noci na pátek světově proslulý fyzik a zakladatel elektronové mikroskopie v Československu profesor Armin Delong. V sobotu odpoledne o tom informovalo Vysoké učení technické v Brně.

7.10.2017

Oslavy padesáti let Besipu: nebezpečného pachatele zastavil služební pes

Brno /VIDEO/ - Závody na bruslích, balónková show nebo zloděj zastavený policejním psem. Tak vypadala v sobotu oslava padesátiletého výročí orgánu pro bezpečnost silničního provozu BESIP ministerstva dopravy na brněnském dopravním hřišti Riviéra.

7.10.2017

Nejvíc voličů přišlo před jedenácti lety. Nízká účast přeje tradičním stranám

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Své nové zástupce v poslanecké sněmovně si lidé zvolí už za dva týdny. O tom, kdo se tam skutečně posadí, rozhodne také volební účast. Nižší přeje stálým stranám s neměnným voličským jádrem. Nově vzniklým stranám spíš škodí. Deník Rovnost zmapoval, jak to s volební účastí vypadalo v minulých letech a kolik lidí by k urnám mohlo přijít tentokrát.

7.10.2017

Učí studenty pomáhat při mozkové mrtvici. Ročně nemoc zabije až sto lidí

Brno - Brněnské studentky učí gymnazisty první pomoci při mozkové mrtvici. Vrstevníky vzdělávají díky projektu Stayin Alive. Ten se zaměřuje na žáky osmých a devátých tříd základních škol a středoškoláky.

7.10.2017

Změny v hromadné dopravě: nedostatek řidičů v Brně pomohou vyřešit Ukrajinci

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Magistrát rozšíří provoz hromadné dopravy ve městě. Kolik za změny zaplatí, netuší. Brnu ale chybí řidiči. Pomohou Ukrajinci. 

7.10.2017

Studovali na něm Čapek, Mucha i Kundera. Oslavy 150 let gymnázia právě vrcholí

Brno – Mezi jeho absolventy se řadí Karel Čapek, Petr Bezruč, Alfons Mucha nebo Milan Kundera a studenti se na něm vzdělávají již sto padesát let. Brněnské gymnázium na třídě Kapitána Jaroše slaví letošní narozeniny několika akcemi. Největší z nich, den otevřených dveří, koncert i setkání s absolventy, se uskuteční v sobotu.

6.10.2017

Noc vědců otevřela lidem kokpit Boeingu 737 nebo ukázala úsvit kosmického věku

Brno – Rušný večer plný vědy zažili v pátek večer Brňané, kteří navštívili některé z desítky stanovišť letošní Noci vědců. Lidé se podívali do osvětleného skleníku, do kokpitu letadla nebo si prohlédli hvězdy ve Hvězdárně a planetáriu Brno.

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2017

Bohunický místostarosta přirovnal uprchlíky ke slimákům. Chtěl rozvířit diskuzi

Brno – Zástupy slimáků z cizích krajin zvolil jako přirovnání pro migranty místostarosta Bohunic Milan Hrdlička. Chtěl rozvířit debatu, sklidil kritiku.

6.10.2017

Nemocných v Brně přibývá. Chřipková epidemie ale zatím nehrozí, tvrdí hygienička

Brno - S příchodem podzimních měsíců přibývá i lidí trpících rýmou či nachlazením. Ačkoliv se počet nemocných v Brně každý den zvyšuje, ve většině případů se nejedná o chřipku, ale o obyčejnou virózu. Epidemie se tak lidé zatím bát nemusí.

5.10.2017

Z mostů visely plakáty s nahým Hollanem. Vyzývaly lidi v kolonách, aby mu volali

Brno - Plakát s fotkou nahého náměstka pro dopravu Matěje Hollana překvapil řidiče jedoucí ve čtvrtek odpoledne po Kolišti a Gajdošově ulici. Vedle něj viselo také jeho telefonní číslo s výzvou, aby se na něj lidé obraceli kvůli informacím o dopravě. Recesi má na svědomí hnutí Slušní lidé.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

Na strojírenský veletrh míří 1600 firem. Návštěvníky provede mobilní aplikace

Brno /ANKETA/ – Největší každoroční akce brněnského výstaviště. Po devětapadesáté se do Brna sjedou zástupci strojírenství na Mezinárodní strojírenský veletrh. Na výstavišti se od pondělí do příštího pátku představí 1600 firem, z toho polovina ze zahraničí.

5.10.2017

Odmění šéfku informačního centra Janulíkovou. I přes výhrady k festivalu

Brno – Ředitelka brněnského turistického informačního centra Jana Janulíková by měla být odměněna za organizaci festivalu Meeting Brno a Léto v centru. „Byla to úspěšná akce. TIC Brno je velmi pozitivně vnímané a svůj úkol splnilo dobře a bezezbytku. Za to bych chtěl paní ředitelce poděkovat,“ řekl na posledním zasedání zastupitelstva primátor Petr Vokřál.

5.10.2017

Upraví patnáct veřejných míst v Brně. I podle přání lidí

Brno /INFOGRAFIKA/ – Více laviček, vyřešená doprava a využitý každý metr. Patnáct míst v Brně se promění v příjemné veřejné prostory. Brněnští zastupitelé ve středu rozhodli o přidělení dotací na vytvoření územních studií na jejich úpravu. Návrhy na místa vybraly městské části i podle požadavků lidí. Proměnit by se měly vnitrobloky, nábřeží brněnských řek nebo cesta k přístavišti na přehradě.

5.10.2017

Roční e-šalinkartu má už téměř 30 tisíc lidí. Brno to stálo skoro 40 milionů

Brno - Z dotací na elektronickou šalinkartu zatím z městského rozpočtu vyplatil magistrát téměř čtyřicet milionů korun. Elektronické odbavení cestujících se rozšíří i do kraje.

4.10.2017

OBRAZEM: Barevná střecha z deštníků zmizela. Charita je vydraží

Brno – Z České ulice v centru Brna ve středu zmizela střecha z více než dvou set barevných deštníků. Autoři projektu z Nadace DRFG nechali deštníky sundat a předali je Diecézní charitě Brno. Ta je bude benefičně prodávat během zápasu hokejové Komety pravděpodobně na konci října.

4.10.2017

Nové pojetí servisu. Majitelé aut mohou mechaniky sledovat přímo při práci

Brno - Volvo Personal Servis, který zavádí automobilka Volvo v novém projektu, myslí na jak zákazníka, tak na prodejce vozů. Brněnská pobočka Volvo Cardion ve středu představila systém lidem. Nově mohou majitelé aut při servisu nejen sledovat práci technika, ale také za ním osobně přijít a pobavit se o úkonech, které technik provádí, nebo technických parametrech auta. Zákazníkovi bude přiřazen jeden mechanik, který jej provede celým servisem.

AKTUALIZOVÁNO
4.10.2017

Poslali mě rodiče, nebo nabízí sladkosti. Neznámý muž láká školáky do svého auta

Brno - Dětem tvrdí, že ho poslali rodiče, protože se zdrželi v práci, nebo jim nabízí sladkosti. Takto údajně láká neznámý muž u základních škol v Brně děti do svého auta.

4.10.2017

Leteckou linku do Mnichova zaplatí kraj. Jako regionální vlaky a autobusy

Jižní Morava /ANKETA/ - Provoz letadel na lince mezi Brnem a Mnichovem už stál desítky milionů korun. Kraj chce ovšem přispět dalšími. 

4.10.2017

Na praxi do nemocnic musíme chodit i s horečkami, vadí žákům zdravotnické školy

Brno – Nepřátelská atmosféra nebo docházka na praxi s horečkami či infekcí. Na podobné problémy si podle zjištění Brněnského deníku Rovnost stěžují učitelé i žáci střední zdravotnické školy v Jaselské ulici v Brně. Tento týden do školy zamířila inspekce.

AKTUALIZOVÁNO
3.10.2017

Na úřadech se domluví arabsky i vietnamsky. Cizincům pomůže nově vzniklý tým

Brno – Vietnamsky, ukrajinsky, rumunsky i arabsky se od příštího roku domluví cizinci na úřadech v Brně. V úterý zastupitelé města schválili přijetí víc než pětimilionové dotace na projekt od ministerstva vnitra, která jim jednání s úřady ulehčí.

3.10.2017

Teorii doplní i praxe. Právnická fakulta má nově cvičnou soudní síň

Brno - Studentům Právnické fakulty Masarykovy univerzity jsou nově k dispozici tři opravené učebny, jednu z nich mohou využít jako soudní síň. „Myslím si, že praxe je nejdůležitější součástí studia na Právnické fakultě, a tato cvičná soudní síň studentům umožní si vyzkoušet role, které budou po absolvování zastávat,“ uvedla děkanka Markéta Selucká.

AKTUALIZOVÁNO
3.10.2017

Brno dál bojuje o Jaselská kasárna. Pozemky spravovat nemůže, potvrdil soud

Brno - Město nadále nemůže nakládat s pozemky v areálu bývalých Jaselských kasáren. Návrh na zrušení předběžného opatření, které zakazuje zástupcům města prodávat, pronajímat či směňovat nemovitosti, zamítl Krajský soud v Brně. Brněnskému deníku Rovnost to potvrdila v úterý mluvčí soudu Eva Sigmundová.

3.10.2017

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na degustaci pivovaru Clock v Brně

Brno /SOUTĚŽ/ - Soutěžte s Deníkem Rovnost a brněnskou pivnicí Lucky Bastard Beerhouse o vstupenky na řízenou degustaci originálního pivovaru Clock z Potštejna ve východních Čechách. Degustace se koná v pivnici v brněnské ulici bratří Čapků.

3.10.2017

Strojírenský veletrh naláká návštěvníky i do centra. Třeba na pivo do krytu

Brno - Cílem návštěv tisíců návštěvníků ročně bývalo v minulosti Brno jako veletržní město. Oprášit slávu veletrhů teď chtějí radní projektem Brno Fair City.

3.10.2017

Prodloužení tramvajových tratí se opožďuje. Kvůli skále nebo opravám

Brno – Bez přestupů až na Kamechy, rychleji a bezpečněji na Zvonařku. Cestování v Brně usnadní prodloužené tramvajové tratě, které mají dělníci podle slibů politiků začít stavět v následujících letech. Představitelé města věří, že je stihnou dokončit do roku 2022, stavby se ale navzdory plánům uveřejněným v roce 2010 a později opožďují.

2.10.2017

Hlavní úkoly Kanceláře architekta města? Poloha hlavního nádraží a územní plán

Brno - Co stihl architekt města Brna se svými kolegy za víc než rok svého působení se mohou lidé dozvědět na výstavě 2022 – KAM Brno v Urban centru v Mečové ulici. Ředitel Kanceláře architekta města Michal Sedláček zahájil se svými kolegy výstavu na vernisáží v pondělí v šest hodin večer. „Už loni jsme si zarezervovali termín výstavy, protože jsme věděli, že lidi bude zajímat, co děláme a proč v Brně jsme,“ přiblížil ředitel Michal Sedláček.

2.10.2017

Rakev, svíčky, věnce. Lidé uctili mrtvá zvířata. Smutečním pochodem centrem Brna

Brno – Kvůli tvému řízku prožije celý život v kleci. To je jen jeden z transparentů, který si vzalo asi padesát účastníků na pondělní smuteční pochod Brnem. „Pochod pořádáme už několik let na více místech v České republice. Je to vyjádření piety, proto je ve formě smutečního pochodu,“ uvedla jedna z organizátorek Anna Kupcová. Pochod se konal u příležitosti světového dne hospodářských zvířat.

2.10.2017

Azyl pro kino Art? Nájem jako za obchod na náměstí Svobody, zjistila kontrola

Brno – Tři sta tisíc korun za pět měsíců pronájmu náhradních prostor pro kino Art. Takový je účet za provizorní azyl, zatímco na původní adrese kina dělníci pracují na rekonstrukci a odstraňování nalezeného azbestu.

2.10.2017

Ve vesmíru si zpívala. Jídlo nebylo tak zlé, směje se astronautka

Brno – Na střední škole učila geologii a astronomii. V roce 2010 se do vesmíru na patnáct dní podívala raketoplánem Discovery a vyměnila učitelskou katedru za vesmírnou stanici. Dvaačtyřicetiletá Američanka Dorothy „Dottie” Metcalf-Lindenburgerová před pár dny navštívila brněnskou hvězdárnu.

2.10.2017

OBRAZEM: Protest taxikářů proti Uberu v Brně? Kolonu roztrhaly semafory

Brno /ANKETA/ – Protestní jízdu více než padesáti taxikářů viděli Brňané v pondělí po poledni. Řidiči podpořili stávku pražských kolegů, kteří se ohradili proti nové konkurenci, společnosti Uber. Brněnská akce byla spíše symbolická, plánovanou kolonu, která zkomplikuje dopravu v centru, rozdělily semafory, taxíky navíc vyjely se zpožděním.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení