VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

11.3.2018

Třicítka harmonikářů zahrála v Pohořelicích. Vystoupení zaplnilo radniční sál

Pohořelice /VIDEO/ - Tradiční akce Setkání harmonikářů zaplnila v sobotu do posledního místa sál radnice v Pohořelicích.

11.3.2018

Jak se mít ráda? Ženy čerpaly zdravou sebedůvěru při líčení nebo obličejové józe

Brno /VIDEO/ - Jak pečovat o pleť obličejovou jógou nebo jak načerpat zdravou sebedůvěru ukázala lidem v sobotu odpoledne v brněnském Avion Shopping Parku akce s názvem Den, kdy se budu mít ráda. Na setkání na podporu ženského sebevědomí přišly stovky lidí.

11.3.2018

Hodiny angličtiny i logiky navíc. Třídy pro talentované budou v Brně a Břeclavi

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Některé brněnské školy se zapojily do projektu na vzdělávání nadaných dětí. Otevírají třídy s podporou angličtiny, matematiky a osobnostního rozvoje. Nově se přidají také v Břeclavi.

11.3.2018

Výroba cukroví je o citu pro umění a chleba o intuici, říká oceněná pekařka

Brno - Zda bude chleba dobrý, pozná už na první dotek. Zpracovat těsto, uplést vánočku nebo zdobit koláč se přitom Klára Kalvodová ve škole učí teprve půl roku. Její pečivo, které ve dvou dnech na přelomu února a března upekla, ocenila porota v soutěži mladých pekařů na mezinárodním potravinářském veletrhu Salima.

10.3.2018

Vyrazili z Husovic do Husovic. Bez manželek nebo s babičkou, na kole i v kočárku

Brno - Někteří vyrazili ještě před východem slunce, jiní si pro lepší výkon raději přispali. Na pochod s názvem Z Husovic do Husovic v sobotu ráno a dopoledne vyrazilo přes osmdesát lidí, někteří až z Pardubic.

10.3.2018

Neodhadla díru. Srnku uvěznil v Kohoutovicích plot, vyprostili ji až hasiči

Brno - Na pomoc srnce v nouzi vyrazili v sobotu v poledne do Kohoutovic jihomoravští hasiči. Zvíře totiž zůstalo nešťastně uvězněné v jednom z plotů na Libušině třídě.

10.3.2018

Tichý elektromobil pomáhá s odpadem a zelení. Rosice vyšel na 800 tisíc korun

Rosice – Historicky první služební elektromobil za víc než osm set tisíc korun mohou v ulicích vidět obyvatelé Rosic na Brněnsku. Od začátku roku ho mají k dispozici rosické technické služby. Jde o první užitkový elektromobil ve městě.

10.3.2018

V Tišnově plánují stavbu nové školky. I kvůli povinnosti přijímat dvouleté děti

Tišnov - Nedostatek míst ve školkách řeší již delší dobu v Tišnově na Brněnsku. Vedení města proto nyní začalo plánovat stavbu další mateřské školy.

10.3.2018

Účet za mrazy? Rekordních 329 výjezdů sanitek denně nebo proboření bruslaři

Jižní Morava – Namrzlé chodníky a silnice, šířící se chřipka. Mrazy, které ještě začátkem tohoto týdne sužovaly jižní Moravu, přidaly práci hasičům i energetikům. Záchranáři v kraji zaznamenali dokonce rekord v počtu výjezdů.

10.3.2018

Statistiky důchodů: nejlépe jsou na tom muži v Brně, nejhůř ženy na Znojemsku

Jižní Morava /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - Sotva stačili penzisté zaznamenat, že jim stát od ledna přidal k důchodu v průměru 476 korun, oznámila vláda v demisi, že přichystala další valorizaci. Nejvíce hodlá kabinet od příštího roku přidat seniorům nad 85 let a to rovnou tisícovku.

10.3.2018

Přihlašování na letní tábory je v plném proudu. V Brně zbývají poslední místa

Brno - Táboření pod stanem, dny plné her a letní večery u ohně. O takovém táboře snil loni syn Dominiky Slováčkové. Vzpomněl si ale pozdě. „Když jsme jej v květnu chtěli přihlásit, tábory už byly obsazené. Nakonec jsme Jakuba museli poslat na příměstský tábor,“ popsala žena.

9.3.2018

V Dolních Kounicích opraví učebny i školní kuchyni. Za 28 milionů korun

Dolní Kounice – Nového vybavení v odborných učebnách a laboratořích se letos dočkají žáci základní školy v Dolních Kounicích na Brněnsku. Vedení obce plánuje také zrekonstruovat školní kuchyni.

9.3.2018

Z Brna rovnou na Kanáry. Letiště nabídne v létě cestu do tří nových destinací

Brno – Pravidelné spoje do třech nových destinací nabídne v letním letovém řádu brněnské letiště. Cestující se z Brna nově dostanou do Ras Al-Khaimah ve Spojených arabských emirátech, španělské Murcie nebo na ostrov Fuerteventura na Kanárských ostrovech.

9.3.2018

Na budově úřadu visí tibetská vlajka. Připomíná výročí povstání

Brno – Na budově jihomoravského úřadu na brněnském Žerotínském náměstí visí od pátečního odpoledne tibetská vlajka. Připomíná devětapadesáté výročí povstání Tibeťánů proti čínské okupaci, které připadá na sobotu 10. března.

9.3.2018

Tramvaj Plotní: první práce začínají, Dornych se řidičům uzavře na rok

Brno /VIZUALIZACE, INFOGRAFIKA/ - Přes Dornych jezdí šestadvacetiletý Martin Přichystal z Březiny na Brněnsku každý den. Pracuje totiž ve firmě sídlící v areálu v blízkosti uzavřeného úseku Dornychu. Příjezd do práce mu v pondělí začínající uzavírka značně zkomplikuje.

9.3.2018

Střepy a kosti. Archeologické výkopy na jihu Moravy odhalily staré Germány

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Už víc než tisíc let před vznikem Kozojídek na Hodonínsku se na území vesnice pásly kozy. Dokládají to nejnovější nálezy archeologů z Masarykova muzea. Ti datovali objevy do doby římské, kdy na Moravě žily především germánské kmeny. „Dozorovali jsme při výkopových pracích na síťování stavebních parcel pro nové rodinné domy. Při nich nastalo narušení několika sídlištních objektů s keramikou z doby římské,“ upozornil vedoucí výzkumu Jaromír Šmerda.

9.3.2018

Pohádkové trojky. První letošní trojčata se v Brně narodila třetího března

Brno - Třetí den třetího měsíce v roce se narodila tři děvčata. Toto není začátek pohádky, nýbrž čerstvá zpráva o narození prvních letošních trojčat v Brně. Holčičky přišly na svět na Gynekologicko-porodnické klinice brněnské Fakultní nemocnice.

9.3.2018

Kamenný vrch se rozroste o stovky nových bytů. První postaví do pěti let

Brno /VIZUALIZACE/ – Bydlím na Kamenném vrchu by si mohlo do osmnácti let říkat dalších více než dva tisíce lidí. První etapa, ve které má vzniknout osm bytových domů včetně školky a startovacích bytů, má být dokončená do pěti let. Městské části nyní zjišťují, co na stavbu říkají současní obyvatelé.

9.3.2018

Nejprve jsme kočovaly po festivalech, vypráví majitelky dětského knihkupectví

Brno /ANKETA/ - Desítky dětských knih, koutek na čtení i autorské hry nebo dokreslovací kreativní knihy. To všechno lidé od pondělí najdou v prvním brněnském dětském knihkupectví Dlouhá punčocha, které si v Jiráskově ulici otevřely Zuzana Streichsbierová a Marcela Zachovalová.

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2018

Tišnovka zmizí. Po změně územního plánu odtěží násep, v místě může být školka

Brno - Místo bodláčí na opuštěném náspu vyrostou mezi ulicemi Zubatého a Jana Svobody nové budovy i stromy. Záměr na úpravu lokality, ve které se stále nachází pozůstatky bývalé vlakové trati do Tišnova, řešili zastupitelé Brna-severu. Podle studie by v místě mohla být i školka.

8.3.2018

Letem do vesmíru zviditelnil Slovensko. Kosmonautice obětoval rodinný život

Brno - Když letěl Vladimír Remek do vesmíru, bylo mu čtrnáct let. Sám se do něj podíval v roce 1999. Pro prvního slovenského kosmonauta Ivana Bellu byl ten první československý vzor. I proto přijel ve středu do Brna oslavit čtyřicet let od jeho letu.

8.3.2018

Žít Brno chtějí do voleb společně s Piráty. Kandidaturu ohlásil i Hollan

Brno – Je důležité, aby se naši lidé dál zabývali tématy jako je sociální politika, kultura či ekologie, zní z hnutí Žít Brno. Pro nadcházející komunální volby se proto pravděpodobně spojí s Piráty.

7.3.2018

Nemocnice v Brně odmítají pacienty, stěžuje si jihomoravská záchranka

Jižní Morava /ANKETA/ – Brněnské nemocnice odmítají pacienty, vozit je pak musíme jinam i desítky kilometrů, stěžují si jihomoravští záchranáři. Nemocné, kteří nejsou v ohrožení života, tak mohou namísto do Brna převézt i mimo kraj. Podle vedení nemocnic se opatření týká jen neakutních případů. Za vše podle nich může nedostatek interních lůžek v kraji.

7.3.2018

Vědci si na Antarktidě užívají teplého počasí. Zkoumají mechy či tající ledovce

Brno – Rekordních devatenáct vědců vyrazilo na Českou vědeckou stanici Johanna Gregora Mendela v Antarktidě. Expedice Masarykovy univerzity se na Jižní pól vydala již podvanácté. Vědci absolvovali už šest terénních kempů. Díky dobrému počasí také vypluli na člunech do míst, která byly několik let nepřístupné.

7.3.2018

Pacient utekl z nemocnice. Šel si na autobus

Brno – V úterý odpoledne cestoval brněnským autobusem muž v pyžamu. O zvláštním cestujícím autobusové linky 50 informoval hlídku strážníků dispečer brněnského dopravního podniku.

7.3.2018

Vesmírní průkopníci se sjedou na hvězdárnu. Oslaví čtyřicet let od Remkova letu

Brno - Unikátní setkání se uskuteční ve středu v Brně. Do města se totiž sjede desítka mužů, z nichž většina byla prvními kosmonauty svých států.

7.3.2018

Na Lesné se bouří proti stavbě 22 bytů. Dům nebude vyčnívat, slibuje investor

Brno – Nový dům do lokality nezapadne a nebudeme mít kde zaparkovat, stěžují si obyvatelé Kupkovy ulice v brněnské Lesné. Investor tam chce postavit bytový dům s dvaadvaceti byty.

6.3.2018

Hollan je bez dopravy, umělkyně Šedá získala peníze na rande stovek lidí

Brno – Přesun gesce dopravy, peníze na schůzku tisíce lidí, změny na Žerotínově náměstí i zprůchodnění zahrad brněnských vil potvrdili na svém úterním zasedání brněnští zastupitelé.

6.3.2018

Na Motosalon přijede ultrasilný Ninja, nejrychlejší sériová motorka na světě

Brno /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Na jedenadvacet nejnovějších modelů motorek Harley Davidson nebo na kaskadérskou show se mohou těšit návštěvníci devátého ročníku Motosalonu, který začíná ve čtvrtek 8. března na brněnském výstavišti. Letos nově zabere větší plochu, návštěvníci ho najdou v pavilonu P a F.

6.3.2018

Vozily Masaryka, Heydricha i Hitlera. Výstava ukazuje legendární Mercedesy

Brno - Legendární německá automobilová značka Mercedes-Benz přivezla v pondělí do brněnské galerie Vaňkovka víc než dvacet historických vozů. Výstavou uprostřed obchodního centra se automobiloví fanoušci budou kochat do konce března.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT