Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

2.10.2017

Na vybudování hřiště v SOS dětské vesničce přispěli golfisté

Brno - Téměř čtyři sta tisíc korun vydělali golfisté v charitativní akci na podporu SOS dětské vesničky v Brně. Do charitativního projektu Odpalujeme pro děti se zapojilo dvě stě třicet hráčů, kteří od dubna do konce září na pomoc dětem odehráli přes šest set třicet soutěžních kol.

2.10.2017

Hospody pod diktátem: jednotné zahrádky lidé chválí, provozovatelé si zoufají

Brno /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Většina zahrádek restaurací v centru Brna má nový vzhled. Lidem a architektům se líbí. Majitelé ale přišli o možnost odlišit se.

2.10.2017

Bahno z Holáseckých jezer neškodí. Vznik rekreační oblasti je o krok blíž

Brno /FOTOGALERIE/ – Čistší, bez páchnoucího bahna a s místem pro rekreaci. Úprava Holáseckých jezer, ve kterých před dvěma lety po znečištění fekáliemi uhynuly ryby, dostává jasnější podobu. Zástupci brněnského magistrátu vybírají projektanta. Do konce příštího roku chtějí mít podklady pro žádost o dotace.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2017

Trvalé bydliště v Brně, posun cen. Pravidla pronájmů městských bytů se změnila

Brno – Jednou z podmínek nových pravidel pro pronájem obecních bytů ve městě je od října trvalé bydliště v Brně. Pokud byt získá třeba člověk z Ostravy, musí poté nahlásit změnu trvalého pobytu. Stávajících smluv se však nové pravidlo netýká.

1.10.2017

Na zkoušku baristou. Lidé se učili, jak správně připravit kávu a malovat do pěny

Brno /FOTOGALERIE/ – Na dobrou kávu neexistuje univerzální recept. Všechno je propojené se vším, popisovala přípravu ideálního espressa majitelka brněnské kavárny Café Localité Hana Demelová na nedělním workshopu malování do kávy. Akce byla součástí zahajovacího dne Týdne kávy.

1.10.2017

Zaujmout mladé voliče je těžké. Nejvíce je ovlivňují rodiče, tvrdí politolog

Jižní Morava - Jsou nevyzpytatelní a nestálí, shodují se při hodnocení prvovoličů odborníci. Nejvíce je podle nich ovlivňují rodiče. K říjnovým volbám do sněmovny může v Jihomoravském kraji přijít až čtyřicet tisíc mladých lidí, kteří poslance nikdy dřív nevolili. Jejich vliv na výsledek je velká neznámá.

1.10.2017

Taxikáři budou v pondělí protestovat. Podpoří tak pražskou stávku proti Uberu

Brno – Na možné zdržení se musí v pondělí připravit brněnští řidiči. Taxikáři plánují demonstrační jízdu městem. Chtějí tak podpořit plánovanou pražskou stávku proti řidičům Uberu. Ve městě přitom služba nejezdí, kvůli předběžnému zákazu, které vydal Krajský soud v Brně letos v dubnu.

30.9.2017

Ochozští slavili 780. narozeniny obce. Při hodech předvedli své historické kroje

Ochoz u Brna /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Barevné krojové sukně vířily vzduchem a zněly tradiční lidové písně. 780 let od svého založení slavila v pátek a v sobotu obec Ochoz u Brna. Pro hosty svatováclavských hodů nachystali organizátoři bohatý folklorní program.

30.9.2017

Alej na Jarošce ožila řadou dobrodružství. Lidé hodovali, nechávali se i stříhat

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/– Vůně ze všech koutů světa, všeobecné veselí a alej lemovaná stánky s nejrůznějším zbožím. Brněnská třída Kapitána Jaroše se v sobotu odpoledne proměnila v místo sousedského setkávání.

30.9.2017

Svátek kávy v Brně oslaví 68 podniků. Nabídnou kávové speciality i živou hudbu

Brno - Ukazuje kávu v celé její šíři. Vítá milovníky tradičního italského espressa, zaryté pijáky výběrové kávy, lidi, kteří kávu pijí jen proto, aby je kofein povzbudil i ty, pro které je její pití sváteční záležitostí. V neděli začíná sedmý ročník brněnského festivalu Týden kávy. Letos pod heslem Kávy spojuje. „Právě toto heslo ilustruje, že festival se tento lahodný mok snaží představit co nejširšímu spektru lidí. Schází se totiž u ní množství typů kávomilců,“ uvedla koordinátorka festivalu Kateřina Eichlerová.

30.9.2017

Brněnské Soběšice ovládl řev motorů. Sešli se tam milovníci historických aut

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Prosluněným dopolednem babího léta se ozývá řev motorů. Ve vzduchu jde cítit pach benzínu i nafty. Mezi civilně oblečenými návštěvníky se proplétají postavy v šatech jako vystřižených z první poloviny minulého století. V brněnském areálu Centra Kociánka se v sobotu od rána schází milovníci historických aut i motorek. Na místě se kromě přehlídky koná i tradiční závod Jízda do vrchu.

30.9.2017

Přímo do Husovického tunelu. Zákaz odbočení má zabránit kolapsu dopravy

Brno /FOTOGALERIE/ - Ani doprava do opravované Valchařské ulice, ani doleva do Dukelské třídy. Řidiči, kteří jedou přes Tomkovo náměstí směrem do Husovického tunelu, se od minulého týdne nevyhnou objížďce. Zákaz odbočení vlevo do Husovic podle brněnského magistrátu brání kolapsu dopravy na náměstí i v dalších křižovatkách směrem do města.

30.9.2017

Starou osadu oživí více zeleně. Novou podobu získá i Juliánovské náměstí

Brno - Více zeleně, sjednocení prostoru i příjemnější a bezpečnější místa k trávení volného času využijí již příští rok lidé v brněnských Židenicích. Tamní zastupitelé plánují převléct do nového kabátu park na Juliánovském náměstí, jehož podobu představili minulý týden lidem, i prostor dopravního uzlu na Staré osadě.

29.9.2017

Fanoušek Komety dorazil do cíle. Pěší cesta z Prahy do Brna mu zabrala šest dní

Brno – Hokejové Kometě fandí od dětství. Ve čtvrtek kolem půl šesté odpoledne splnil Daniel Marek svůj slib, když pěšky zdolal trasu z Prahy do Brna. Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, muž podnikl cestu jako poctu Kometě, která v minulé sezoně vyhrála po 51 letech titul. „Jsem šťastný, že to mám za sebou. V pátek jsem si trochu přispal a začal s regenerací,” popsal Marek své pocity po šestidenním putování.

29.9.2017

Voda, utopené paneláky, otevřené vily. Architekturu lidé poznají jinak

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Na komentované procházky po místech, která jindy nejsou veřejně přístupná, filmové projekce i tematické workshopy se můžou těšit fanoušci architektury. O víkendu jim je nabídne Den architektury. Téma letošního ročníku je voda. 

28.9.2017

Houkací auta a střílení zajímají i malé dívky. Přišly na policejní předváděčku

Brno /REPORTÁŽ/ – Pomoc, topím se! prořízne napjaté ticho diváků zoufalý hlas z řeky. Tonoucího se okamžitě vydává zachránit policejní poříční jednotka. Jejich zásahu přihlíží ve čtvrtek početné obecenstvo, převážně děti. Situace je totiž ukázkou jejich zásahu na zážitkovém dni s brněnskými strážníky nazvaném Ve dne v noci sloužíme.

28.9.2017

V zoo se narodila vzácná želva. Hosty překvapí i největší druh holuba na světě

Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnská zoologická zahrada má dva nové obyvatele. Návštěvníci, kteří se tam vypraví, se mohou těšit na malou želvu pavoukovitou i největší druh holuba na světě.

28.9.2017

Dívka ČR: titul princezny patří devítileté Melánii Mařanové z Brna

Brno /FOTOGALERIE/ – O titul Dívka České republiky se nadané sportovkyně dvou věkových kategorií utkaly už poosmé. Zvítězila osmnáctiletá Kateřina Procházková z Frýdku Místku, titul Princezna České republiky si odnesla devítiletá Melánie Mařanová z Brna. Letos podruhé se středeční finálový galavečer odehrál v brněnském Boby centru.

28.9.2017

Traumateam získal nové stany. Před nemocnicí trénoval, jak je postavit do hodiny

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Pět minut. Přesně tolik času mají členové českého Traumateamu na rozhodnutí, jestli pojedou zachraňovat životy do ciziny anebo ne. Nyní jim při záchranných akcích poslouží nové stany a vybavení za šest a půl milionu korun. Ve středu si je mohla za budovou brněnské Fakultní nemocnice v Bohunicích prohlédnout i veřejnost.

28.9.2017

Fotbalový stadion za Lužánkami má zelenou. Životnímu prostředí vadit nebude

Brno – Šestnáct let uplynulo od chvíle, kdy brněnská Zbrojovka sehrála poslední zápas na legendárním fotbalovém stadionu za Lužánkami. Od té doby fotbaloví fanoušci čekají na nový. Projekt moderního stadionu nyní získal povolení od ministerstva životního prostředí.

27.9.2017

Nad Brnem bude ve čtvrtek dvě hodiny létat vrtulník. Kvůli lepší dopravě

Brno – Ke zlepšení dopravy v Brně může v budoucnu přispět i natáčení silnic z ptačího pohledu. Ve čtvrtek bude i proto vozovky dvě hodiny monitorovat vrtulník.

27.9.2017

Do Vidy míří Cirkus Mechanikus. Spojuje mechanické loutky a anglické vtipy

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Dřevěný muž, který pojídá špagety rovnou z vany nebo mechanický bůh Anubis mumifikující scarabea. To všechno čeká od čtvrtka návštěvníky brněnského vědeckého centra Vida, které si pro ně připravilo výstavu mechanických loutek a strojků.

27.9.2017

Růžový tank na rozloučenou pomaloval sprejer. Ozdobil ho znakem dolaru

Brno - Ještě než stihli v noci na středu naložit kontroverzní růžový tank a odvézt ho zpět do Vojenského technického muzea, poničil ho sprejer. Zlatou barvou na něj nakreslil znak amerického dolaru. Po autorovi přibližně metrového nápisu teď pátrají policisté.

27.9.2017

OBRAZEM: Růžový tank opouští Brno

Brno /ANKETA/ – Kontroverzní růžový tank ve středu vezou z brněnského Komenského náměstí pryč. Vrátí se zpět do Vojenského technického muzea v Lešanech u Prahy.

27.9.2017

Rok 2018 přinese změny v brněnské dopravě. Posílené linky i noční autobusy

Brno – Větší kapacita pro cestující na linkách 1 a 9, prodloužení spojů na lince 3 nebo večerní víkendové spoje do Vyškova a Znojma. To jsou hlavní body plánu organizace hromadné dopravy pro rok 2018, které v úterý projednávali brněnští radní.

26.9.2017

Víc zeleně v ulicích Brna, rozhodli radní. Kvůli klimatu obrostou zdi i fasády

Brno – Problém změn klimatu? Extrémní teploty? Brněnští radní chtějí napomoci životnímu prostředí, proto v úterý schválili opatření pro jeho zlepšení. V budoucnu má v brněnských ulicích přibýt zeleně.

26.9.2017

Podvody s tachografy? Na kamiony si policisté posvítí díky novým zařízením

Brno /FOTOGALERIE/ – Rozbité cesty a vyježděné koleje, tak se podepíší přetížené kamiony na stavu mnohých silnic. Unavený řidič za volantem takového kolosu pak může být smrtelná kombinace. Policie v úterý při kontrole kamionů převzala od krajského úřadu několik zařízení, která jí mají pomoct v boji proti řidičům porušujícím předpisy. 

26.9.2017

Nejlepší hasiči Jihomoravského kraje získali na Špilberku medaile za zásluhy

Brno - Nejlepší hasiči z Jihomoravského kraje dostali v úterý na brněnském hradě Špilberk medaile Za věrnost druhého a třetího řádu. Při této příležitosti složili svůj slib i noví členové sboru. „Novým rekrutům přeji, aby se pro ně hasičství nestalo jen prací, ale posláním,“ přivítal nováčky do sboru náměstek generálního ředitele hasičů Slavomír Bell.

26.9.2017

Kolony v Brně? Na problémových místech bude více policistů

Brno - Plynulejší provoz v místech, kde se nyní v dopravních špičkách kvůli opravám několika ulic v centru Brna tvoří obrovské kolony, má zajistit zvýšený počet policistů a strážníků. Budou se více podílet na řízení dopravy. Nově vytvořená pracovní skupina složená ze zástupců města i policie již stanovila konkrétní místa. Jde o její první konkrétní krok.

26.9.2017

Pocta Kometě? Fanoušek jde přes půl republiky

Brno, Praha - Cesta zpátky na výsluní bývá často zdlouhavá, znělo v dubnu celým Brnem. Hokejová Kometa vyhrála po jednapadesáti letech titul. Zdlouhavá cesta v sobotu začala i Danielu Markovi, který se rozhodl uctít titul pěší cestou z Prahy do Brna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení