VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

1.3.2018

Konec oprav Janáčkova divadla? Odklad o rok. Herci se vrátí ještě do staveniště

Brno – Místo letošního listopadu až září příštího roku. Nově opraveného Janáčkova divadla se lidé dočkají o téměř rok později, než bylo v plánu. Herci a hudebníci se do něj ale vrátí ještě před ukončením oprav.

28.2.2018

Ať doveze Kometu k dalšímu titulu, zaznělo na slavnostním křtu klubové tramvaje

Brno /VIDEO/ – Desítky fanoušků hokejového klubu Kometa Brno ve středu přihlíželi slavnostnímu křtu tramvaje v klubových barvách nazvané Kometa Expres. Modrobílá tramvaj poté odvezla fanoušky, kteří vyhráli od klubu lístky na čtvrteční zápas proti Plzni.

28.2.2018

Příspěvek na šalinkartu lidé danit nemusejí. Zůstane jim celý

Brno - Celých 1 425 korun zůstane lidem z příspěvku od města, který dostanou za pořízení roční šalinkarty. Domluvil se na tom brněnský primátor Petr Vokřál se zástupci ministerstva financí. Jak před rokem informoval Brněnský deník Rovnost, příspěvek měl jako další příjem podléhat zdanění.

28.2.2018

Nacisté jí zakázali studovat. Po 81 letech se dočkala maturitního vysvědčení

Brno - Nacisté ji za její židovský původ vyloučili z gymnázia. V úterý dostala od ředitele školy čestné maturitní vysvědčení. „Jsem dojatá. Prožila jsem na téhle škole krásná léta, byli jsme báječná třída,“ uvedla bývalá studentka gymnázia na třídě Kapitána Jaroše v Brně Doris Grozdanovičová.

28.2.2018

Zahrady známých vil propojí. Podle náměstka se jimi lidé projdou už letos

Brno – Možnost kochat se krásami zahrad známých vil Löw-Beer a Tugendhat při jedné procházce chtějí pro návštěvníky zajistit brněnští radní. Na svém úterním zasedání schválili dvoumilionovou investici do turniketů mezi oběma zahradami.

28.2.2018

Letní Olympijský festival na výstavišti? Brno je favorit

Brno – Hod oštěpem, skok do dálky nebo další disciplíny z letních olympijských her si lidé možná za dva roky vyzkouší na brněnském výstavišti v době letní olympiády v Tokiu. Vedení Českého olympijského výboru o tom bude jednat s brněnskými i jihomoravskými radními.

27.2.2018

Modelka Erbová a herec Langmajer na brněnském výstavišti pletli vánočku

Brno /FOTOGALERIE/ - Netradiční činnost si v úterý na brněnském výstavišti vyzkoušeli herec Lukáš Langmajer a modelka Vlaďka Erbová. Zpestřili tam totiž soutěž Pekař roku, která se na výstavišti u příležitosti gastro veletrhů Salima právě koná. Naučili se plést vánočku.

AKTUALIZOVÁNO
27.2.2018

Zastupitelé schválili nádraží u řeky. S podmínkou stavby podzemní dráhy

Brno /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Chceme nádraží u řeky, vyslali na úterním jednání brněnští zastupitelé jasný signál vládě. Právě ta má o definitivním umístění budoucího nádraží rozhodnout ještě letos. Přímo na jednání zastupitelstva přišly svůj názor projevit desítky lidí.

27.2.2018

U Anthroposu vznikne ovál pro in-line brusle. Umožní pořádání mistrovství světa

Brno /VIZUALIZACE/ – V plánovaném sportovním areálu za Anthroposem má vzniknout ovál pro in-line brusle. Brněnští radní na svém úterním zasedání schválili návrh konceptu řešení územní studie projektu sportovního areálu, který s ním počítá.

27.2.2018

Zrod Československa připomenou lípy. První vysadí v Čejkovicích, kde žil Masaryk

Jižní Morava – Sto lip srdčitých letos vysadí na různých místech Jihomoravského kraje regionální politici a osobnosti. Připomenou tak sté výročí vzniku Československa. První lipku vsadí do země hejtman Bohumil Šimek 3. dubna v Čejkovicích na Hodonínsku. Projekt v pondělí schválili jihomoravští radní.

27.2.2018

Nejlépe opravená památka: o titul usilují varhany nebo obrazy apoštolů

Brno - V soutěži o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje má Brno a Brněnsko čtyři zástupce, které přihlásili lidé. Soutěží zejména sakrální památky.

AKTUALIZOVÁNO
27.2.2018

Hrozba ozáření? Hasiči z chemické laboratoře přesněji změří radiaci

Tišnov /FOTOGALERIE/ – Nové monitorovací zařízení pro kontrolu radiace využívají od února hasiči z chemické laboratoře v Tišnově na Brněnsku. Systém umožňuje měřit radiaci v terénu. Například v okolí jaderných elektráren, při kontrolách různých typů ohrožených prostor nebo při kontrolách nákladů.

27.2.2018

Epidemii chřipky nezastaví ani mráz. Nemocných na jihu Moravy přibývá

Brno – Pacientů s chřipkou a akutními respiračními nemocemi je v Jihomoravském kraji stále více. Za minulý týden jich přibylo asi jedenáct stovek. V regionu je nyní přes čtyřiadvacet a půl tisíce nemocných. Plyne to z informací krajské hygienické stanice.

27.2.2018

Mrazy ničí Brno: lidé mrznou, troleje praskají. Nízké teploty vydrží celý týden

Brno /ANKETA/ – Rukavice a čepice se od neděle staly povinnou výbavou Brňanů. Místo jarního oteplení na konci února udeřila zima. Od neděle lidé bojují se silnými mrazy. Ty budou pokračovat až do konce týdne. V noci bude víc než mínus deset stupňů. „Ve čtvrtek mohou noční teploty na Moravě klesnout až k mínus sedmnácti, “ varovala Jitka Kučerová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. 

26.2.2018

Pod sochou Masaryka hořely svíce. Lidé uctili památku zavražděného novináře

Brno - Informace o vraždě sedmadvacetiletého slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové v pondělí otřásla nejen Slovenskem. Památku mrtvého novináře v podvečer uctili i lidé v Brně. Slovenská policie zatím pracuje s vyšetřovací verzí, podle které dosud neznámý pachatel nebo pachatelé muže zavraždili kvůli jeho práci. 

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2018

Led na Brněnské přehradě má 11 centimetrů. Před vstupem varuje i Povodí Moravy

Brno /TABULKA MĚŘENÍ/ – Na bruslení na přehradě i rybnících si Brňané prozatím počkají. Ani přes tuhé mrazy není vhodné na led chodit, konstatovala v pondělí i v úterý městská polcie po měření tloušťky ledu. Bruslit na zamrzlých nádržích nedoporučilo v úterý také Povodí Moravy.

26.2.2018

Ledové plochy z Olympijského festivalu si užijí Brňané i v budoucnu

Brno – Olympiáda skončila. Sklouznout se s curlingovými kameny, zahrát si hokej nebo si zazávodit na oválné bruslařské dráze však můžou Brňané i v příští zimní sezóně. Ledové plochy totiž město koupilo. Brněnští radní je chtějí upravovat a pro zájemce otevírat každou zimu.

26.2.2018

S diplomem za pult? Omyl, tvrdí školy

Brno /ANKETA/ - Osmadvacetiletá Kamila Šíblová vystudovala na brněnské technice dva obory. Práci v jednom z nich si absolventka našla hned po škole. „Nabídli mi místo projektantky. Šlo o tepelné výpočty kondenzátorů, takže přímo z mého oboru. Má první práce mě tedy i zajímala, za což jsem ráda,“ popsala. Že mladí z vysokých škol míří rovnou do firem v oboru, potvrdila i aktuální čísla z brněnských univerzit. O jejich absolventy je mezi zaměstnavateli obrovský zájem.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2018

Primátor Vokřál: Rezort dopravy nefunguje. Hollan: Za jeho řízení se nestydím

Brno – Rezidentní parkování je zástupný důvod pro odevzdání odboru dopravy, tvrdil v pondělí náměstek pro dopravu Matěj Hollan. Reagoval tak na nedělní výzvu brněnského primátora Petra Vokřála. Jak Brněnský deník Rovnost v pondělí informoval, Hollana vyzval primátor, aby se odboru vzdal. Rezort však Hollanovi po pondělním jednání prozatím zůstává.

26.2.2018

Lidé pátrají po brněnských Stínadlech. Za týden se jich zapojilo přes devět set

Brno - Přenést se do Stínadel z knížek Jaroslava Foglara mohou už týden i lidé v Brně. Městská hra Stínadelské šestnáctero už zaujalo více než devět set lidí. Pátrají po zajímavých brněnských zákoutích, která představují bydliště Vontů.

26.2.2018

Olympijský festival: nejvíc zaujal curling a Raškovky. Čepic se prodalo 6 tisíc

Brno – Brněnské výstaviště se v neděli po sedmnácti dnech rozloučilo s Olympijským festivalem. Na třicet sportovišť celkem zavítalo přes 157 tisíc návštěvníků.

25.2.2018

Primátor vyzve náměstka pro dopravu Hollana, aby odstoupil. Není s ním spokojený

Brno – Už delší dobu nejsem spokojený s výsledky v oblasti dopravy v Brně a zítra vyzvu Matěje Hollana, aby se řízení rezortu dopravy vzdal. Tímto příspěvkem na svém účtu na sociální síti Facebook překvapil v neděli večer brněnský primátor Petr Vokřál.

25.2.2018

V Brně chybí skoro padesátka strážníků. Hlídat ulice proto budou už osmnáctiletí

Brno – Rozdávat pokuty budou v Brně nově už osmnáctiletí strážníci. Pomohou zaplnit skoro padesát volných míst u městské policie. 

25.2.2018

Olympiáda skončila, stejně tak festival v Brně. Navštívilo ho 157 tisíc lidí

Brno /VIDEO/ – Je konec. Sedmnáctidenní boje na zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu skončily a brány zavřel také pavilon Z brněnského výstaviště, kam po celou dobu her mířili návštěvníci na Olympijský festival. Dohromady na výstaviště dorazilo za sedmnáct dní 157 271 lidí.

25.2.2018

Benátský karneval v Brně. Atmosféru reje masek přinesl nejstarší ples ve městě

Brno /VIDEO/ - Rej nádherných masek, exploze barev a třpytek, bujaré veselí. To vše zažívali návštěvníci slavného benátského karnevalu. V sobotu podobnou atmosféru okusili i lidé v Brně. V hotelu International se totiž konal tematický ples Festa Veneziana, který návštěvníky přenesl právě na benátské slavnosti.

25.2.2018

Poslední den Olympijského festivalu: exhibice krasobruslařů, snowboardové hrátky

Brno - Poslední šance pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet sporty na Olympijském festivalu na brněnském výstavišti. S posledním dnem olympiády v Jižní Koreji totiž končí i sportovní festival v pavilonu Z a jeho okolí. Návštěvníci se mohou těšit na exhibiční vystoupení krasobruslařů v čele s Eliškou Březinovou.

25.2.2018

Z ženy mužem, a naopak. Transsexuálů přibývá. Změnu pohlaví musí schválit komise

Jižní Morava - Někteří místo autíčka už ve školce sahají po kočárku a panence. Jiní si svou transsexualitu uvědomí až později. Lidí, kteří cítí, že se narodili ve špatném těle, podle odborníků v Jihomoravském kraji přibývá.

24.2.2018

Usnadní začlenění. Vysokoškoláci a odrostlí z dětských domovů budou bydlet spolu

Brno - Jeden studuje na vysoké škole, druhého čeká odchod z dětského domova a musí se postavit na vlastní nohy. Rozdílné životní zkušenosti si od příštího roku budou moct vyměňovat pod jednou střechou. Společné bydlení studentů Masarykovy univerzity a mladých, kteří odcházejí z dětských domovů, zajistí projekt Symbios, první svého druhu v České republice.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2018

Dvě tváře Olympijského festivalu: oslavy zlata i bramborové hokejové zklamání

Brno /VIDEO/ – Hlavním tahákem sobotního programu bylo pro návštěvníky Olympijského festivalu na brněnském výstavišti fandění před velkoplošnou obrazovkou při hokejovém zápase hokejistů České republiky proti Kanadě. V souboji o bronz bohužel ani hlasivky stovek fanoušků nepomohly ke kýženému cennému kovu. Hosty festivalu byla například tenistka Lucie Hradecká, do redakční zóny Deníku dorazil bývalý bobista Roman Gomola.

24.2.2018

Díky nejmodernějšímu CT v Evropě vyšetří víc lidí. S třetinovou dávkou záření

Brno - Fakultní nemocnice Brno pořídila čtvrté CT, lidé by se díky novému přístroji mohli dostat na vyšetření rychleji. „Doposud lékaři v nemocnici vyšetřili asi sto pacientů denně, teď by jich mohli zvládnout sto dvacet,“ odhadl šéf kliniky radiologie a nukleární medicíny Vlastimil Válek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT