VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

19.2.2018

Skautů přibývá. V Brně jim chybějí vedoucí i klubovny

Brno - Zájemců o skauting neustále přibývá. Brněnskému Junáku ale chybí vedoucí oddílů a prostory pro klubovny. „Od loňského roku vedeme jednání s městem, které se nám snaží vyjít vstříc. Jsme rádi, že nás vedení Brna v našem růstu podporuje,“ řekl předseda brněnské okresní rady skautů Martin Hovorka.

18.2.2018

Přispívají hospicům či handicapovaným. Firmy pomáhají i šálkem kávy

Brno - Deset korun z každé kávy, část peněz utržených z přespání v hotelovém pokoji nebo byt pronajatý za korunu. Brněnské firmy čím dál více podporují dobročinné akce po celém městě. Penězi vybranými od zaměstnanců pak přispívají na pomůcky pro handicapované nebo na pomoc v rozvoji hospicové péče.

18.2.2018

Redakce Deníku v terénu: přijďte se vyfotit na titulní stranu a ohřát se kávou

Brno /FOTOGALERIE/– Zastřílet si jako biatlonisté, změřit své schopnosti na trenažeru běhu na lyžích a odnést si s sebou fotku na památeční titulní straně Deníku. Za zábavou mohou návštěvníci Olympijského festivalu na brněnském výstavišti vyrazit také do redakční zóny Deníku.

18.2.2018

Lidé se vydali po stopách Jiřího Mahena. Na oslavu mezinárodního dne průvodců

Brno - Život Jiřího Mahena, příběhy brněnských škol nebo kostelů. Kvůli podobně tematickým procházkám se již v sobotu před desátou hodinou ráno plní nádvoří Staré radnice v Brně i přes mrazivé počasí desítkami návštěvníků. Lidé tam předčasně oslavují mezinárodní den průvodců, který připadá na příští středu.

17.2.2018

Brněnští komunisté si zvolili nové vedení i lídra kandidátky

Brno - Brněnští komunisté si v sobotu na městské konferenci v Brně zvolili nové vedené na další dva roky. Funkci předsedy obhájil zastupitel městské části Brno-střed Martin Říha. Jeho konkurentem byl Oldřich Duchoň.

17.2.2018

V Pasohlávkách zřejmě vyrostou dvoje lázně. Konkurence se neobávají

Pasohlávky - Masáže a další lázeňské procedury si užijí obyvatelé a návštěvníci obce Pasohlávky na Brněnsku možná už za dva roky. Společnost Lázně Pasohlávky připravuje projekt na lázeňský komplex v centru obce. Nedaleko přitom Jihomoravský kraj už několik let plánuje další lázně, které chtěl stavět s čínskou společností Risesun. Konkurence se jeho představitelé nebojí.

17.2.2018

Zaniklou poutní cestu do Vranova připomene lidem sedm kapliček

Brněnsko /VIZUALIZACE/ - Prostor pro rozjímání i příjemnou procházku nabídne poutní cesta Sedm radostí Panny Marie, která na jaře vznikne mezi Českou, Lelekovicemi a Vranovem na Brněnsku. Sedm kapliček a informační tabule vyroste u existující cesty, přesně v místech, kudy kdysi vedla zaniklá poutní cesta.

16.2.2018

Ministr Ťok slíbil peníze na nádraží v Brně. Pokročit chce se stavbou D52

Brno – Na brněnské nádraží stát peníze najde, ať už se rozhodne o jakékoliv variantě, slíbil v pátek ministr dopravy Dan Ťok. Zároveň také na jednání se zástupci města a Jihomoravského kraje podpořil variantu odsunu nádraží k řece.

16.2.2018

V Zoo Brno oslavují první mládě. Samička zebry Grévyho Mia se narodil v lednu

Brno – Jako první mládě letošního roku se v brněnské zoo v lednu narodila samička zebry Grévyho. V pátek o tom informoval mluvčí zoo. Chovatelé mláděti vybrali jméno Mia.

16.2.2018

Fanoušci na Olympijském festivalu dotlačili Sáblíkovou ke stříbru

Brno /FOTOGALERIE/ – Dopoledne fanoušci na brněnském výstavišti netrpělivě očekávali rychlobruslařský závod na pět kilometrů, do kterého těsně po jedné hodině odpoledne nastoupila Martina Sáblíková. Ta útočila na zlatý olympijský hattrick na pětikilometrové distanci, nakonec si z Koreje odveze stříbro. Olympijský festival na brněnském výstavišti se v pátek ráno probudil do bronzového a zasněženého rána. Cenný kov totiž vybojovala v Pchjongčchangu ještě před otevřením pavilonu Z snowboardkrosařka Eva Samková.

AKTUALIZOVÁNO
16.2.2018

Chřipka se šíří, nemocných přibývá. Brněnské nemocnice zakazují návštěvy

Brno – Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních vyhlásily v pátek dopoledne kvůli chřipkové epidemii brněnské nemocnice. Doporučili jim to krajští hygienici kvůli nárůstu nemocných za poslední týden.

15.2.2018

Lidé chtějí odstoupení Tomia Okamury. Uspořádali pochod k památníku holocaustu

Brno /FOTOGALERIE/ – Odvolání Tomia Okamury z pozice místopředsedy poslanecké sněmovny. To si přejí účastnící průvodu proti popírání romského holokaustu, kterým uctili památku jeho obětí. „Jsme nespokojeni jak se představitelé Svobody a přímé demokracie vyjadřují o romském holokaustu a jak zneucťují památku obětí ,“ sdělil organizátor průvodu Robin Stria. Akce se zúčastnila více než stovka lidí, kteří se sešli ve čtvrtek na Moravském náměstí .

AKTUALIZOVÁNO
15.2.2018

Olympijský festival: biatlonistu Krčmáře stála jedna chyba boj o medaili

Brno /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek se český fanoušek rozhodně nenudil. Už krátce po deváté hodině ráno vyrazily na trať české biatlonistky k vytrvalostnímu závodu a po nich i muži. Několik příznivců, kteří sledovali jejich výkony na velkoplošných obrazovkách, se další medailové radosti nedočkalo. Následoval úvodní zápas české hokejové reprezentace, která zdolala turnaje Jižní Koreu 2:1.

15.2.2018

Národní divadlo v Lužánkách: lidem vadí zničená tráva po šapitó

Brno - Pozornost překvapených kolemjdoucích v posledních dnech přitahuje šapitó, které vyrostlo v brněnských Lužánkách. Cirkusové vystoupení by tam však hledali marně. Pod stan se kvůli rekonstrukci Janáčkova divadla stěhují herci brněnského národního divadla.

15.2.2018

Brňané opět přispějí k vylepšení města. Pro nápady potřebují větší podporu

Brno – Nečekat na změnu a sami něčím přispět k vylepšení města mohou od čtvrtka znovu Brňané. Zástupci brněnského magistrátu spustili sběr nápadů a projektů pro druhý ročník městského participativního rozpočtu Dáme na vás. Aby letos uspěli a získali peníze, musí navrhovatelé pro projekt sehnat oproti loňsku dvojnásobek podporovatelů.

15.2.2018

Sedmý den na festivalu: Dvojitá biatlonová nálož i první zápas českých hokejistů

Brno – Návštěvníci Olympijského festivalu v Brně budou ve čtvrtek fandit českým biatlonistkám i biatlonistům ve vytrvalostních závodech na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na biatlon naváže první zápas českých hokejistů v turnaji, ve kterém vyzvou domácí Jižní Koreu. Na festival dorazí i hokejista Jiří Holík, rychlostní kanoisté Jan Štěrba a Daniel Havel nebo šachový velmistr David Navara.

14.2.2018

Hošek se sešel s Hoškem, slovenští hokejisté překvapili výhrou nad Rusy

Brno /FOTOGALERIE/ – Šestý den Olympijského festivalu na brněnském výstavišti přinesl kuriózní setkání Ondřeje Hoška s Ondřejem Hoškem. Dva elitní sportovci v různých disciplínách – biatlonu a biliardu – byli hosty ve sportovním pavilonu Z. Do něj i do redakční zóny Deníku zavítal i bývalý sdruženářský reprezentant a čtyřnásobný olympionik Pavel Churavý.

14.2.2018

Zastupitelé Brna-středu chtějí nádraží u řeky. Doporučili odsun

Brno – Zastupitelstvo městské části Brno-střed na středečním jednání doporučilo odsun vlakového nádraží k řece. Postoj zastupitelstva městské části vezmou v potaz brněnští zastupitelé při hlasování o poloze nádraží na konci února.

14.2.2018

V klášteře otevřela nová expozice. Vystavuje Mendelův rukopis

Brno – Novou expozici v prostorech augustiniánského kláštera včera lidem slavnostně otevřeli představitelé Mendelova muzea Masarykovy univerzity. Návštěvníci si v Muzeu starobrněnského opatství prohlédnou cenné předměty ze sbírky augustiniánů nebo originální rukopis Gregora Johanna Mendela.

14.2.2018

Modern Talking zahrají v Brně: soutěžte s Brněnským deníkem o vstupenky

Brno - Cheri cheri lady – píseň, kterou umí zanotovat snad každý. Repertoár Modern Talking je od devadesátých let publiku docela známý. Fanoušci si jejich hudbu mohou připomenout ve středu 21. února v brněnském Boby centru.

14.2.2018

Halasovo náměstí čekají změny. Přibude tam zeleň i prostor pro trhy

Brno /VIZUALIZACE/ - Martin Solanský jezdí na Halasovo náměstí na brněnském sídlišti Lesná skoro každý den. Auto zaparkuje v jedné z přilehlých ulic a dál do centra pokračuje tramvají. „Většinou parkuji u Alberta, ráno totiž jinde většinou není místo,“ poznamenal Solanský.

14.2.2018

Lékaři varují před nádory u dětí. Při Dnech dětské onkologie

Brno – Vaše dítě má rakovinu. Diagnóza, kterou nechce slyšet žádný rodič. Věří, že se jich dotknout nemůže a nevědí, jaké příznaky hledat. Jejich včasné rozpoznání přitom zachraňuje životy.

AKTUALIZOVÁNO
13.2.2018

Olympionik Choupenitch dorazil na festival. Šermíř si zkusil jízdu na snowboardu

Brno /VIDEO/ – Zasportovat si na Olympijském festivalu přišly i v úterý do pavilonu Z brněnského výstaviště stovky lidí. Dorazil i brněnský olympionik v šermu Alexander Choupenitch. V olympijském parku si vyzkoušel jízdu na snowboardu. Třiadvacetiletého šermíře a mistra Evropy uvidí zájemci i v půl třetí odpoledne na besedě v redakční zóně Deníku.

13.2.2018

Na náměstí Svobody rozebrali kašnu. Kvůli pravidelné zimní údržbě

Brno – Rozebrané schůdky, obnažená kašna a místo turistů lidé s hráběmi a lopatami. Takový pohled se naskytl Brňanům procházejícím v úterý náměstím Svobody. Pracovníci Veřejné Zeleně Brno tam začali s pravidelnou údržnou kašny.

13.2.2018

Svátek zamilovaných se blíží. Lidé darují na Valentýna srdce, květiny i krev

Brno /ANKETA/ - Vyhlídka na večerní Brno nebo výlet za ledními medvědy. Valentýn mohou Brňané slavit rozmanitě, někteří ale neslaví vůbec.

13.2.2018

Svatba jen jako kus papíru? Týden manželství chce zbořit časté mýty

Brno - Šťastné páry se nehádají a manželství je jen kus papíru. Vyvrátit nejčastější mýty o manželském svazku si klade za cíl již dvanáctý ročník Národního týdne manželství.

13.2.2018

Olympijský festival: Deník přivítá Krále cyklistiky Bábka a šermíře Choupenitche

Brno – V úterý obohatí program Olympijského festivalu v Brně dva sdílní sportovci. Šermíř Alexander Choupenitch i dráhový cyklista Tomáš Bábek se mikrofonu rozhodně nebojí a rádi přibližují lidem své sporty. Oba navštíví i redakční zónu Deníku v pavilonu Z na brněnském výstavišti. Zúčastní se debat s návštěvníky, kteří se s nimi mohou i vyfotit a získat podpis.

13.2.2018

Třetí kasino v centru Brna? Hrozí, že ho zastupitelé musí povolit, tvrdí kritici

Brno – Poker, ruletu nebo Black Jack si teď lidé mohou v Brně zahrát jen na dvou místech v centru města. Zastupitelé hlasovali o dalším kasinu v Benešově ulici. Zatím ho neschválili. Pokud to neudělají, může Brnu hrozit pokuta. Kdy budou o povolení kasina zastupitelé hlasovat znovu, není jasné.

12.2.2018

Vir-zabiják má slabinu. Vědci se přiblížili léčbě klíšťové encefalitidy

Brno – Lékaři jsou o krok blíž účinnému boji s klíšťovou encefalitidou. Vědci z brněnského institutu Ceitec odhalili slabinu nebezpečného viru.

12.2.2018

Fanoušci drželi pěsti biatlonistům. Do třetice se ale medaile nedočkali

Brno – Po rušném víkendu se v pondělí brněnský olympijský park znovu zaplnil. Místo do školních lavic po prázdninách vyrazily na sportoviště desítky dětí. Obrazovkám s přenosy z korejského Pchjongčchangu opět vévodili biatlonisté. Ti po víkendových žních ale třetí medaili nepřidali.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT