Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

12.9.2017

Kontroverzní kostra Německého domu z Moravského náměstí postupně mizí

Brno /FOTOGALERIE/ – I za nepříznivého počasí rozebírají dělníci v Brně maketu Německého domu, která vyrostla letos v květnu uprostřed Moravského náměstí při festivalu Meeting Brno. Kontroverzní stavba vyvolala diskuze veřejnosti zvláště poté, co museli organizátoři dodatečně žádat o stavební povolení.

12.9.2017

Připojení zdarma a pro všechny. Pořízení wifi na rušná místa radní schválili

Brno – I na rušných místech se zanedlouho Brňané bez problémů připojí k internetu. Třeba z mobilu. Postupné zavedení wifi sítě, která bude veřejně a zdarma přístupná neomezenému množství uživatelů, schválili v úterý brněnští radní. Zatím ale nezveřejnili seznam míst, na kterých tuto službu zájemci využijí.

12.9.2017

Na plný provoz kryté tržnice si lidé připijí pivem. Poteče z kašny

Brno - Jako na Kocandě se ve středu budou cítit návštěvníci brněnské kryté tržnice na Zelném trhu. Ta slavnostně otvírá své prostory do plného provozu a zákazníky tak přivítá ve velkém stylu oblíbené české pohádky Dařbuján a Pandrhola. Na stromech v okolí vyrostou klobásy a pivo poteče z kašny.

12.9.2017

Cedule na České se rozsvítí až na konci října. Kvůli výrobě sloupu na míru

Brno - Od začátku září se lidé na zastávce Česká musí spolehnout na hodinky a jízdní řád na vývěsce. Řídicí panel informačních tabulí vyřadila z provozu nehoda autobusu. O zpožděních nebo změnách v dopravě se z nich cestující nedozvědí.

12.9.2017

Zavedení karty výhod se stále odkládá. Turisté se jí dočkají nejdříve na podzim

Brno /INFOGRAFIKA/ – V červnu to nestihli a do konce prázdnin také ne. Nejnověji chce brněnská městská organizace TIC BRNO, která má ve městě turismus na starosti, zavést Brnopas letos na podzim. Karta výhod má turistům sloužit jako vstupenka do památek i jízdenka. Tak o ní lidé z turistické organizace mluvili už letos v lednu, kdy projekt představovali vůbec poprvé.

11.9.2017

Knihkupectví Barvič a Novotný v novém: točité schodiště zdobí stěna z knih

Brno /FOTOGALERIE/ – Knihami obložená stěna podél točitého schodiště i nové police a regály čekají na návštěvníky ve sto třicet let staré prodejně knihkupectví Barvič a Novotný. Po dvouměsíční rekonstrukci se v pondělí obchod opět otevřel lidem.

11.9.2017

Veveří uzavře dopravní špunt. Po dokončení okruhu v Žabovřeské ulici

Brno – Bezpečná třída s obchody, stromy i stezkou pro cyklisty, v jejíž blízkosti přibydou legální parkovací místa. Tak si zástupci města spolu s projektanty představují za pár let ulici Veveří v úseku od Žerotínova po Konečného náměstí. Po přestavbě třídou projede až o deset tisíc aut denně méně. Provoz se přesune na velký městský okruh.

11.9.2017

Nejsledovanější youtubeři se setkali s fanoušky v Brně

Brno /VIDEO/ – Stovky dětí vyměnily v sobotu dopoledne sledování videí na YouTube za návštěvu kina Lucerna. U příležitosti premiéry filmu Nejsledovanější tam totiž dorazili jejich oblíbení youtubeři Kovy, A Cup Of Style, Shopaholic Nicol, Pedro a Gabrielle Hecl.

11.9.2017

Nalezené peníze vrátila i devítiletá dívka

Brno – Pořádně si oddechla pětačtyřicetiletá žena, která na konci prázdnin před královopolským fitness centrem ztratila svoji peněženku. Objevil ji Ivo Procházka a ani vteřinu neváhal, co s ní udělá. „Vrátit nalezenou peněženku i s doklady podle mě není nic neobvyklého, beru to jako samozřejmost,“ sdělil nálezce. Peněženku s dvanácti tisíci i doklady přinesl na recepci centra, odkud putovala k brněnským strážníkům. Peníze či cennosti právě městští policisté od poctivých nálezců přebírají velmi často.

11.9.2017

Děti se nejčastěji zraní na trampolíně, tvrdí lékaři

Brno – Počet dětských úrazů se od března do konce prázdnin zvýšil o dva tisíce oproti loňskému roku. Těžkých a smrtelných zranění mladých lidí ale nepřibývá. Minulý týden o tom informovali lékaři Fakultní nemocnice Brno.

11.9.2017

Značení na silnici nestačí. Jízda po Jihlavské je pro sebevrahy, tvrdí cyklisté

Brno-Bohunice – Jízda na kole po Jihlavské ulici je podle brněnských cyklistů dobrodružství pro otrlé. Tvrdí, že nové piktogramové značení v úseku od krematoria po Dlouhou nestačí. Na vyježděných kolejích a hlubokých kanálech jim hrozí nehoda.

11.9.2017

Cestování zpříjemní pět nových zastávek. Zkrátí cestu na nákup či do knihovny

Brno /ANKETA/ – Studenti se méně nachodí při cestě do školy. Zákazníci přijedou až k obchodnímu domu. To je budoucnost hromadné dopravy ve Veveří a v Minské ulici. Cestující se změn dočkají i na dalších čtyřech místech v Brně.

10.9.2017

Špilberk ožil řemeslem. Děti se na hradě učily střílet z kuše či vyrábět sudy

Brno /FOTOGALERIE/ – Rytířské zbraně a brnění, středověké kostýmy i stánky. Taková byla víkendová akce Špilberk žije řemeslem, při níž dorazily na brněnský hrad tisíce lidí. Za sto padesát korun si návštěvníci mohli prohlédnout běžně nepřístupná zákoutí hradu, pobavit se při šermířském duelu nebo se stát tovaryšem.

9.9.2017

V Chrlicích uctili památku letce Leopolda Šroma. Na jeho počest odhalili plaketu

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Odhalením slavnostní plakety na pomníku uctili v sobotu Chrličtí památku válečného letce Leopolda Šroma. Ten by se osmého září dožil sta let. Poctu kolegovi přišel vzdát i válečný veterán Emil Boček.

9.9.2017

Riviéru zaplnili fanoušci vědy. Na festivalu rýžovali zlato a vyráběli sirup

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Auto se otáčí ze strany na stranu, dokud se nepřeklopí úplně na bok. Několik desítek sekund se pak vůz třese, než se zastaví úplně a vrátí se zpět na kola. „To bylo hustý,“ křičí desetiletý Tobiáš a spolu s maminkou vystupuje ze simulátoru autonehody, který si pro brněnský Festival vědy připravili policisté.

9.9.2017

Dopravní podnik předláždil nástupiště u hlavního nádraží. Kvůli vodicím liniím

Brno - Uplynul více než měsíc, co dopravní podnik společně s městskou částí Brno - střed dokončil opravy tramvajových zastávek u brněnského hlavního nádraží. Kvůli špatnému umístění vodicích linií však museli dělníci v sobotu znovu rozkopat ostrůvek prostředního nástupiště a vodicí prvky pro zrakově postižené přemístit.

9.9.2017

Generálka na obří výluku končí. Vlaky se vrátí z dolního nádraží na hlavní

Brno - Dlouhé trmácení na zastrčené dolní nádraží cestujícím končí. V neděli v devět hodin večer se po rozsáhlé výluce vrátí vlaky na hlavní nádraží. V pondělí ráno začnou platit také standardní jízdní řády. Železničáři ovšem už nyní připravují mnohem rozsáhlejší omezení pro následující dva roky.

9.9.2017

Děti ve Starém Lískovci se radují z opraveného hřiště. Za dvacet milionů korun

Brno - Zabruslit si, zaházet na koš nebo posilovat. To vše nyní mohou nejen obyvatelé brněnského Starého Lískovce v nově zrekonstruovaném areálu Sluníčka. „Oprava hřiště vyšla na dvacet milionů korun, deset milionů investoval brněnský magistrát," sdělil starosta městské části Vladan Krásný.

8.9.2017

Městská policistka v Brně objevila pod autem tašku s jedenácti miliony

Brno – Kuriózní nález ohlásila jedna z brněnských strážnic. Pod autem v Bohunicích objevila zastrčenou tašku plnou tureckých lir v hodnotě asi jedenácti milionů korun.

8.9.2017

Riviéru v Brně obsadí vědci. Při festivalu vědy

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Areál dopravního hřiště na brněnské Riviéře obsadí na dva dny vědci a experimentátoři. V pátek a v sobotu se tam uskuteční tradiční Festival vědy. Zúčastní se i policisté a hasiči.

7.9.2017

Nejoblíbenější zmrzlina v Brně? U lidí vyhrál Božský kopeček

Brno /FOTOGALERIE/ – Prázdninové Putování za zmrzlinou je u konce. Svátek zmrzliny, ve kterém mohli lidé podle připravených tras navštívit téměř dvacet zapojených cukráren a hlasovat pro nejlepší z nich, vyvrcholil ve čtvrtek slavnostním vyhlášením výsledků na Zelném trhu.

7.9.2017

V Brně stojí osmnáct nových kontejnerů na elektroodpad

Brno – Lidé z Žabovřesk, Brna-středu a Jehnic mohou využít osmnáct nových červených kontejnerů, které jsou určené pro sběr a recyklaci nepotřebného elektrozařízení. Uleví domácnostem, životnímu prostředí i rozpočtům městských částí.

7.9.2017

Vědci z Brna prodlouží život pacientům s rakovinou krve. Speciálním cvičením

Brno, jižní Morava – Obrovská únava a kvůli ní i nechuť k pohybu doprovázela dlouhou dobu Evu Hasarovou z jižní Moravy. Život jí totiž zcela změnilo nádorové onemocnění krve, které u ní odhalili lékaři. Pacientům, jako je ona, se snaží novým projektem pomoci odborníci z brněnské Masarykovy univerzity spolu s lékaři Fakultní nemocnice Brno. Představili jej ve čtvrtek. Speciální léčbou chtějí lidem, kteří prodělali rakovinu, prodloužit a zkvalitnit život.

7.9.2017

Nemocným pomáhali cyklistikou. Pro motýlky ujeli přes dva tisíce kilometrů

Brno - Na kole strávili nepřetržité čtyři dny a noci, byť nejsou profesionální cyklisté. Aby pomáhali pacientům s vzácnou nemocí motýlích křídel. Brněnskému týmu, který se za charitativní organizaci DEBRA ČR v srpnu účastnil charitativního Metrostav Handy Cyklo Maratonu 2017, velel vyučující z Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Matěj Myška. „Bolela nás celá těla. Přesto byly naše problémy nesrovnatelné s tím, čím trpí motýlci,“ říká.

7.9.2017

Špilberk ožije řemeslem. Turistům odhalí běžně nepřístupná místa a výhledy

Brno - Putování středověkých tovaryšů mohou tento víkend zažít návštěvníci brněnského hradu Špilberk. Nabídne jim ho rodinná akce Špilberk žije řemeslem s doprovodným programem a velkou hrou Tovaryšský vandr v areálu celého hradu.

7.9.2017

Brněnští vědci zachytili rekordní množství dat zatmění Slunce. Jen za 120 vteřin

Brno - Historicky největší množství kvalitních dat a obrazů zatmění Slunce se podařilo zachytit týmu Miloslava Druckmüllera z Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Za zatměním vyrazili v pondělí 21. srpna do Spojených států s novým softwarem, který navrhl jeden z členů týmu Pavel Štarha. Na zachycení snímků měli pouze sto dvacet vteřin. Přestože cestoval tým  za zatměním už po desáté, byla tato výprava jedinečná.

7.9.2017

V lávce na Veveří je díra. Lidé musí chodit na hrad po silnici

Brno - Místo bezpečné cesty od zastávky lodí na hrad Veveří a zpět musí lidé chodit po silnici. Dřevěná lávka, která návštěvníkům sloužila deset let, je totiž uzavřená.

7.9.2017

Po létě zavřely koupaliště i dva bazény. Venku má otevřeno už jen jedno

Brno - Sezona letních koupališť v Brně skončila. Provozovatelé hlásí, že léto bylo průměrné. Kvůli opravám jsou nyní zavřené i dvě kryté plovárny a zavřeno je i na většině z dalších brněnských koupališť. Kvůli zářijovému ochlazení totiž téměř ve všech areálech sezona pro letošní rok už skončila. S příchodem tohoto měsíce se navíc milovníkům plavání načas zúžil i výběr možností, kam zajít do krytého bazénu. Hned dva jsou totiž kvůli opravám zavřené.

6.9.2017

Odsouzenému bystrckému starostovi Kratochvílovi zastupitelé vyslovili důvěru

Brno /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Starosta brněnské Bystrce Tomáš Kratochvíl (ČSSD) má důvěru zastupitelstva. Zastupitelé mu ji vyjádřili na středečním zastupitelstvu. Mimořádný bod byl do programu zařazen poté, co se v médiích začátkem týdne objevila zpráva, že Kratochvíl byl loni pravomocně odsouzen za napadení vojáka tajné služby.

6.9.2017

Začala stavba sportovní haly v Žabovřeskách. Chybějící peníze půjčil magistrát

Brno /FOTOGALERIE/ – Slavnostním poklepáním základního kamene začala v úterý stavba víceúčelové sportovní haly u brněnské základní školy v Sirotkově ulici. S cenovkou přibližně šedesát milionů korun je to v poslední době největší stavební investice v Žabovřeskách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení