Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

6.9.2017

Neoblíbený spotřebič visel na troleji. Žehličku sundali až dopravní dispečeři

Brno – Domácí práce zřejmě v úterý rozčílily někoho z Brňanů poblíž Vranovské ulice. Na jedné z pomocných trolejí tam totiž visela žehlička. Zavěšeného domácího spotřebiče si všiml kolemjdoucí muž v úterý v dopoledních hodinách a zavolal strážníky. „Volající se obával, aby žehlička na někoho nespadla. Pravděpodobně ji někdo vyhodil z okna, hlídce se však nepodařilo zjistit kdo,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

6.9.2017

200 let zemského muzea: na začátku bylo sběratelství

Moravské zemské muzeum slaví dvě stě let od svého vzniku. Učiní tak zábavním programem v několika svých budovách, novými výstavami oslavujícími sběratelství a stálou expozicí popisující historii Moravy ve dvacátém století.

6.9.2017

Do Mnichova se bude odlétat dříve. Na konci října se mění letový řád

Brno - Let z Brna přes Mnichov do evropských destinací, Asie nebo Latinské Ameriky bude od konce října pro lidi jednodušší. Osmadvacátého října totiž začíná pro letiště v Tuřanech platit zimní letový řád a doba odletů letecké linky z Brno-Mnichov se výrazně změní.

6.9.2017

Koncern devíti městských firem dostal zelenou. Brnu má ušetřit miliony

Brno – Ušetříme a peníze zůstanou doma, tedy v Brně. Tak si představují zástupci hnutí ANO koncern devíti městských firem, jehož zřízení se snaží prosadit už tři roky. Návrh na vytvoření koncernové struktury, který v minulosti zapříčinil rozpory v magistrátní koalici, schválili v úterý na odloženém zasedání zastupitelé. I přes četné připomínky opozice v diskuzi. Podle ní je koncern zbytečný a nákladný.

5.9.2017

Vymodlený kostel na Lesné se stává realitou. Věřící poklepali na základní kámen

Brno /FOTOGALERIE/ - Desítky let byla stavba kostela jen jejich vroucným přáním, nyní se věřící z brněnské Lesné dočkali. V úterý odpoledne se bagry poprvé zaryly do země v místech, kde by měl již za několik měsíců nový svatostánek stát. Poprvé by se mohly stovky věřících v kruhovém kostele pomodlit v ideálním případě již v roce 2019.

5.9.2017

Trable s technikou. Brněnští zastupitelé zasedli s pětihodinovým zpožděním

Brno - Místo v osm hodin ráno až v jednu hodinu odpoledne zasedli k úternímu jednání brněnští zastupitelé. Když totiž primátor Petr Vokřál zahájil schůzi, selhala v sále na magistrátě zvuková technika.

5.9.2017

OBRAZEM: Nové centrum lesní pedagogiky v Brně nabízí vzdělávání zdarma

Brno - Bezbariérové Centrum lesní pedagogiky a environmentálního vzdělávání v úterý ráno otevřeli představitelé Lesů České republiky. Lesní pedagogové budou v brněnské Jezuitské ulici vyučovat zájemce zdarma. 

AKTUALIZOVÁNO
5.9.2017

Reakce na letákovou kauzu Lidlu: aktivisté nalepili kříže na brněnské prodejny

Brno /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Skupina lidí v noci na úterý polepila vchod do brněnských prodejen Lidlu bílými kříži. Reagovali tím na tištěné letáky, v nichž obchodní řetězec vymazal z fotografií řeckého ostrova kříže na střechách kostelů.

5.9.2017

Páru tamarínů se v brněnské zoo narodili první potomci. Jsou to dvojčata

Brno /FOTOGALERIE/ – Zatím se schovávají před návštěvníky ukrytá v černé hřívě na zádech rodičů. Dvojčata drobných opic se na konci srpna narodila v brněnské zoologické zahradě. Jsou prvními potomky páru tamarínů žlutorukých, který je v expozici zoo již dva roky.

AKTUALIZOVÁNO
5.9.2017

Oprava Valchařské ulice potrvá rok. Kolony čekají řidiče už za deset dní

Brno /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Jízda krokem v Provazníkově ulici i dlouhé stání v kolonách na semaforech na Tomkově náměstí a v křižovatce s Karlovou ulicí čeká už za deset dní řidiče projíždějící Maloměřice a Obřany směrem na Bílovice nad Svitavou. Přibližně na rok se motoristé budou muset vybavit trpělivostí, protože začne plánovaná rekonstrukce Valchařské ulice. Dělníci při ní vymění veškeré technické sítě i tramvajové koleje.

4.9.2017

Nájmy v Brně jsou pro studenty drahé. Koleje je lákají na lepší služby

Brno - Ceny nájmů v Brně rostou, což studenty nutí bydlet úsporněji. Čím dál častěji se vrací na koleje. Dalším řešením je pro ně podělit se o náklady na bydlení s více spolužáky. 

4.9.2017

Veřejné toalety v centru? Téměř neviditelné, ukázal test Rovnosti

Brno/ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Veřejných toalet najdou lidé v centru skoro dvě desítky. Podle testu Brněnského deníku Rovnost jsou však špatně označené. Jednotlivá zařízení se liší cenou i čistotou.

4.9.2017

Obchvat Blučiny? Výkup stovek pozemků bude náročný, obává se starosta

Blučina – Uspokojení poptávky po přepravních trasách mezi dálnicemi D1, D2 a D52 a zklidnění dopravní situace. To má zajistit plánovaný obchvat Blučiny.

AKTUALIZOVÁNO
4.9.2017

Prvňáci poprvé usedli do lavic. Je jich více než loni

Jižní Morava – Poprvé na zádech ucítili váhu aktovky. Pastelky v penálu mají pečlivě srovnané a ořezané. Jsou připraveni poprvé usednout do lavic. Zhruba třináct tisíc dvě stě prvňáků na jižní Moravě nemohlo v noci na pondělí dospat.

3.9.2017

OBRAZEM: Trojité křtiny. V Lamacentru Hády pokřtili dvě lamy a knihu

Brno – Dva lamí samečky pokřtili v neděli odpoledne návštěvníci v brněnském Lamacentru Hády. Křestem prošla i nová příručka Lama a alpaka pro chovatele a veterináře od autorky Táni Husákové.

3.9.2017

Nemohou chodit. V Brně pro pacienty se vzácnou svalovou nemocí vznikne centrum

Brno – Dvanáctiletý Jan Hořínek od mala hůře chodil, často padal a vyjít schody mohl jen s něčí pomocí. Že trpí Duchennovou svalovou dystrofií, vzácným onemocněním, které provází ochabování svalové hmoty, mu lékaři zjistili ve třech letech. Specializované centrum, které by se podobným pacientům věnovalo, u nás zatím chybí. Vzniknout nyní může v Brně.

3.9.2017

Budovy zateplují odpadem. Brněnská studentka používá nový materiál

Brno – Využili odpadní polyesterová vlákna i další druhotné suroviny. Tři studenti brněnské techniky získali ocenění v soutěži Přeměna odpadů na zdroje. „V týmu se zajímáme o to, jaké jsou na trhu odpadové suroviny a jak je lze využít ve stavebnictví,“ vysvětlila motivaci studentka Michaela Dvořáková, která získala první místo.

3.9.2017

Hollan: Měření rychlosti v tunelech pro nás teď není priorita

Brno – Ještě loni v prosinci chtěli představitelé magistrátu zavést v brněnských tunelech měření rychlosti. Měřit se mělo v Pisáreckém nebo Královopolském tunelu. V současnosti mají jiný názor. „Momentálně jsou jiné priority, toto téma proto aktuálně neřešíme,“ vzkázal náměstek primátora pro dopravu Matěj Hollan.

3.9.2017

Děti zamíří do škol. Při cestě je v Brně pohlídají tři stovky strážníků

Brno – Na bezpečí školáků, kteří v prvním zářijovém týdnu vyrazí do lavic, dohlédnou brněnští strážníci. Hlídat budou přechody pro chodce u padesátky základních škol.

3.9.2017

OBRAZEM: Na Dni Starobrna pokřtili hokejisté Komety nový dres

Brno – Tradiční hudební festival v areálu pivovaru Starobrno proměnili hokejisté Komety v oslavu postupu do vyřazovací části Ligy mistrů. Pokřtili nový dres a podepisovali se fanouškům.

2.9.2017

Chilližrout završil hattrick, na Riviéře lidé ochutnali i pikantní tarantuli

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Kuchařské a barmanské show, soutěž Chilližrout a prodejci s nejrůznějšími druhy pikantních pochutin. Šestý ročník Chillibraní , který se letos poprvé spojil s Apetit piknikem, přilákal v sobotu do areálu brněnského koupaliště Riviéra tisíce fanoušků nejen pálivého jídla. Apetit piknik se v Brně letos konal poprvé. V areálu koupaliště Riviéra tak bylo kolem stovky stánků, které lákaly na vůni originálních i pikantních pokrmů.

2.9.2017

Městské části řeší pošty, chtějí je blíž. Problém je najít provozovatele

Brno – Přetížené, špatně přístupné pro staré lidi i tělesně postižené a navíc pro mnohé daleko jsou některé brněnské pošty. Obyvatelům chtějí v přístupnosti pomoci městské části třeba zřízením nové pobočky Pošty Partner. Jenže obtížně hledají provozovatele.

2.9.2017

Přísnější kontrola studentů. Brněnský dopravní podnik se brání podvodníkům

Brno – Brněnský dopravní podnik přitvrdil v boji proti podvodníkům, kteří se vydávají za studenty a získávají jízdní doklady levněji. Zájemci o studentské jízdné nyní musí nově při jeho nákupu ukázat studentský průkaz ISIC i se známkou potvrzující jeho platnost.

2.9.2017

Prvňáčci v říši vědy. Dostanou lístky zdarma

Brno – Podívat se na netradiční pokusy v brněnském Vida centru nebo objevovat tajemství hvězdné oblohy v brněnské hvězdárně mohou od prvního dne školy všichni jihomoravští prvňáci zdarma. Instituce jim jako součást projektu Prvňáčci v říši vědy věnují volné vstupenky.

2.9.2017

Fyzika zábavně. Inspiraci vyučující hledá v Americkém vesmírném centru

Brno – Na konci školního roku odložila křídu a nastoupila do rakety směřující na Mars. Alespoň cvičně. Učitelka brněnského Biskupského gymnázia Martina Obdržálková se nedávno zúčastnila vzdělávacího kempu v Americkém vesmírném centru. „Byla to obrovská příležitost setkat se s lidmi z celého světa, kteří jsou stejně nadšení jako já,“ vypráví.

2.9.2017

Cesta autobusem z Brna? Zvonařka má rezervy, Grand je přetížený

Brno /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Autobusy ve dvou řadách, do toho pobíhající cestující a ke všemu ještě řidiči v projíždějících autech. Scéna, která se pravidelně opakuje u autobusového nádraží nedaleko hotelu Grand v brněnské Benešově ulici.

1.9.2017

Křižovatku v Králově Poli uzavřou. Kvůli opravám tramvajových kolejí

Brno – Prázdniny skončily, opravy a dopravní omezení v Brně stále pokračují. V sobotu se k nim přidá královopolská křižovatka Skácelovy a Purkyňovy ulice. Kvůli opravám havarijního stavu tramvajových kolejí bude do neděle neprůjezdná.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Dopravní podnik obnoví běžný provoz. Se změnami musí počítat i řidiči aut

Brno /INFOGRAFIKA/ – Delší intervaly mezi odjezdy linek a málo spojů o víkendech komplikovaly o prázdninách život Janě Šprtové z brněnské Slatiny. „V některých časech jezdí spoje třeba jen třikrát za hodinu,“ postěžovala si. Od pondělí se jí uleví.

31.8.2017

Stánek pro FlixBus stojí načerno. Brno-střed zahájí řízení o odstranění stavby

Brno – Přijel jeřáb a do sousedství žlutého stánku postavil zelený. Podle zjištění Brněnského deníku Rovnost prodejna jízdenek pro autobusového dopravce FlixBus u brněnského Grandu ale stojí načerno. Nemá stavební povolení. Samotná firma FlixBus v tom problém nevidí. „Podle našeho názoru je vše v úplném pořádku,“ bránila firmu její mluvčí Nina Göbbels.

31.8.2017

Azbest brzdí opravy Janáčkova divadla. V Brně je zřejmě v mnoha stavbách

Brno – Opravy Janáčkova divadla budou dražší a delší. Za rekonstrukci kina Art zaplatí město o dva a půl milionu korun více a otevře později. Za komplikace s opravami, o kterých se v posledních dnech v Brně diskutuje, můžou nálezy azbestu. Je zákeřnou hrozbou. Nyní zakázaný materiál se v minulém století ve stavebnictví hojně využíval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení