VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

12.2.2018

Biatlonová dráha v areálu Anthroposu padá. Město zkoumá další čtyři lokality

Brno – Biatlonová dráha součástí sportovně-rekreačního areálu Anthropos nebude.

12.2.2018

151 milionů na dokončení oprav silnic a mostů. Pomůžou i peníze z loňska

Jižní Morava – Dokončit stavbu mostů v brněnské Černovické ulici nebo mosty mezi Střelicemi a Ořechovem na Brněnsku chce letos vedení Správy a údržby silnic jihomoravského kraje. Radní na ně chtějí z krajského rozpočtu vyčlenit pětasedmdesát milionů korun.

12.2.2018

Brněnská lvíčata jsou kluk a holka. Jedno jméno vybere kmotr, druhé návštěvníci

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Samec a samička, určil v pondělí veterinář po týdnech čekání pohlaví dvou lvíčat, která se narodila na konci minulého roku v brněnské zoo. Potvrdilo se tak očekávání chovatelů, kteří pohlaví koťat tipovali přesně už před dvěma týdny. Chovatelé Kivu a Lolkovi potomky odebrali jen na pár minut, oba rodiče se potom ujistili, že jsou lvíčata v pořádku.

12.2.2018

Nový bytový komplex u Veveří: začala demolice bývalých kasáren

Brno - Byty, parkovací místa, obchody či centrum pro volný čas mají v Brně nahradit místa dřívějšího tvrdého vojenského výcviku. Víceúčelový dům podle plánů vyroste místo skladů na místě bývalých kasáren na pomezí Veveří a Kounicovy ulice. Kdy se stavbou dělníci začnou, ovšem stále není jasné kvůli nekončícím průtahům stavebního řízení.

12.2.2018

Mužů s poruchou erekce přibývá. Může za to stres a hektický styl života

Brno – Co se může zdát jako problém hodný pouze zčervenání, může znamenat i vážné poškození cév v celém těle. Mužů s poruchou erekce je stále víc, a to i mezi mladými. Brňanům s tímto problémem pomohou v novém urologickém centru v Bohunicích. Muže tam léčí unikátní metodou.

12.2.2018

Děti pijí už od dvanácti. Pomoci má kampaň Zůstaň nad vlivem

Brno – Tvrdým alkoholem si připíjejí pravidelně, nezřídka si dají i cigaretu či marihuanu. S pitím se naprostá většina dětí z Brna a jižní Moravy setkala už na základní škole, řadu z nich tato záliba dostala do nemocnice. Varovat mladé před drogami chce nová kampaň Zůstaň nad vlivem.

12.2.2018

Trať v Koreji vypadá jak z playstationové hry, říká bývalá akrobatka Vaculíková

Brno – V době konce kariéry sice neměli ani třicet let, ale přesto se rozhodli vydat jinou cestu, než je sport. Bývalí akrobatičtí lyžaři, kteří se specializovali na jízdu v boulích, sourozenci Lukáš a Tereza Vaculíkovi dali přednost práci a studiu.

11.2.2018

Olympijská nedělě v Brně: Stříbro, vlak a otužilci

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Slunnou neděli na brněnském Olympijském festivalu oživil závod kryathlonistů a příjezd Raška Expresu, tedy speciálního vlaku z Prahy plného českých sportovních hvězd. Potlesk sklidily mladé krasobruslařky, které dopoledne sledoval dav lidí. „Holky byly úžasné, na Olympijském festivalu se mi moc líbí,“ líčil své dojmy Aleš Horák, který přijel z obce nedaleko Brna.

11.2.2018

Na počest Raškovi. Expresem dojel přímo na výstaviště i jeho vnuk Mazoch

Praha, Brno /VIDEO/ – Dědu jsem vnímal jinak než devadesát procent lidí. Naučil mě spoustu věcí, nepřivedl mě jen ke skokům na lyžích, ale ukázal mi, jak se starat o domácnost, pracovat na zahradě. Byl to prostě můj děda a jako děda mi chybí,“ popsal svůj vztah s legendárním skokanem na lyžích Jiřím Raškou jeho vnuk Jan Mazoch.

11.2.2018

Oční protézy z tiskárny? Na míru a díky tisku rychleji

Brno - O oči přichází člověk po úrazu i kvůli nemoci. Tradiční protézy, které mají zrakově postiženým usnadnit život, však přinášejí i problémy. Třeba delší čekání na vyrobení a nejisté výsledky.

11.2.2018

Největší ikona je pro mě můj trenér, říká oštěpař Frydrych

Brno – Do zóny Deníku Rovnost na Olympijském festivalu v Brně zavítal dvojnásobný olympionik a bronzový medailista v hodu oštěpem z atletického mistrovství světa v Londýně z roku 2017 Petr Frydrych. „Jsem z festivalu nadšený, líbí se mi. Dobře se tady propaguje olympijská myšlenka u veřejnosti,“ říká čerstvě třicetiletý oštěpař.

11.2.2018

Lvíčata: pohlaví mláďat má veterinář určit příští týden

Brno - Šestnáct tlapek, čtyři ocásky a kupa roztomilosti. Největší pozornost si v posledních týdnech v brněnské zoo vysluhuje čtveřice koťat. Téměř tříměsíční levhartí dvojčata už lidé spatří ve venkovním výběhu, dva potomky lvího páru zase příští týden čeká první veterinární prohlídka.

11.2.2018

Otužilci plavali ve Svratce, Deník navštívil oštěpař Frydrych a duo Vaculíkových

Brno /FOTOGALERIE/ – Od nedělního dopoledne proudí na brněnský Olympijský festival stovky lidí. Díky méně nabitému programu naplno zkoušejí všechna sportoviště. Stejně jako v předchozích dnech vede jednoznačně curling. Plno je také na venkovní bruslařské trati.

11.2.2018

Děti z projektu Rapid Re-Housing dostanou věci ze sbírky

Brno - Punčocháče, zimní kombinézy i sešity. Takovou odměnu dostane příští týden za pololetní vysvědčení sto padesát dětí ze sociálně slabých rodin ubytovaných díky projektu Rapid Re-Housing.

AKTUALIZOVÁNO
11.2.2018

O výstavbě Kauflandu v Bystrci možná rozhodnou lidé v referendu

Brno - O obchodním domě Kaufland na ploše u brněnské Páteřní ulice zřejmě rozhodnou lidé z Bystrce. Radní městské části chtějí o jeho výstavbě vyhlásit referendum.

11.2.2018

Adélce nezbude nic jiného než sportovat s rodiči, usmívá se Topinková Knapková

Brno /FOTOGALERIE/ – Na letních olympijských hrách byla pro českého fanouška vždy naděje na medaili. Fanoušci veslařku Mirku Topinkovou Knapkovou vždy s nadšením podporovali a před šesti lety v Londýně na olympiádě dokonce získala zlatou medaili. Nyní při Olympijském festivalu drží brněnská rodačka pěsti kolegům v zimní sportech už jako maminka. „Je to pro mě něco jiného, mám úplně jiné starosti,“ povídala sedmatřicetiletá skifařka.

11.2.2018

Křižovatka u tuřanského kostela? Lidé mají z přestavby obavy

Brno - Kruhový objezd bude velký, semafory zpomalí provoz, nejvíce pomůže obchvat, komentovala minulý týden přestavbu složité soustavy křižovatek u kostela v Tuřanech asi třicítka místních. Přišli na diskuzi s projektanty, kteří studii na dopravní řešení připravují.

11.2.2018

Olympijský festival: V zóně Deníku přivítáme i bronzového oštěpaře Frydrycha

Brno /FOTOGALERIE/ - Olympijský festival na brněnském výstavišti pokračuje. I v neděli se na Vás těšíme v zóně Deníku, kde budou pokračovat besedy se sportovními osobnostmi. Dnes dorazí na rozhovor a vyfotí se s fanoušky oštěpař Petr Frydrych a bývalí závodníci v jízdě na boulích sourozenci Tereza a Lukáš Vaculíkovi. Raška Expresem do Brna přijedou i další hvězdy českého sportu.

10.2.2018

Maškary se prohnaly Líšní. V čele stál Bakchus s buřty kolem krku

Brno /FOTOGALERIE/ – Dlouhý průvod plný maškar míří za doprovodu kapely na brněnské náměstí Karla IV. Zakončuje ho nazdobený traktor s valníkem, na který rodiče posazují děti. Oslavy líšeňských ostatků jsou v plném proudu.

10.2.2018

Zelené pivo už se vaří. Sládci jsou připravení na Velikonoce

Brno /FOTOGALERIE/ – Zelené pivo už se vaří. Sládci v brněnském pivovaru Starobrno zahájili velikonoční přípravy v pátek dopoledne. Sváteční bylinkový mok vaří už po třinácté. Celkem ho letos připraví 4 600 hektolitrů. Hospodští z celé republiky pak začnou pivo čepovat na Zelený čtvrtek.

10.2.2018

U plátna fandili Vítkové, u curlingových drah stáli lidé fronty

Brno /FOTOGALERIE/ – Zatímco v pátek proudily na brněnský olympijský festival desítky lidí, v sobotu dopoledne už se počítali návštěvníci ve stovkách. Stejně jako v první den festivalu byl pro návštěvníky velkým lákadlem curling. U dráhy se už od deseti hodin dopoledne tvořily zástupy.

10.2.2018

V Brně vzniká americká škola. Studenti budou v třídách podle schopností, ne věku

Brno - Namísto věku žáky do tříd rozdělí podle schopností. Zároveň si studenti sami zvolí předměty, které je baví. Všechny v angličtině. Tak bude vypadat soukromá střední škola American Academy, která v září vznikne v pasáži Jalta na Dominikánském náměstí v Brně.

10.2.2018

Nový web provede lidi po stopách skladatele Leoše Janáčka

Brno /ANKETA/ - Leoš Janáček propojil život s Brnem. A Brno si skladatele dodnes připomíná. Jeho jméno nese vysoká škola, divadlo či hudební festival. Využít Janáčka na propagaci města léta slibuje brněnské turistické informační centrum. Letos slib výrazněji plní. Začátkem roku spustilo nový web o Janáčkovi, vydalo průvodce po jeho stopách v Brně, představilo dvě kolekce janáčkovských suvenýrů.

9.2.2018

Olympijský festival láká řady rodin s dětmi. Úspěch slaví curling i biatlon

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Olympijský festival v Brně oficiálně začal. Krátce před půl dvanáctou hodinou přestřihl pásku nejen místopředseda olympijského výboru Libor Varhaník, ale také korejský velvyslanec nebo premiér v demisi Andrej Babiš.

9.2.2018

Okruh: Tomkovo náměstí a Rokytova mají stát do pěti let

Brno /FOTOGALERIE/ – Lehčí průjezd městem bez kolon si slibují řidiči od velkého městského okruhu. Jeho další část, týkající se Tomkova náměstí a Rokytovy ulice, získala povolení od úředníků, kteří posuzovali vliv stavby na životní prostředí. Vyplývá to z dokumentu v informačním systému EIA.

9.2.2018

Kam o víkendu? Na brněnské výstaviště na Olympijský festival

Brno /TIPY NA VÍKEND, FOTOGALERIE/ - Olympiáda v jihokorejském Pchjongčchangu a brněnský Olympijský festival začínají. Za celodenní vstup na festival, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet celou řadu olympijských disciplín, zaplatí padesát koruh.

9.2.2018

Olympijský park otevřel brány. Program zahájil premiér Babiš

Brno /ANKETA/ - Zimní olympijské hry v Jižní Koreji v pátek začínají. A startuje naplno i program na brněnském Olympijském festivalu.

8.2.2018

Vojáci při lákání na univerzitu předvedli i přestřelku

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - V prostoru se vznáší barevný dým z dýmovnic, za ním se črtají postavy vojáků. Ozývá se střelba. Ukázku přestřelky předvedli studenti brněnské Univerzity obrany na Dni otevřených dveří univerzity. Ten do kasáren v Šumavské ulici ve čtvrtek přilákal čtyři stovky lidí.

8.2.2018

Obnovená trať do Líšně zpřístupní i unikátní tramvaje

Brno /FOTOGALERIE/ – Nejstarší tramvaj stojící v líšeňském depozitáři Technického muzea v Brně pochází z roku 1880. Stejně jako dalších téměř šedesát strojů ji mají Brňané možnost vidět jen zřídka. Do městských ulic a k cestujícím ji může dostat znovuobnovená tramvajová trať do Líšně.

8.2.2018

Měsíc fungování eReceptů: na jižní Moravě je nevypíše víc než desetina lékařů

Jižní Morava – Recept na léky mají Jihomoravané u svých lékařů dostat už měsíc i přes e-mail, aplikaci nebo SMS zprávu. Někde však budou eRecept shánět marně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT