Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

31.8.2017

Bída velkého městského okruhu: po tunelech už pět let nic nového

Brno /INFOGRAFIKA/ – Přesně pět let už jezdí řidiči skrz Královopolské tunely. Po jejich otevření tehdejší brněnská ředitelka ředitelství silnic a dálnic Věra Hoderová prohlásila, že do roka začnou dělníci stavět úsek v Žabovřeské ulici a dokončí ho v roce 2017. Jenže se tak nestalo. A stavbaři od té doby nedokončili ani žádnou jinou část velkého městského okruhu. 

30.8.2017

Lidé v ulici Heleny Malířové jsou bez oken a studené vody

Brno /ANKETA/ - Neteče studená voda a do toho nám mění okna. To jsou stížnosti obyvatel ulice Heleny Malířové v městské části Brno – sever. Podle firmy VIP Plus, která vodovodní rozvody opravuje, by dodávku studené vody měli v polovině bytů obnovit už během středy.

30.8.2017

Billboardy kolem dálnic a silnic končí. Přesto jich v kraji stojí přes pět set

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Po nárazu do billboardu u silnice u Dambořic na Hodonínsku se letos v červenci zranil motorkář. Se středně těžkými poraněními pak skončil v nemocnici. Aby k podobným případům nedocházelo, schválili před pěti lety poslanci zákon, který billboardy u silnic úplně zakazuje. A dali majitelům lhůtu do konce letošního srpna, aby je odstranili.

30.8.2017

Poslední šance: Soutěžte o lístky na galavečer TOP 77 vín

Jižní Morava /SOUTĚŽ/ - Deník Rovnost opět po roce ve spolupráci s organizátory prestižní přehlídky TOP 77 vín v České republice připravil soutěž o lístky na vyhlášení výsledků této přehlídky a volnou degustaci většiny vybraných vín. Ta se koná ve čtvrtek 31. srpna od sedmi hodin večer nově v prostorách brněnského Besedního domu na náměstí Komenského.

29.8.2017

Problém oprav u nádraží: vodicí linii pro nevidomé přerušují koše i lavičky

Brno /FOTOGALERIE/ – Jako na překážkové dráze se cítí nevidomí, kteří procházejí po vodicí linií na prostředním ostrůvku u hlavního železničního nádraží v Brně. V cestě jim kromě lidí stojí odpadkové koše, reklamní a informační cedule a lavičky.

29.8.2017

Žádný satelit. Nová čtvrť Na Kaménkách pro pět tisíc lidí má mít obchody i park

Brno /VIZUALIZACE/ – Samostatná čtvrť s obchody a službami, která nezatíží stávající zástavbu hlukem ani nadměrnou dopravou. V brněnské lokalitě Na Kaménkách se bude stavět podle návrhu odborníků. Vítězný projekt urbanistické soutěže, podle které má v Černovicích vzniknout čtvrť pro pět tisíc lidí v úterý představili brněnští radní spolu s porotci soutěže.

29.8.2017

Nová cyklostezka vede z Břeclavska na Brněnsko. Obce pojí vinařství i Napoleon

Břeclavsko – Lednicko-valtický areál a Slavkovské bojiště spojuje nová cyklostezka. Startuje v Ladné na Břeclavsku a končí v Sokolnicích na Brněnsku, je dlouhá osmašedesát kilometrů.

29.8.2017

Boj o volná místa v kroužcích začne příští týden. Nově naučí i focení mobilem

Brno - Vyberou si talentovaní sportovci, nadaní umělci, milovníci zvířat i zvídaví vědci. Tak by se dala popsat nabídka kroužků v Brně. Volných míst je zatím dost, zejména příští týden ale ve středicích čekají největší nápor zájemců. Rodiče totiž už budou znát školní rozvrh potomků a zaměří se na volnočasové aktivity.

28.8.2017

Letní opravy škol: některé děti nastoupí později nebo v provizorních podmínkách

Brno – Za týden se děti znovu vrátí do škol a školek. Vystřídají dělníky, kteří o prázdninách budovy opravovali. Leckde se ale rekonstrukce protáhla a ředitelé škol musí vymyslet dočasné řešení situace. Někteří je přesouvají na rodiče.

28.8.2017

Spoušť u popelnic v Komárově vyřeší zámek

Brno – Rozházené odpadky, špína a silný zápach vadí lidem z brněnského Komárova. Kontejnery u sídliště si často vyhlížejí bezdomovci, kteří odpad prohrabávají. Zástupci radnice Brno-jih proto chtějí koše zamknout. Dostanou se k nim pouze obyvatelé z blízkého okolí.

28.8.2017

Radní podpoří nové sporty. Kolovou, krasojízdu i curling

Brno – Chtěli by cvičit krasojízdu, ale nemůžou. V oddíle totiž není dostatek peněz na potřebná krasojezdecká kola. Každé z nich stojí víc než třicet tisíc. Od příštího roku se ale situace krasojezdců a dalších sportovců v Brně může zlepšit. Brněnští radní totiž doporučili nové sporty do nejvyšší dotační kategorie. V budoucnu by tak více peněz mohly získat i kolová, jachting, kanoistika a orientační běh.

28.8.2017

Soutěžte s Deníkem Rovnost o lístky na galavečer TOP 77 vín

Jižní Morava - Deník Rovnost opět po roce ve spolupráci s organizátory prestižní přehlídky TOP 77 vín v České republice připravil soutěž o lístky na vyhlášení výsledků této přehlídky a volnou degustaci většiny vybraných vín. Ta se koná ve čtvrtek 31. srpna od sedmi hodin večer nově v prostorách brněnského Besedního domu na náměstí Komenského.

27.8.2017

Je i jiná možnost než kafilerie, upozorňuje ředitel brněnského krematoria zvířat

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Když mu známí zavolali a nabídli práci, hodně se smál. Kvůli otcovu povolání patologa mu v mládí říkali hrobař a nyní osmadvacetiletý Adam Voňavka tehdy netušil, že se jím jednou částečně stane. „Líbí se mi řídit službu, která lidem poskytuje okamžitou pomoc. Přijdou k nám zdrcení a odcházejí často s úsměvem na tváři,“ říká ředitel brněnského krematoria zvířat. O jeho práci jsme hovořili v dalším díle seriálu Hovory nad pivem nad půllitrem Březňáka v restauraci Saint Patrick Pub na Jakubském náměstí.

27.8.2017

V Kounicově ubude parkovacích míst. Lidem to vadí

Brno - Sokol Brno I požádal magistrát o změnu systému parkování kolem své budovy v Kounicově ulici a uspěl. Žádost zdůvodnil bezpečností svých cvičenců a dalších návštěvníků. Jenže kvůli změně zmizí šest parkovacích míst a další budou fungovat v omezeném režimu, což se nelíbí místním. Potřebují parkovat.

27.8.2017

Návštěvníci řešili záhadu vraždy. Při Hradozámecké noci ve vile Stiassni

Brno /FOTOGALERIE/ – Obrysy mrtvoly na podlaze, pohozená židle s provazem, opuštěná vycházková hůl, převrhnutý svícen. V jídelně brněnské vily Stiassni došlo k vraždě. „Podle obrysu hádám, že oběť byla vysoká 180 centimetrů, ale musíme si to ověřit. Vy pane, pojďte, zkuste si do obrysu lehnout,“ vyzývá policejní inspektor jednoho z návštěvníků vily. Stejně jako řada dalších památek i bývalá vládní vila se připojila k sobotní Hradozámecké noci a nabídla svým návštěvníkům netradiční kostýmované prohlídky.

27.8.2017

Děti míří do lavic. Polovina trpí vadou řeči. Další mají problémy s psaním

Brno - Nechtějí se pustit rodičů, neumí kotoul nebo si zavázat tkaničku. Přestože už za týden zamíří do prvních tříd necelé čtyři tisíce brněnských dětí, přestup pro některé z nich znamená řadu potíží.

27.8.2017

Radary už nestačí? Řidiče ohlídá nový systém

Vranovice - Radary už nestačí. Řidiči v obcích možná budou pod dohledem přesnějších monitorovacích systémů. Kromě rychlosti umí zaznamenat celou řadu dalších informací. Třítýdenní provoz takového systému právě vyhodnocují ve Vranovicích na Pohořelicku.

26.8.2017

Škola nejde opravit? Rajhrad ji zbourá a postaví novou

Rajhrad - Nové prostory rozšířené o podkroví a taneční pavilon. Toho se nejspíš dočkají žáci Základní umělecké školy v Rajhradě. „Její budovu chceme zbourat a na místě postavit novou. K opravám je nevhodná. Stály by více než novostavba,“ řekl rajhradský starosta František Ondráček.

AKTUALIZOVÁNO
26.8.2017

Zápas se Spartou se obešel bez větších problémů. Zadrželi jednoho fanouška

Brno – Stovky policistů v pohotovosti, včetně psovodů a jezdců na koních. Takové manévry si vyžádal příjezd fanoušků pražské Sparty na sobotní zápas s brněnskou Zbrojovkou. „Po zápase jsme zadrželi jednadvacetiletého fanouška Sparty. Při zápasu si zakrýval obličej, což je přestupek proti veřejnému pořádku. Ztěžoval tím totiž svoji identifikaci,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková. Fanoušek skončil na policejní služebně. Protože při testu na alkohol nadýchal 1,85 promile, budou s ním policisté řešit jeho prohřešek až po vystřízlivění. „Hrozí mu pokuta,“ sdělila Cejnková.

AKTUALIZOVÁNO
26.8.2017

Lvi jsou zpět. Brněnská zoo je vypustila do nového výběhu

Brno /FOTOGALERIE/ – Už jdou, už je vidím, rozléhá se kolem nové expozice u Africké vesnice v brněnské zoologické zahradě. Poprvé se do volného výběhu pro potěšení návštěvníků vydali lvi Lolek a Kivu. Krále zvířat neviděli návštěvníci zoo v Brně dlouhých čtrnáct let.

26.8.2017

Symbol rozpadu Československa? Fotografie vznikla náhodou

Brno /ANKETA/ - Šestadvacátý srpen 1992. Vila Tugendhat je v obležení novinářů. Uvnitř objektu jednají Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Rozhodují o budoucnosti společného státu Čechů a Slováků. Jednání jsou uzavřená, novináři za plot vily nemohou. Přesto vznikají snímky politiků rozmlouvajících pod velkým stromem v zahradě, které se později stávají symbolem rozpadu Československa.

26.8.2017

Voda na přehradě zezelenala. Dospělým se do ní nechtělo. Děti se koupaly

Brno /FOTOGALERIE/ – Po několika letech se mohla Brněnská přehrada pyšnit čistou vodou. Ještě ve čtvrtek se lidé bez obav koupali i na plážích u přístaviště Kozí Horka. V pátek se už ale mnohým z nich do vody nechtělo. Hladinu totiž pokrýval zelený povlak. Do vody se tak odvážily jen děti.

26.8.2017

Na nábřeží v brněnských Černovicích přibudou šachy a lavičky ze dřeva a kamene

Brno – Odpočinout si na lavičce nebo usednout k černobílé hrací ploše a utkat se se soupeřem v šachovém souboji na čerstvém vzduchu. Tak může v budoucnu vypadat trávení volného času v okolí řeky Svitavy v brněnských Černovicích.

25.8.2017

Za očkování proti žloutence jsem vděčná, říká žena bez domova

Brno /FOTOGALERIE/ – Prostory brněnského městského střediska krizové sociální pomoci v Masné ulici zaplnily ve čtvrtek desítky sociálně znevýhodněných. Lidé čekali na hrot jehly s vakcínou, která může zamezit šířící se epidemii žloutenky ve městě.

25.8.2017

Hrady a zámky přes noc ožijí. Za doprovodu hitů Beatles či afrických rytmů

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Potemnělou procházku po barokních sálech za svitu svící bez přítomnosti průvodce si mohou tuto sobotu vychutnat návštěvníci vranovského zámku. Ojedinělou atmosféru, kterou nabízí Hradozámecká noc, mohou lidé okusit na různých místech po celé republice právě poslední srpnovou sobotu.

25.8.2017

Soutěžte s Deníkem Rovnost o lístky na galavečer TOP 77 vín

Jižní Morava /SOUTĚŽ/ – Deník Rovnost opět po roce ve spolupráci s organizátory prestižní přehlídky TOP 77 vín v České republice připravil soutěž o lístky na vyhlášení výsledků této přehlídky a volnou degustaci většiny vybraných vín. Ta se koná ve čtvrtek 31. srpna od sedmi hodin večer nově v prostorách brněnského Besedního domu na náměstí Komenského.

24.8.2017

Přišel o psa a kočku. Ledním medvědům v brněnské zoo proto věnoval sto tisíc

Brno – S lidmi, kteří si chtějí adoptovat exotické zvíře, se v brněnské zoo setkávají poměrně běžně. Většinou se však jedná o dary v řádech stovek či maximálně tisíců korun. O to víc tamní zaměstnance překvapil neobvykle štědrý dárce, který dvěma ledním medvědům přispěl hned sto tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
24.8.2017

Salmonela ve vejcích: veterináři vybili už přes polovinu nakažených slepic

Pohořelice /ANKETA/ - Místo tisíců slepic zůstaly v chovných halách firmy AG Maiwald v Pohořelicích na Brněnsku pouze prázdné klece. Veterináři tam kvůli salmonele vybili už přes čtyřicet tisíc slepic. Stejný osud čeká ještě tisíce kusů této drůbeže. Vejce společnost dodávala mimo jiné do obchodů řetězce Lidl, který už je stáhl z prodeje.

24.8.2017

Brněnská Pachparáda: nejvíc voní v podchodě pod nádražím, zapáchá okolí Polárky

Brno - Kde to v Brně voní, a kde naopak nepříjemně zapáchá, označují lidé do čichové mapy na webu už od letošního ledna. Studenti, kteří projekt vymysleli a spustili, předali výsledky představitelům města. S údaji o vonících i zapáchajících místech už pracují brněnští architekti. O nápad, podle kterého vznikla stránka Brno smrdí, navíc projevila zájem další města.

24.8.2017

Nový židlochovický park ozdobí fontána ve tvaru vodního příkopu

Židlochovice /VIZUALIZACE/ - Odpočívat v upravené krajině s výhledem na zámek budou již příští rok lidé v Židlochovicích. V blízkosti barokní památky totiž vznikne nový park. Na jeho stavbu bylo před několika dny vydáno stavební povolení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení