VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

5.5.2018

V brněnském podzemí zasedla rada upírů. Hru přežijí jen ti nejchytřejší

Brno /NA VLASTNÍ KŮŽI/- Na smrtelný život dnes mohu zapomenout. Sestupuji do Labyrintu pod Zelným trhem, abych se stala upírem. Být přijatý mezi tyto nesmrtelné, věčně krásné bytosti a nebezpečné predátory je jisté privilegium. Ve světě In Nocti Tenebris si to může vyzkoušet každý.

5.5.2018

Brno ožilo zpěvem a barvami. Majálesový průvod zamířil na výstaviště

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Skandování studentů, melodie známých písniček, zápach barevných světlic a poletující konfety. Takhle vypadá v sobotu dopoledne centrum Brna. Tisíce studentů prochází za doprovodu alegorických vozů městem. Začíná letošní Majáles.

5.5.2018

Dívka chtěla od Babiše podepsat knihu novináře Kmenty. Ten ji vulgárně odbyl

Brno - Premiér v demisi Andrej Babiš vulgárně odbyl dívku, která chtěla podepsat knížku Boss Babiš od investigativního novináře Jaroslava Kmenty. Incident se stal při čtvrteční debatě vlády s občany v brněnském kulturním centru Semilasso. Při zmínce, že autor v knize píše i o Františku Mrázkovi, kterého znal, odpověděl Babiš slovy: "Nasrat jako". 

5.5.2018

Pneumokokový zápal plic dokáže i zabít. S očkováním dětí rodiče neotálejí

Jižní Morava – Každý rok způsobí třikrát více mrtvých než dopravní nehody. Dovede smrtelně ohrozit starého člověka i malé dítě. Zápal plic způsobený pneumokokovou infekcí v jarních měsících ohrožuje hlavně nemocné či astmatiky. Děti v kraji v posledních dnech sužuje i nezvyklý nástup viróz.

4.5.2018

Jak být úspěšný? V Sonu radil miliardář Dědek nebo prezidentský kandidát Drahoš

Brno – Poslechnout si úspěšné lidi a manažery mohou od čtvrtka návštěvníci třetího ročníku konference Glorious. Více než padesát řečníků se na ní dělí s lidmi o svoje zkušenosti.

4.5.2018

Brno představilo nový bazén za Lužánkami. Vznikne do dvou let

Brno /VIZUALIZACE, MAPA/ – Osm drah a pětadvacetimetrová délka pro pořádání mistrovství světa i Evropy. Tak bude vypadat nový bazén, který má do dvou let vyrůst u plaveckého stadionu za Lužánkami. Řídící výbor projektu jeho podobu schválil v dubnu, brněnští radní ve čtvrtek představili jeho první vizualizace.

3.5.2018

Nepřijeli jsme slibovat, ale mapovat, tvrdil Babiš při návštěvě kraje

Brno – Třetinu Janáčkova kulturního centra a multifunkční haly na brněnském výstavišti zaplatí stát, prohlásil při druhém dni návštěvy vlády v kraji premiér v demisi Andrej Babiš. O zaplacení zbytku se podle něj podělí Brno a Jihomoravský kraj.

3.5.2018

Tramvaje do staré Líšně? Další krok kupředu. Odvodní plochu pro stavbu tratě

Brno – Přípravy na obnovu tramvajové trati do Líšně pokračují i přes odpor některých obyvatel městské části dál. Brněnští radní ve středu vybrali zhotovitele na odvodnění plochy pro budoucí trať.

3.5.2018

Černí pasažéři mohou pokutu zaplatit na internetu. I se skoro poloviční slevou

Brno /ANKETA/ – Zaplatit pokutu za jízdu bez jízdenky mohou nyní černí pasažéři snadněji, a to přes e-shop či kartou přímo ve voze brněnského dopravního podniku. Novinka platí od května.

AKTUALIZOVÁNO
3.5.2018

Změna v omezení aut před vlakovým nádražím. Doleva ke Grandu řidiči odbočí

Brno /ANKETA/ – Z Křenové ulice doleva na Benešovu řidiči stále odbočí, slíbil náměstek brněnského primátora Richard Mrázek. Odmítl tak část původního návrhu svého předchůdce, náměstka Matěje Hollana, na omezení provozu před nádražím.

2.5.2018

Z ubytovny na Červený kopec? Proti byla stovka protestujících, tisícovka podpisů

Brno – Přibližně stovka protestujících na středečním zastupitelstvu Brna-středu a 993 podpisů na petici. To je reakce lidí z Červeného kopce na stěhování nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici do bývalé budovy léčebny dlouhodobě nemocných.

2.5.2018

Kozy ohrožovaly řidiče. Pobíhaly blízko silnice ve Vinohradské ulici

Brno – Dvě černé kozy v úterý ráno chaoticky běhaly po silnici ve Vinohradské ulici v brněnských Černovicích. Odchytit je museli strážníci.

2.5.2018

Vzhůru do vesmíru. Lidé si vyzkouší stav beztíže a uvidí utajovaný motor Saturnu

Brno – Dotknout se meteoritu vážícího jedenadvacet kilogramů nebo si vyzkoušet stav beztíže v modelu mezinárodní stanice Mir. I takové zážitky nabízí návštěvníkům unikátní výstava Cosmos Discovery. Lidé ji mohou navštívit na brněnském výstavištiv pavilonu C.

2.5.2018

Na manžele Koukalovy čekala fronta čtenářů. Biatlonistce poděkovali růží

Brno - Zástup lidí s knihou v ruce. Někteří nesli i růži. Brněnští čtenáři ve středu odpoledne přivítali Gabrielu a Petra Koukalovi, kteří přijeli představit své knihy do knihkupectví Dobrovský v Joštově ulici.

AKTUALIZOVÁNO
2.5.2018

Andreje Babiše při náštěvě Brna překvapila cena budoucího nádraží

Brno /FOTOGALERIE/ – Proč je nové brněnské nádraží tak drahé?, ptal se ve středu, při prvním návštěvním dni Jihomoravského kraje, český premiér v demisi Andrej Babiš. Reagoval tak na zjištění cenu šestačtyřicet miliard. Kdy bude jasná poloha nádraží, je však podle něj otázka dalších jednání.

2.5.2018

Brňané nespí kvůli hluku ze zahrádek. Někteří na hosty lijí vodu

Brno /ANKETA/ - Pro zákazníky brněnských restaurací představuje večerní popíjení na zahrádce příjemnou zábavu. Pro nájemníky bytů, kteří žijí nad podniky, neustálé trápení hlukem. Někteří problém řeší kýblem s vodou, jiní zavolají policii či strážníky

2.5.2018

Mladí krasobruslaři i hokejisté dostanou peníze na rozvoj a provoz ledu

Brno – Chceme rozvíjet krasobruslařskou i hokejovou mládež, potvrdili minulý týden brněnští radní. Pro jejich rozvoj doporučili ke schválení městskému zastupitelstvu více než tři miliony korun.

2.5.2018

Nová Zbrojovka: bývalou nářaďovnu dělníci přeměňují na kanceláře

Brno /FOTOGALERIE/– Pracuji v Nové Zbrojovce, můžou na otázku ohledně lokality svého zaměstnání do budoucna odpovídat Brňané. Na přestavbě první z budov v areálu bývalé Zbrojovky začali dělníci pracovat s příchodem jara.

1.5.2018

Oslavenec rozkvetl. Pod chobot mamuta se přišli návštěvníci políbit

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/– Stovky lidí přišly v úterý popřát brněnskému mamutovi. Moravské zemské muzeum totiž oslavilo devadesát let od vzniku jeho expozice. Návštěvníci tak měli možnost prozkoumat pavilon Anthropos i třeba útroby mamuta. Oslavy si užily děti, které si před budovou vyzkoušely například rozdělávání ohně nebo pravěký lov oštěpem.

1.5.2018

Chovatelé budou volat další jméno začínající na A. V zoo pokřitili margaye

Brno - Pruhovaný sameček s velkýma kočičíma očima už má jméno. Další přírůstek do chovu velkých koček pokřtili v úterý chovatelé, návštěvníci a zástupci brněnské zoologické zahrady. Mládě ohroženého margaye dostalo jméno Arcadio.

1.5.2018

Park and ride: pozemek u Zetoru nabídne řidičům přes dvě sta parkovacích míst

Brno - Více než dvě sta parkovacích míst za jednatřicet milionů korun může vzniknout v Líšni. Nákup pozemku u Zetoru pro parkoviště park and ride doporučili brněnští radní tento týden ke schválení městskému zastupitelstvu.

1.5.2018

Červené karafiáty a třešně na klopě. Svátek práce oslavili komunisté tradičně

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - S háčkovanými třešněmi připnutými na klopě saka či na límci červené košile oslavili v úterý Svátek práce brněnští komunisté. Sešli se již tradičně na Moravském náměstí, kde si poslechli hudební vystoupení a slavnostní projevy. Komunisté především apelovali na účastníky akce, aby volili v letošních komunálních volbách.

1.5.2018

Kam s autem? lámou si hlavu řidiči. Údolní zavřou kvůli opravám

Brno /INFOGRAFIKA/ - Oprava je nutná, ale parkování je krizové už teď, zní od lidí žijících v okolí Údolní ulice. „V pracovní dny je situace nezvladatelná. Kvůli uzavírce Údolní přijdeme o dalších asi sto míst, takže auta nebudou mít kde stát,“ upozornil Sebastian Nešpor, který bydlí v nedaleké Všetičkově.

30.4.2018

Nebe plné hvězd: pietou na Šelepce uctili lidé památku obětí nacismu

Brno - Svoboda není samozřejmost. Tato a mnoho podobných vět se v pondělí rozléhalo sady Národního odboje před brněnským klubem Šelepka. Lidé se tam shromáždili u příležitosti třináctého ročníku události s názvem Nebe plné hvězd. Právě tam totiž stojí přes třicet let betonový památník, který připomíná místo, kde v dobách nacistické okupace stával koncentrační tábor Pod kaštany.

30.4.2018

OBRAZEM: Kolem ohně tančily špičaté klobouky dětí. Brňané pálili čarodějnice

Brno /FOTOGALERIE/- Vznášející se mýdlové bubliny, pobíhající malé čarodějky i čarodějové a spousta dobrého jídla. Tak vypadalo pondělní pálení čarodějnic v židenickém areálu Bzzzukot v Líšeňské ulici. Kromě vystoupení a hudby z pódia tam na děti čekal bohatý program v podobě ježdění na koních nebo malování obličejů. Rodiče se mohli při sledování svých ratolestí občerstvit u několika stánků.

30.4.2018

Zchátralou Arnoldovu vilu chtějí opravit. Vznikne v ní Centrum dialogu

Brno /FOTOGALERIE/ - Už léta místo výstavné vily připomíná dům hrůzy. Arnoldova vila chátrá a může jen se smutkem hledět na lesk sousedních vil Tugendhat a Löw-Beer. Za pár let se to ale má změnit. Brněnští radní schválili peníze na vytvoření projektové dokumentace k opravě vily a jmenovali pracovní skupinu, která bude řešit její budoucí využití.

30.4.2018

K lékaři v Rosicích důchodce sveze Senior Taxi. Za deset korun

Brněnsko – Na vyšetření do nemocnice nebo na úřad se jen za deset korun mohou nově svézt starší obyvatelé Rosic na Brněnsku. Od května pro ně město spustilo službu Senior Taxi. Zapojit se chystají i další obce.

30.4.2018

Nejvíc odtahů při blokovém čištění? V Laštůvkově ulici a třídě Kapitána Jaroše

Brno /ANKETA/ – Zapomněli, spletli si datum, nebo spoléhali, že zrovna jejich auto čisticí vozy objedou. Přes osm set řidičů se proto muselo vydat až do Černovic nebo Slatiny na odstavná parkoviště, kam technici jejich špatně zaparkovaná auta odvezli. Za nepříjemný výlet navíc neukáznění řidiči zaplatí téměř dva tisíce korun. Další platili i za zahájené odtahy nebo další přestupky.

29.4.2018

Ulice a park pod Hády ponesou jméno po letcích

Brno - Milonickou ulicí v brněnských Ivanovicích či ulicí Bratří Ocelků v Jundrově brzy projdou první lidé. O novém pojmenování ulic i připravovaného Hapalova parku v Líšni rozhodli na svém posledním zasedání brněnští radní.

29.4.2018

Brno zaplavují klíšťata. V kraji se zase šíří piják lužní

Jižní Morava – Extrémní počty klíšťat a nejvyšší stupně jejich aktivity zaznamenávají odborníci na jižní Moravě. Může za to počasí, které je pro parazity nyní ideální. Kromě klíšťat přibývá i pijáka lužního.

29.4.2018

Exotické kuchyně v Malé Americe: lidé jedli brouky, ústřice, krokodýly i hady

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Španělská, japonská, mexická nebo i thajská. Malou Ameriku v centru Brna v sobotu provoněly vůně kuchyní ze všech koutů světa. Návštěvníci třetího ročníku festivalu Ochutnej svět si vybrali z pokrmů a nápojů dvaapadesáti stánkařů.

29.4.2018

V Brně rychle přibývá Indů, ukázala studie

Brno - Když si Allayar Allayarov vybíral vysokou školu v zahraničí, padlo mu do oka brněnské Vysoké učení technické. Po přijetí na školu se přihlásil do kurzu češtiny a našel si práci. Dnes už se v Brně jako cizinec necítí. „Tohle město má duši, lidé jsou skvělí. Cítím se tu doma,“ řekl muž z Turkmenistánu.

28.4.2018

Hokejistům Komety děkovaly tisíce fanoušků. Zelný trh praskal ve švech

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Ulice centra města se brzy po poledni začínají plnit. Nadšené davy proudí směrem k Zelnému trhu, koupí si pivo a ve skupinkách postávají. Minulá neděle mnohým z nich na moment zastavila srdce, někteří si kvůli ní museli vzít volno druhý den v práci. Tak moc slavili obhajobu mistrovského titulu Komety. „Měl jsem hroznou radost, pil jsem až do rána,“ usmívá se Jakub Smrž.

28.4.2018

Zaplněný Zelný trh děkoval mistrům. Hráči přijeli šalinou a ukázali pohár

Brno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Nadšené davy fanoušků v sobotu odpoledne zaplnily brněnský Zelný trh. Poděkovat svým hrdinům a oslavit s nimi druhý mistrovský titul přišlo téměř devět tisíc lidí. Hráči do centra města dorazili po třetí hodině tramvají Kometa expres. „Lidé v Brně jsou úžasní. Je to pro nás obrovská motivace i do budoucna, moc si vážíme jejich podpory,“ řekl obránce hokejové Komety Tomáš Malec.

28.4.2018

Konec kroužení s pacienty po nemocnicích. Záchranka má data o lůžcích online

Brno - Hodiny čekání v sanitce na ošetření či převážení pacientů po kraji jsou minulostí. Situacím jako té ze začátku letošního března, kdy žádná nemocnice v Brně neměla místo, už brání webová aplikace se sdílenými informacemi o volných lůžkách. Zřídil ji Jihomoravský kraj.

28.4.2018

V týdnu se vrátí voda do Parnasu. Na náměstí Svobody zůstane Velká kašna suchá

Brno – Jako oázy v rozpáleném betonu působí fontány, sochy s vodními prvky či kašny v brněnských parcích a na náměstích. Například už funguje kašna před Janáčkovým divadlem, tryskají i jiné. Další správci zprovozní příští týden. Nejdříve je musí vyčistit a zkontrolovat.

27.4.2018

V okolí centra Brna zmizí stovky parkovacích míst. Kvůli výměně rozvodů

Brno – Úbytek zhruba šesti set parkovacích míst zkomplikuje řidičům v okolí centra Brna rozhodování, kde postaví své auto. Na několika místech začne od příštího týdne další etapa výměny parovodů za horkovody.

27.4.2018

Začíná výluka vlaků z Brna do Adamova. Potrvá šest dní

Brno, Blanensko - V sobotu o půl deváté ráno začíná šestidenní nepřetržitá výluka na železniční trati Brno-Adamov-Blansko. Potrvá do 3. května, půl šesté večer. Vybrané osobní vlaky nahradí autobusy. Rychlíky linky R19 pojedou z hlavního nádraží v Brně zhruba o deset minut dřív oproti pravidelnému jízdnímu řádu. Vlaky Intercity a Eurocity výluka nezasáhne.

27.4.2018

Nové denní lázně v Pasohlávkách: akvapark nabídne vířivku nebo masážní křeslo

Pasohlávky - Kromě bazénů, toboganů a wellness centra už od 1. května návštěvníci Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku využijí také denní lázně. Nové prostory stály dva a půl milionu korun. Mají uspokojit ty nejnáročnější zákazníky.

27.4.2018

Krásnější výhled na Brno: na židenickém kopci vyroste desetimetrová rozhledna

Brno /FOTOGALERIE/ – Vytvořit nový výletní cíl a nabídnout lidem výhled na okolní městské části. Takový cíl mají představitelé brněnských Židenic. Nová desetimetrová rozhledna má vyrůst na místním kopci v příštím roce. Její cena bude asi jeden a půl milionu korun.

27.4.2018

Panda Pandora z brněnské zoo podlehla rakovině

Brno - Smutnou zprávu museli v pátek oznámit chovatelé z brněnské zoo. Samička pandy červené Pandora podlehla agresivní formě rakoviny. Ve výběhu tak zatím zůstává osamocený sameček Huan. Zástupci zoo doufají, že k němu v brzké době získají jinou samičku do chovného páru.

27.4.2018

Zájemce lákají na statisíce a služby zdarma. Chybí strážníci i lékaři

Jižní Morava – Strážníky, lékaře nebo řidiče akutně shánějí v městských i krajských institucích, které se předhání v tom, jak je získat. Stovky zaměstnanců chtějí nalákat náborovými příspěvky i hromadnou dopravu zadarmo.

27.4.2018

Zavřou most u Pasohlávek. Kamiony budou hledat cestu

Jižní Morava – Značné obavy mezi řidiči, ale také třeba dopravci i představiteli měst a obcí, vyvolala informace o velmi špatném stavu mostu na silnici první třídy číslo I/52 u Pasohlávek. Všichni si totiž uvědomili, že více než tři tisíce kamionů, které po mostě denně projedou, si budou hledat jinou cestu.

26.4.2018

Lidé poletí s ptáky a dotknou se ledních medvědů. Ve virtuální zoo v centru Brna

Brno - Putovat se lvy africkou divočinou, plavat s rybami v mořských hlubinách, letět přes kontinent s tažnými ptáky a přitom být stále v centru Brna. Nemožné? Podle plánů brněnské zoo ne.

26.4.2018

Bizoní stádo se rozrostlo o samičku. Chovatelé jí dali jméno Kotletka

Brno - Celkem šest bizonů mohou lidé nově vidět ve výběhu bizonů v brněnské zoo. Minulý týden samice Inez porodila mládě. Chovatelé mu vybrali netradiční jméno.

AKTUALIZOVÁNO
26.4.2018

Práce na Kolišti jsou v měsíčním předstihu. V létě začne další část oprav

Brno /VIDEO/ – Víc než pět metrů pod brněnským Kolištěm, pod projíždějícími auty, tramvajemi a semafory, pracuje každý den několik dělníků na výměně kanalizace, vodovodu a plynovodu. Dopravní omezení mezi křižovatkami s ulicí Milady Horákové a Lidickou mají trvat až do léta.

26.4.2018

Vysychající přehrada a úroda v ohrožení. Ani plevel neroste, říká vinař o suchu

Jižní Morava - Zemědělci se obávají o úrodu, Vranovská přehrada vysychá a vodáci nemohou do člunů. V Jihomoravském kraji je málo dešťové vody i zásob podzemní vody.

26.4.2018

Opraví i desítky let staré toalety. Milionové investice do poliklinik pokračují

Brno - Ve třech velkých brněnských poliklinikách si dál budou podávat dveře lékaři a pacienti se stavebními dělníky. I letos na poliklinice v Zahradníkově ulici, v Horníkově ulici v Líšni a na Halasově náměstí v Lesné pokračují velké opravy. Po nich se ale pacienti dočkají přívětivějšího prostředí nebo opravených toalet.

25.4.2018

Stadiony za Lužánkami: nabídneme Procházkovi peníze, rozhodli radní

Brno - Za nemovitosti za Lužánkami, kvůli kterým tam zatím není možné postavit stadiony, nabídneme podnikateli Liboru Procházkovi peníze, rozhodli v úterý brněnští radní. Jejich rozhodnutí musí ještě schválit zastupitelé.

25.4.2018

Brno autem a Svobodní podpoří ve volbách občanské demokraty

Brno - Do podzimních komunálních voleb půjdeme se Svobodnými a spolkem Brno autem, potvrdili v úterý zástupci brněnské občanské demokracie. Jako jedničku na kandidátce schválil sněm brněnských členů strany o den dříve dosavadní zastupitelku Brna-středu Markétu Vaňkovou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT