VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

7.2.2018

Policisté doprovodí do Německa nadměrný náklad. Dlouhý skoro osmdesát metrů

Brno – Dvě vozidla s nadměrným nákladem o celkové délce devětasedmdesát metrů vyjedou ve středu v deset hodin večer z Brna. Při cestě do Německa napříč čtyřmi kraji České republiky jej budou doprovázet vozidla dopravních policistů.

7.2.2018

Městský architekt vyjede debatovat do městských částí. O poloze nádraží

Brno /ANKETA/ - Řeka nebo Petrov? Výhody a nevýhody obou variant polohy brněnského hlavního nádraží a zároveň i důvody, proč doporučuje městský architekt Michal Sedláček postavit nové nádraží u řeky, představí v následujících dnech lidem odborníci z Kanceláře architekta města Brna. Mluvit o nádraží vyrazí osmkrát do několika městských částí.

7.2.2018

Brněnskou D1 jezdí nejvíc kamionů. Lidé si stěžují na hluk i prach

Brno – Moc hluku a prachu z projíždějících nákladních aut. Tak zní nejčastější stížnosti obyvatel brněnských městských částí přiléhajících k dálnici D1. Její úsek od exitu Brno-centrum po Brno-jih je podle Ředitelství silnic a dálnic nejvytíženější. Za minulý rok tudy podle nedávno zveřejněných dat projelo víc než pět milionů kamionů.

7.2.2018

Kam umístit císaře? Historické sousoší Josefa II. se může vrátit do centra

Brno /ANKETA/ – Místo v parku psychiatrické léčebny opět uprostřed města přímo na Dominikánském náměstí. Historické sousoší zhotovené k uctění památky císaře Josefa II. možná po opravě vytvoří novou dominantu náměstí. Plán má ale kritiky.

6.2.2018

Stoletý muž miluje čokoládu a tenistku Kvitovou. Ulici ještě brázdí na tříkolce

Lednice, Brno – Na ženský tenis by se mohl v televizi dívat skoro celý den. Snad proto, že tento sport sám kdysi hrával. Je fanoušek Petry Kvitové. Jaromír Bilík z Lednice letos oslavil sté narozeniny. Muži pocházejícímu z Brna přijela popřát skoro celá jeho velká rodina. „Vychoval jsem čtyři dcery, mám šestnáct vnoučat a osmnáct pravnoučat,“ počítá na židli v domku pro důchodce, kde se o něj stará jeho dcera.

6.2.2018

Brněnský architektonický manuál rozšíří o Janáčkovo divadlo a všechna sídliště

Brno - Vydat se po stopách brněnské meziválečné architektury mohou lidé již několik let i s odborným výkladem díky projektu Brněnský architektonický manuál. Od čtvrtka je v prodeji druhé vydání knižní verze internetové databáze www.bam.brno.cz. „Knihu lidé seženou v Domě umění a Domě pánů z Kunštátu za tři sta osmdesát korun,“ zmínila mluvčí Domu umění Petra Fujdlová.

6.2.2018

Zachránili život muži v bezvědomí. Desetiminutovou masáži srdce přímo na ulici

Brno - Velké štěstí v neštěstí měl devětapadesátiletý muž, který v pondělí ráno zkolaboval v brněnské Vídeňské ulici. Díky rychlé pomoci svědků a strážníků, kteří byli poblíž a poskytli mu první pomoc, se opět nadechl. Přítomní tak muži zachránili život.

6.2.2018

Parkovací zóny? Okrajové městské části je chtějí jen v noci

Brno – Zeptáme se lidí, zvažujeme referendum či anketu, reagují starostové brněnských městských částí na koncept zavedení rezidentního parkování. Rozeslal jim ho náměstek pro dopravu Matěj Hollan. Obsahuje mimo jiné i stokorunový poplatek za hodinu parkování pro nerezidenty.

6.2.2018

Mizím. Masarykovi upletly poslední dečku

Brno - Nejdřív žasnul, pak padnul a nakonec mizel. Socha Tomáše Garrigua Masaryka v sobotu opět promlouvala ke kolemjdoucím. K dění ve společnosti se skrze trikolorovou pletenou dečku ale vyjádřil naposledy. Po dvou letech totiž skončil projekt umělecké skupiny Užaslé.

5.2.2018

Češi jsou nejtlustší v historii. Obézních Jihomoravanů je přes sto tisíc

Jižní Morava - Proporcí obyvatel tichomořských ostrovů Nauru a Americká Samoa, kde žijí nejotylejší lidé světa, sice čeští muži ještě nedosahují, nicméně mezi obyvateli Evropy patří mezi nejobéznější. Silnější jsou jen Malťané, Bulhaři a Britové.

5.2.2018

Na běžné opravy kolektorů získali miliony. Díky tomu zůstanou v dobrém stavu

Brno – Se stavem kolektorů jsme spokojení, zní od brněnských tepláren, které jsou jednou z mnoha společností, využívající jednadvaceti kilometrovou kolektorovou síť. Technické sítě, které ji provozují, je však musí pravidelně opravovat. Zabrání tak totiž jejich rezavění a třeba průsakům.

AKTUALIZOVÁNO
5.2.2018

Chybějící příloha Festivalový deník: znovu ji najdete ve čtvrtečním vydání

Milé čtenářky a milí čtenáři Brněnského deníku Rovnost a Brněnského týdne,někteří z vás v pondělí kvůli technické chybě v distribuci novin nedostali jako součást novin přílohu Festivalový deník s informacemi o olympijském parku v areálu brněnského výstaviště a volnou vstupenkou na tento festival. Všem se velmi omlouváme a máme pro Vás i jednu lepší zprávu: Přílohu do celého brněnského nákladu (samozřejmě i s volnou jednodenní vstupenkou na festival) vložíme znovu tento čtvrtek.

5.2.2018

Měsíc dražšího parkování: stejně aut, město chce důslednější kontroly neplatičů

Brno – První měsíc dražšího parkovného v centru města Brna vyprázdnil jen některé ulice. Hlavně v noci. Zdražení ale řidiči příliš nerespektují.

5.2.2018

Sledují videa a čtou online zprávy. O internet stojí čím dál častěji i důchodci

Jižní Morava /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Dříve chodila sedmdesátiletá Gustava Kaiserlichová vyřizovat e-maily k dceři. Před dvěma lety si dala internet zavést k sobě domů. Patří k asi dvaadvaceti tisícům obyvatel jižní Moravy, kteří se předloni k síti připojili. Údaje za rok 2016 letos zveřejnil Český statistický úřad.

4.2.2018

Socha Masaryka potřetí promluvila. Mizím, stálo na háčkované dečce

Brno – Háčkovaná dečka nechala v sobotu promluvit sochu Tomáše Garrigua Masaryka na brněnském Komenského náměstí. Už potřetí. Mizím, hlásala tentokrát. Opět za ní stojí členky skupiny Užaslé.

4.2.2018

OBRAZEM: Výstaviště zaplnili ještěři a hadi. V kurzu jsou agamy, hlásí prodejci

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/– Ještěři všech druhů a pestrobarevné ryby zaplnily spolu se stovkami návštěvníků v neděli dopoledne Kongresové centrum brněnského výstaviště. Od devíti hodin se tam lidé scházeli na chovatelskou burzu Aquatera.

4.2.2018

Cyklisté kritizují projekt Tramvaj Plotní. Postrádají v plánech cyklopruhy

Brno - Žádná vhodná opatření pro cyklisty, zní z řad členů spolku Brno na kole na adresu projektu Tramvaj Plotní. Brněnští radní podle nich přesun tramvajové trati z Dornychu do Plotní ulice dostatečně nepromysleli.

4.2.2018

Brněnští archeologové jedou pátrat do Ománu. Po zaniklém jezeře

Brno - Malá školačka si nese domů v aktovce román Lovci mamutů. Při listování knihou se tehdy devítiletá Inna Mateiciucová rozhoduje, že bude archeoložkou. O čtyři desetiletí později se jako vedoucí výzkumného týmu chystá na historicky první českou archeologickou misi do arabského Ománu.

3.2.2018

Po výstavišti se proháněli psi z třiceti zemí. Jeden přiletěl až z Austrálie

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/– Neutuchající psí štěkot a zvuk drápů dopadajících na betonovou podlahu zní v sobotu dopoledne brněnským výstavištěm. Ve třech pavilonech tam startuje první den desátého ročníku mezinárodní výstavy psů Duo Cacib. Obě rozlehlé haly zaplňuje přes tři sta psích ras a několik tisíc návštěvníků.

3.2.2018

Premiérovou soutěž jedlíků na Zelofestu ovládl rekordman Žrout

Pohořelice /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Plněné bramborové knedlíky se zelím polyká téměř jako pilulky. Soutěžící okolo něj koulejí očima, těžce oddychují a zapíjejí sousta pivem, zato Jaroslav Němec je se zhruba kilovou porcí o deseti knedlících hotový ještě před koncem tříminutového časového limitu. Zaplněný sál pohořelické staré radnice bouřlivě tleská. „Snědl bych ještě jednou tolik,“ tvrdí po chvíli vítěz soutěže, která je novinkou sobotního šestnáctého ročníku Zelofestu v Pohořelicích.

3.2.2018

Dvě stovky vojáků v dýmu a tank. Ořechov ovládl řev bitvy ze čtyřicátých let

Ořechov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Tisíce výstřelů, ohlušující rány z tanku a mračna hustého dýmu. Vojáci v uniformách dvou různých barev se střetávají tváří v tvář i přes hledí pistole. V jejich křiku se mísí němčina a ruština. V Ořechově na Brněnsku se v sobotu odpoledne tisíce lidí přenáší do roku 1944 a přihlíží bitvě u ukrajinského města Kamenec Podolský.

3.2.2018

Muž s mužem, žena s ženou. Registrovaných partnerství v kraji přibylo

Jižní Morava - Prvotní euforie je pryč. Přesto statistiky ukazují, že i po dvanácti letech od uzákonění zájem homosexuálních párů o registrované partnerství roste. Loni ho na jižní Moravě uzavřelo čtyřiatřicet dvojic, což je o deset více než předloni.  

3.2.2018

Policisté vyšetřují radního Brna-středu. Kvůli statusu o Zemanově rakovině

Brno - Do kauzy ohledně loňského tvrzení radního z Brna-středu Svatopluka Bartíka se vložili policisté. Případ začali prošetřovat, Bartíka viní z šíření pomluvy. Informaci přinesl v sobotu server Lidovky.cz.

3.2.2018

Nové Koliště zlepší dopravu v centru. Odsun nádraží jeho stavbu neovlivní

Brno – Tisíce aut i trolejbusů, které se proženou novou brněnskou magistrálou a přepraví desetitisíce cestujících. Po zelenících se částech bulváru se procházejí lidé. Tak může jednou vypadat takzvaná Nová městská třída táhnoucí se od brněnské Traubovy po Opuštěnou ulici.

2.2.2018

Denně vyléčí až 180 pacientů s rakovinou. Lékaři ukážou lidem svou práci

Brno – Každých dvacet minut u nás zemře na rakovinu jeden člověk. Jak lékaři z Brna proti této nemoci bojují, se mohou v sobotu podívat lidé při Dni otevřených dveří v Masarykově onkologickém ústavu.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2018

Muzeum se dočkalo Okamurovy omluvy. Tvrdí, že byl jen nepřesný

Brno – Omlouvám se za svůj nepřesný výrok, uvedl v pátek ve videu na svém facebookovém profilu předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura. Reagoval tak na výzvu brněnského Muzea romské kultury, které ho obvinilo ze lži, když v rozhovoru pro DVTV tvrdil, že se v romském táboře v Letech u Písku mohli lidé pohybovat volně a bez plotů.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2018

Zemřel Podsedník, první porevoluční primátor Brna. Zasadil se o stavbu vodovodů

Brno – Otevřel v Brně dětskou kliniku i zdravotní školu a řešil třeba brněnské vodovody. V šestaosmdesáti letech zemřel ve středu první brněnský porevoluční primátor Pavel Podsedník.

2.2.2018

Chřipková epidemie zasáhla jižní Moravu. Vyšší riziko nákazy hrozí ve městech

Jižní Morava /ANKETA/ - Ordinace lékařů se v posledním týdnu naplnily pacienty, kteří trpí infekčními onemocněními dýchacích cest a chřipkou. Počet nemocných vzrostl na 1 960 na 100 000 obyvatel a překročil tak stanovenou hranici epidemie.

2.2.2018

Rozlétání brněnského letiště? Nejspíš bude s odkladem

Brno – Déle, než čekali, si lidé z Brna a jižní Moravy počkají na nové letecké linky. Nově zakládaná společnost Blue Air Moravia, která má zajišťovat lety z Brna do pěti evropských metropolí, totiž nestihne vylétnout v březnu, jak kraj původně plánoval. Ještě ve středu celý den na webu Blue Air Moravia visela zpráva o tom, že prodej letenek začne v únoru. Před půlnocí se ale objevila jiná zpráva, z které vyplývá odložení startu na neurčito.

2.2.2018

Dohady kamarádů daly vzniknout Zelofestu. Novinkou bude soutěž jedlíků

Pohořelice /TIPY NA VÍKEND/ – Dohady kamarádů nad pivem v hospodě o tom, kdo z nich dělá lepší zelí, daly základ soutěži, která již neodmyslitelně patří k Pohořelicím na Brněnsku. Z prostředí hospody se pro velký zájem časem přesunula do sálu radnice, kde startuje v sobotu ve dvě hodiny odpoledne další Zelofest.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT