Dvaapadesátá prodejna diskontního řetězce v České republice nabídne kromě každodenního zboží nejrůznější vybavení pro speciální příležitosti nebo sezonní položky vyjma potravin. Cena více než patnácti set produktů nepřesáhne pětadvacet korun, průměrná částka je současně nižší než padesát korun.

„Znám ten obchod, ale moc často tam asi jezdit nebudu, protože je to pro mě dost daleko. Jednoduše se tam dostanou akorát řidiči, ne lidé, kteří chtějí jet hromadnou dopravou,“ povzdechla si třeba Brňanka Miroslava Konešová.

V Brně začala fungovat nová prodejna řetězce Albert.
Nový supermarket v Brně. Prodejna je na Bratislavské blízko Úrazové nemocnice

Právě dostupnost se představitelé firmy snažili vyřešit tak, aby vyhověli co největšímu množství zákazníků.

„V případě brněnské prodejny jsme kladli velký důraz na výběr lokality. Proto jsme rádi, že se nám povedlo najít místo, které je snadno dostupné z dálnic D1 i D2,“ nechal se slyšet regionální ředitel společnosti Action Sławomir Nitek, jenž má na starost pobočky v České republice, v Polsku a na Slovensku.

Ilustrační foto.
Fantom nákupních vozíků v Brně: žena je brala půl roku, používala je místo tašek

I tak by ale řidiči měli být při cestě na místo opatrní, a to kvůli rozšiřování dálnice D1 na šest pruhů mezi 194. a 196. kilometrem.

Napříč Evropou provozuje firma přes dva tisíce poboček, zaměstnává přes šedesát tisíc lidí. Do brněnského diskontu se zákazníci podívají každý den v týdnu vždy od osmé ráno do osmé večer. Téměř přesně před rokem otevřel jen o několik kilometrů dále brněnský Primark.

  • Připomeňte si, jak to vypadalo, když v Brně otevřel Primark
Zdroj: Deník/Pavel Podešva