Jedna jízda stojí sto korun. Zahrnuje dvě otáčky, které potrvají pět až deset minut. Lidé se na kole svezou možná i po Vánocích. „Zatím máme provoz naplánovaný do Vánoc. Pokud budeme mít hodně zájemců, tak provozní dobu prodloužíme. Musíme se však dohodnout s provozovatelem kola,“ uvedla mluvčí Brna - středu Kateřina Dobešová.

Atrakce potěšila i Barboru Androvou, která na Moravském náměstí prodává palačinky. „Je to super zpestření brněnských Vánoc. Určitě si ze stánku na projížďku odskočím. Dneska mě ale v tom dešti neláká,“ řekla dívka.

Moravské náměstí kromě adventního kola a stánků zaplnily i kolotoče pro děti. Čekají na ně houpačky, dětský a řetízkový kolotoč. Novinkou je baby point, odpočinkové místo pro maminky s dětmi. „Baby point jsme zřídily na žádost maminek, které neměly kde nakrmit či přebalit své děti,“ sdělila Dobešová.

Baby point ocenila i Brňanka Jana Kubínová. Vadí ji ale, že je ve stanu zima. „Je tu dost chladno. Batolatům bude při přebalování zima na holé zadečky,“ myslí si žena.