Aero chce zaměstnat v Brně do konce letošního roku přibližně třicet lidí. Pozice jsou otevřené i absolventům a zájemcům se středoškolským vzděláním. „V jihomoravské metropoli dlouhodobě spolupracujeme s Vysokým učením technickým Brno a Univerzitou obrany, což byl jeden z důvodů, proč jsme zvolili pro vývojové centrum právě tuto lokalitu. Vidíme tam velký potenciál přilákat talentované specialisty do leteckého odvětví, které má podle nás v Česku velkou budoucnost. Preferujeme technické vzdělání, minimálně středoškolské. U avioniků je vítána znalost programování a vášeň pro letectví je nutností,“ sdělil personální ředitel společnosti Aero Luboš Tejkl.

Ředitel brněnské pobočky developerské firmy CPI Property Group Miroslav Pekník.
Šéf Nové Zbrojovky v Brně o plánech: Tři tisíce bytů, ale brzdíme. Zájem klesá

Centrum se zaměřuje na vývoj avionických systémů a interaktivního rozhraní dokumentace k cvičnému letounu L-39NG. Jedna skupina odborníků bude rozvíjet avionické a komunikační systémy letounu L-39NG. „Díky průběžnému navyšování nových zákazníků a pro dlouhodobé rozšiřování schopností letounu je rozvoj avionického systému naprosto klíčovým parametrem, který musíme kapacitně posílit,“ řekl ředitel rozvoje Petr Jinda.

Druhá skupina odborníků se zaměří na vytváření podpůrné a údržbové dokumentace těchto cvičných letounů. „Dokumentaci chceme více posunout do interaktivního rozhraní, které bude zahrnovat i virtuální realitu. Cílem je vytvořit efektivní, moderní a komfortní platformu pro školení zákazníků či údržbu letounů,“ doplnil Jinda.

Zdroj: Youtube

Vývojové centrum Aero nyní v Brně sídlí dočasně v prostorách Clubco ve Vlněné ulici, v září by se mělo přesunout do kancelářské budovy D1 v Nové Zbrojovky v Židenicích. Prostory nyní dokončují.