Letošní, v pořadí již šestnáctý ročník soutěže, byl spojený s pařížským týdnem módy. Na mole se představily dívky z celého světa. „Soutěž je specifická v tom, že se vybíraly štíhlé modelky, opravdu velmi se dbalo na vzhled, právě kvůli současně pořádanému týdnu módy," popsala Mařáková.

Výhru považuje brněnská modelka za velký úspěch. „Získala jsem díky tomu nabídku práce tady v Paříži, je to pro mě velká příležitost," řekla. Ve městě módy zůstane Mařáková ještě týden, na soutěži si jí totiž všiml agent, který spolupracuje se světovými módními návrháři a s časopisem Vogue. Už od pátku ji tak čekají další přehlídky.

Styl a Kabo, přehlídka studentských prací a Fashion show
Šaty v hlavní roli. Styl a Kabo v Brně rozzářily modely jako z Hollywoodu

Anna Marie Mařáková se s modelingem setkala poprvé už ve třech letech, kdy ji rodiče nechali fotit na reklamní placky. „Ve třinácti jsem se přihlásila do dívky roku a začala jsem dostávat nabídky na focení a přehlídky," vyjmenovala modelka.

Kromě modelingu se věnuje Mařáková také výuce baletu pro děti. Vystudovala totiž v Brně taneční konzervatoř a vystupovala v brněnském Národním divadle například v představeních Labutí jezero, Spící krasavice, Bajadéra či Louskáček. Studuje na vysoké škole marketing a současně se jím také živí.