Zájem o přívětivější cestu je také z opačného směru. „Absence chodníku je nepříjemná zejména v situaci, když ujede trolejbus a člověk poté musí dlouho čekat na následující spoj, aniž by si mohl čekání zkrátit chůzi k další zastávce," popsal v projektu přihlášeném do participativního rozpočtu na konci loňského roku jeho navrhovatel Jakub Kácel.

S projektem v minulém ročníku zvítězil a vedení města hned v únoru letošního roku vypsalo výběrové řízení na zhotovitele projektu. O dva měsíce později jej zase zrušilo, a to na žádost Brněnských vodáren a kanalizací. „Připomínku k zadávacímu řízení na projektovou dokumentaci chodníku jsme podali kvůli nutnosti koordinovat výstavbu s plánovanou opravou vodovodu pod budoucím chodníkem," vysvětlila mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renata Hermanová.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Vodovod měli původně dělníci začít opravovat na konci letošního roku. Nakonec se ale pustí do práce až v dubnu roku 2025. „Zahájení opravy vodovodu je závislé na ukončení prací silničářů v ulicích Žabovřeská a Bauerova," uvedla Hermanová. Vodovod by tak měl být hotový v srpnu přespříštího roku.

Primátorka Brna Markéta Vaňková.
Kdo stojí za snímkem primátorky? Přečtěte si, jak odpověděli brněnští politici

Přesně za dva roky bude možné začít se stavbou plánovaného chodníku. Tu bude muset město zkoordinovat s druhou etapou projektu Anthropos. „Stavba chodníku a projektu Anthropos se potká pouze v jedné části, u vytvoření nového nájezdu pro auta do areálu Anthroposu," upřesnila mluvčí brněnského magistrátu Radka Loukotová.

Výstavba bezmála kilometrového chodníku je plánu projektu participativního rozpočtu předběžně odhadnuta na pět milionů korun.