Ti se mohou ubytovat v přilehlém hotelu nebo naplánovat cestu podle grafu s odhadem obsazenosti akvaparku. Dostupný je na stránkách Aqualandu. Tam se ukrývají i přesné popisy událostí a procedur, které vodní svět nabízí. Brněnský deník Rovnost si připravil přehled hlavních částí, které by neměly pozornosti návštěvníka uniknout.

Otevření schodů mezi ulicemi Bašty a Nádražní v Brně.
Lidé se už projdou po schodech z Nádražní ulice. Stály téměř pět milionů

Hlavou dolů volným pádem

Nejstrmější skluzavka, nevyzpytatelná U rampa nebo trychtýř čekají na milovníky rychlé jízdy v pravé části pasohláveckého areálu. Místo se jen hemží netrpělivými čekateli na jízdu, kteří si nesou gumové rafty. Právě na těch se na většině skluzavek a tobogánů jezdí.

Stavba největšího tobogánu v ČR v Aqualandu Moravia
V Evropě je největší svého druhu. Na novém tobogánu potrvá jízda skoro minutu

Soutěživým lidem, kterým by se zachtělo utkat se s kamarády a zjistit, komu to jede nejrychleji, poslouží trojskluzavka Race Race. Nebo si můžou zkusit pamatovat čas, při výstupu z většiny tobogánů ho ukazují světelné tabule.

Malý, velký, s bublinkami nebo bez. Návštěvníci najdou uvnitř Aqualandu Moravia na dvacet různých bazénů. Každý je jiný svou teplotou, rozměrem i funkcí. Většina z nich je vevnitř, takže fungují celoročně. Třeba Whirpool Forum Romanum Wellness slibuje díky tryskám a pětatřiceti stupňové vodě zážitek pro celé tělo, který probudí jeho smysly.

Výstava Czech Press Photo poprvé za pětadvacet let fungování zavítala i do Brna. Lidé ji navštíví v Křížové chodbě Nové radnice.
Poprvé v Brně. Nejlepší fotografie Czech Press Photo lidé uvidí na Nové radnici

Ve vybrané dny si příchozí ve vodě mohou i zacvičit nebo se svými ratolestmi zažít tematický program.

Ohněm i mrazem

Hned několik nesnadných rozhodnutí musí udělat zájemci o saunové ceremoniály. Čekají na ně totiž desítky saun rozmanitých možností spolu s měnícím se programem. Wellnes je rozděleno na části Forum Romanum a Pálava. Ta vznikla tepve nedávno.

Kromě zážitků v teple nabízí také jeskyni příhodně pojmenovanou Lendnice, ve které sněží. Ani pojmenování Pálava není zvoleno náhodně. V nejnovější části je umístěná panoramatická sauna s výhledem do stejnojmenné krajiny. Pojme najednou až stovku saunujících.

Letiště v brněnských Tuřanech. Ilustrační foto.
Jihomoravský kraj a brexit: Firmy zatíží clo, cestující pasy. Od příštího roku

Vířivka v této části nese název Morava a odpočinková místnost jméno Valtický sklep. „Lidé si ve Valtické zóně budou připadat jako v moravském vinném sklípku. Narozdíl od něj se u nás příjemně ohřejí díky krbovým kamnům. Návštěvníci tam najdou komfortní lehátka, atmosféru dodají voňavé svazky levandule," uvedl provozní manažer Aqualandu Moravia Miroslav Zvěřina.

Teče až z Mušova

Komu by saunování bylo málo, může vyzkoušet i účinky, které má na tělo termální voda. Ta v pasohláveckém areálu přitéká z Mušova. Plní některé venkovní i vnitřní bazény. A nejen ty. Ještě silnější účinky zejména na pohybový aparát těla mají Balneo vany. Ty mají pomáhat od bolestí a zlepšovat také kožní problémy.

Svezení budoucnosti

Nejdelší evropské svezení na tobogánu čeká návštěvníky už od června. Areál láká na 242 metrů dlouhý tobogán. Jízda potrvá skoro minutu a pomocí tlaku vody vynese jediná atrakce svého druhu u nás i v pevninské Evropě jedoucího i do kopce.

Záchytné parkoviště P+R. Ilustrační foto.
Na parkovišti v Líšni odstaví auta dvě stovky řidičů. Stání mají ulevit centru

Vodní tunel s celkovým převýšením 17 metrů a nástupištěm ve výšce 11 metrů dodala Aqualandu firma z Kanady. Na návštěvníky v rozšířeném letním areálu bude čekat také líná řeka, na kterou až v další etapě naváže divoká. Dohromady budou obě koryta tvořit více než půlkilometrový okruh.