Dospělí návštěvníci se shodují, že se na nových atrakcích děti zabaví samy. „Jsme tu s vnučkou poprvé a jsem moc spokojená. Je to tu protiskluzové, takže si mohu sednout a děti si hrají. Vypadá to, že tu budeme celou dobu,” uvedla ve čtvrtek Iveta Nechvátalová z Jaroměřic nad Rokytnou. Podobné mínění jako Nechvátalová má i Vladimír Helus. „Dcera má necelé tři roky a úplně si tu vystačí. Mohla by tady být celý den,“ dodal.

Věk dětí není rozhodující parametr. Aby malý návštěvník směl na tobogánech jezdit, musí mít alespoň jednadevadesát centimetrů. U nových tobogánů je i speciální protiskluzová podlaha. Celý nový komplex atrakcí má 107 metrů čtverečních. Právě název Tutti Frutti vymyslely samotné děti. „Barevné a hravé pojetí komplexu si spojily s ovocem. Návštěvníci nám pak pomohli vybrat názvy pro atrakce. Žlutý tobogán se jmenuje Banana, zelený Kiwi a fialová dvojitá skluzavka Berry,“ uvedl marketingový manažer akvaparku Tomáš Svoboda.

Zdroj: Deník/Alžběta Kadlecová a Michal Hrabal

Nejdelší z tobogánů je dlouhý patnáct metrů. Oblíbené jsou u dětí i chrliče vody, vodní mlýny a děla. Tutti Frutti vzniklo na místě původního bazénu Calimero, dětský komplex bude fungovat po celý rok, i přes zimu. Návštěvníci si letos od července za vstup do akvaparku mírně připlatí. „Změna v ceně vstupenek nebude velká. Doporučuji je kupovat na našem eshopu,“ řekl ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Opravy v  Aqualandu Moravia.
Aqualand Moravia po opravách opět otevře. Nabídne tropy a další novinky

Na pokladně si nyní dospělí koupí jednorázový vstup za 1099 korun, od července to bude o sto korun více. Zakoupením vstupenky v eshopu návštěvník naopak sto korun ušetří. Děti do šesti let mají vstup zdarma.

Aqualand Moravia je podle čerstvě vydaného žebříčku pátým nejnavštěvovanějším akvaparkem v Evropě. Loni tam přišlo 724 tisíc návštěvníků, což bylo číslo blížící se návštěvnosti areálu před koronavirovou pandemií, kdy v Pasohlávkách evidovali osm set tisíc lidí.

Spoluautorkou textu je ALŽBĚTA KADLECOVÁ.