Vodní svět s atrakcemi se do jednoho roku rozšíří o více než polovinu. „Návštěvníci najdou využití, které nemá v našich končinách obdoby. Vyroste například velký dětský svět s mnoha skluzavkami, vodotrysky a vodopády,“ popsal ředitel akvaparku Petr Pavlacký.

Aqualand chce svými novými atrakcemi zacílit především na děti. Novinkou bude i kombinace divoké řeky s pomalou. Na ní se návštěvníci nechají unášet na nafukovacích kruzích.
Všechny členy rodiny pobaví i největší novinka, kterou bude 242 metrů dlouhý tobogán sjízdný na rodinných raftech. Nabídne dokonce i jízdu do kopce. „Na evropském kontinentu nemá atrakce obdoby,“ zmínil ředitel. Podobný adrenalinový zážitek najdou lidé pouze na Kanárských ostrovech nebo ve Spojených státech. Jen tato atrakce má stát čtyřicet milionů.

Šéfové akvaparku počítají i se vznikem nového vstupu od sousedního kempu. Do budoucna plánují i parkovací dům.

Očekávané rozšíření vítá Dominika Kučerová, která do akvaparku míří každý rok se svými dvěma syny. „Je pravda, že se provozovatelé snaží zaujmout zábavnými programy pro děti, ale pořádné atrakce tu pro ně chyběly,“ řekla žena.

Chystané novinky
• Dětský vodní svět: rozsáhlý areál se speciálními vodními prvky jako jsou skluzavky, vodotrysky a vodopády.
• Gigantický tobogán s 242 metry, atrakce nabídne i jízdu do kopce.
• Areál se rozroste do roka o více než pět hektarů.
• Vznikne další vstup ze strany sousedícího kempu.