Organizace Velvet Smile strážníky v pondělí informovala, že prodejem CD získala pro rodiny nemocných a postižených dětí už nyní částku blížící se padesáti tisícům korun. „Mnoho dárců si koupilo CD hned několik, další přispěli podstatně více, než je základní cena 250 korun. Někteří posílají album i svým příbuzným do zahraničí," přiblížil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

V katedrále si světlo slavnostně převzal brněnský biskup Vojtěch Cikrle.
Skauti přivezli do Brna Betlémské světlo. Navzdory covidu

Do nazpívání alba se zapojila i dvojice muzikálových herců Alena Antalová a Petr Gazdík. Lidé si poslechnou známé české koledy jako Narodil se Kristus Pán, Jak jsi krásné neviňátko nebo Veselé vánoční hody. „Já jsem starej bigbíťák a myslel jsem si, že dostanu jenom nějakou raritu od strážníků, ale CD už jsem si pouštěl dvakrát a moc se mi líbí. Je super, že se pomáhá nemocným dětem,“ pochválil jeden z kupujících.

Zdroj: Městská policie Brno

Organizace Velvet Smile zasílá alba i poštou a do 22. prosince je možné si je po domluvě vyzvednout i osobně v Městském divadle Brno v Lidické ulici. V obou případech stačí napsat e-mail na adresu darek@velvetsmile.com.