Nejdražším vydraženým předmětem se tak stal pohár ze slonovinové kosti z osmnáctého století s kováním.
„Nový majitel šel na čtyři sta deset tisíc korun, což je o třetinu více než byla vyvolávací cena. V aukční síni se o ni svedl boj mezi více zájemci. Přisazovali i lidé přes telefon,“ uvedla Iveta Kumstátová z aukčního domu.
První místo na výsledkové listině zaujala olejomalba malíře Karla Truppa Zátiší s chřestem z roku 1923. Konečná cena se z vyvolávacích patnácti tisíc korun vyšplhala až na stošedesát tisícovek.
Na dražebním katalogu bylo bez dvanácti osm stovek děl. Neúspěch hlavního taháku aukce nemusí znamenat, že o komodu není zájem.
„Třeba chce někdo dosáhnout toho, aby majitel cenu ještě snížil. Proto si na aukci nepřisadil, ale možná že vlastníka historického nábytku kontaktuje přímo,“ dal nahlédnout do taktiky milovníků umění odborník z konkurenčního aukčního domu. Jméno však kvůli nepsaným pravidlům zaměstnavatele nechtěl zveřejnit, redakce jej ale zná.
Už za dva týdny vypukne v Brně aukční událost roku. Plátno Emila Filly Zápas koně s šelmou bude s vyvolávací cenou dva a půl milionu korun dražit společnost Antikvity Art Aukce čtyřiadvacátého června. Mezi dalšími díly jsou například i Letní krajina s řekou impresionisty Václava Radimského nebo Zpívající dívka Vratislava Nechleby.