Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hitem se stalo Zátiší s chřestem

BRNO - Lombardská komoda z osmnáctého století se s vyvolávací cenou mírně pod půl milionem korun měla stát vrcholem sobotní dražby v brněnském aukčním domě Zezula. Nezájem kupců ji o tuhle poctu připravil.

10.6.2007
SDÍLEJ:

Olejomalba z roku 1923 s názvem Zátiší s chřestem, která měla největší procentualní nárůst cenyFoto: INTERNET

Nejdražším vydraženým předmětem se tak stal pohár ze slonovinové kosti z osmnáctého století s kováním.
„Nový majitel šel na čtyři sta deset tisíc korun, což je o třetinu více než byla vyvolávací cena. V aukční síni se o ni svedl boj mezi více zájemci. Přisazovali i lidé přes telefon,“ uvedla Iveta Kumstátová z aukčního domu.
První místo na výsledkové listině zaujala olejomalba malíře Karla Truppa Zátiší s chřestem z roku 1923. Konečná cena se z vyvolávacích patnácti tisíc korun vyšplhala až na stošedesát tisícovek.
Na dražebním katalogu bylo bez dvanácti osm stovek děl. Neúspěch hlavního taháku aukce nemusí znamenat, že o komodu není zájem.
„Třeba chce někdo dosáhnout toho, aby majitel cenu ještě snížil. Proto si na aukci nepřisadil, ale možná že vlastníka historického nábytku kontaktuje přímo,“ dal nahlédnout do taktiky milovníků umění odborník z konkurenčního aukčního domu. Jméno však kvůli nepsaným pravidlům zaměstnavatele nechtěl zveřejnit, redakce jej ale zná.
Už za dva týdny vypukne v Brně aukční událost roku. Plátno Emila Filly Zápas koně s šelmou bude s vyvolávací cenou dva a půl milionu korun dražit společnost Antikvity Art Aukce čtyřiadvacátého června. Mezi dalšími díly jsou například i Letní krajina s řekou impresionisty Václava Radimského nebo Zpívající dívka Vratislava Nechleby.

10.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Podnik CommScope přesouvá výrobu antén do Číny.
7

Protest u továrny v Modřicích: přesouvají nás bez souhlasu, stěžují si pracující

Ján Forgáč získal hlavní cenu za židli ze sena. Jeho nábytek šetří životní prostředí.
16

Vítězem Národní ceny designu se stala židle ze sena. Šetří životní prostředí

Odpor k politikovi dal rázně najevo. Muž rozkopal volební stánek v centru Brna

Brno - Poškozením volebního stánku vyjádřil svůj politický názor ve středu pozdě večer muž na brněnském náměstí Svobody. Třiatřicetiletý Slovák tam opakovaně do stánku politického hnutí kopal, až rozbil jeho skleněnou výplň.

OBRAZEM: Záchranné týmy lidem radily, jak správně používat reflexní prvky

Brno /FOTOGALERIE/ – Módní přehlídku reflexních doplňků návštěvníkům čtvrteční akce na Moravském náměstí připravili jihomoravští policisté. Na akci s názvem Ať nás vidí ten, kdo řídí hosty upozornili organizátoři na možnosti, kterými mohou lidé zabránit nehodám. „Chceme zdůraznit důležitost bezpečnostních doplňků. Je potřeba, abychom byli vidět, protože život máme jen jeden,” uvedla nadpraporčice Petra Hrůzová. Dopravní nehoda chodce a vozidla má podle ní vždy tragické následky.

Protest v ulicích studentům nepomohl. Rektorem veteriny se stal Alois Nečas

Brno – Rektorem Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně se ve čtvrtek stal současný děkan Fakulty veterinárního lékařství Alois Nečas. „Do funkce po jmenování prezidentem nastoupí 1. února 2018,“ potvrdila mluvčí univerzity Jana Příkazská.

AKTUALIZOVÁNO

Vnuk Alfonse Muchy neuspěl s odvoláním. Epopej patří Praze

Praha, Moravský Krumlov - Cyklus Slovanská epopej patří Praze, nikoliv rodině jeho autora Alfonse Muchy. Skutečnost ve čtvrtek potvrdil pražský městský soud, který zamítl odvolání Johna Muchy. Ten bude ve sporu pokračovat. „Podám dovolání k nejvyššímu soudu,“ oznámil malířův vnuk. Pražští galeristé monumentální cyklus vystaví napřesrok v pražském Obecním domě. Sály stále nabízí i Moravský Krumlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení