VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bardotka i bubny tajgy. Historické vlaky projedou v sobotu po Vlárské dráze

Brno /FOTOGALERIE/ - Šlechtična, Bardotka nebo Sergej v sobotu ovládnou železniční trať z Brna do Veselí nad Moravou. Historické lokomotivy s těmito jmény vyjedou u příležitosti výročí sto třiceti let existence Vlárské dráhy, tratě z Brna do Trenčianské Teplé.

20.10.2017 AKTUALIZOVÁNO 20.10.2017
SDÍLEJ:

Lokomotivy, které vyjedou na trať u příležitosti oslav výročí Vlárské dráhy.Foto: České dráhy

Vlárská dráha dostala jméno podle řeky Vláry, podél které je vedená její koncová část. Jediným vlakem v celé délce jí lidé už neprojedou, je rozdělená do tří samostatných traťových oddílů.

Historické vlaky v sobotu pojedou v úseku mezi Brnem a Veselí nad Moravou. „Po deváté hodině ráno vyjede z Brna mimořádně vlak tažený parní lokomotivou Šlechtičnou, vyrobenou v roce 1947. Na konci vlaku pojede historická dieselová lokomotiva Bardotka, součástí vlaku budou i vozy Rybáky ze čtyřicátých a padesátých let,“ zmínila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Vlárská dráha v číslech
• 130 let letos slaví (v roce 1887 vznikl úsek z Brna)
• 3 samostatné traťové oddíly ji v současnosti tvoří
• 5 let trvalo její vybudování v pěti etapách (vybudovaná byla od 1. dubna 1883 do 28. října 1888)
• 179 kilometrů je dlouhá
• 3,5 hodiny trvala cesta po Vlárské dráze rychlíku v 80. letech minulého století

Na pravidelných linkách se navíc v sobotu objeví historické motorové vozy Krokodýl a Kredenc, po trati do Veselí nad Moravou se projede i nákladní vlak v čele s historickou lokomotivou Sergej. „V republice už jsou jen tři provozuschopné exempláře,“ podotkla Bezuchová.

Z Brna nákladní vlak vyjede v půl sedmé ráno. „Jízdy všech historických vlaků budou zajímavé. V běžném provozu už žádné z těchto vozidel člověk nepotká,“ poznamenal vlakový nadšenec a strojvedoucí Radim Škopec.

Podle něj je výjimečná zejména jízda Sergeje. „Lidé po jeho shlédnutí určitě hned pochopí, proč se lokomotivě přezdívalo bubny tajgy. Je velice hlučný,“ zmínil Škopec.

Jízdní řády historických vlaků (sobota 21.10.)
Parní vlak s lokomotivou šlechtičnou (tam-zpět)

9:09 Brno hl. n. 18:14
9:36 Slavkov u Brna 17:48
9:45 Bučovice 17:40
9:52 Nesovice 17:34
10:11 – 10:42 Kyjov 17:14
10:55 Vracov 17:03
10:59 – 11:14 Bzenec 17:00
11:22 Veselí nad Moravou 16:50

Historické lokomotivy na pravidelných linkách (sobota 21.10.)
Veselí nad Moravou 11:40
Strážnice 11:52
Sudoměřice nad Moravou 12:02
Hodonín 12:20

Hodonín 13:17
Sudoměřice nad Moravou 13:34
Strážnice 13:42
Vnorovy 13:47
Veselí nad Moravou 14:08
Lipov 14:19
Veliká nad Veličkou 14.27

Veliká nad Veličkou 15:25
Lipov 15.33
Veselí nad Moravou 15:42

Nákladní vlak na čele s lokomotivou Sergej (sobota 21.10.)
K vidění bude:

Brno-Maloměřice - odjezd 6:40
Kyjov 9:20 - 10:55
Veselí nad Moravou - průjezd 11:55
Velká nad Veličkou 12:35–13:25
Veselí nad Moravou - průjezd ve 14:05
Kyjov - průjezd 15:00
Brno-Maloměřice - příjezd 17:30

Autor: Eliška Gáfriková

20.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Chceš cestovat a přitom vydělávat? 41 000 Kč Firma z Brna nabízí práci řidiče MDK po celé EU (mimo Anglii) s FRIGEM. Vozový park tvoří max. 4 roky staré vozy MB, Scania a DAF. Práce je ve dvojposádce. Požadavky: ŘP sk. C, E, atd. Pro zájemce bez uvedeného ŘP nebo profesního průkazu nabídneme finanční pomoc pro získání potřebné kvalifikace. Nové řidiče zaškolíme. Plat = základ + stravné (nárokové), kapesné + prémie + benefity (nenárokové). Výše mzdy je závislá na pracovním nasazení a spolehlivosti. Plat v rozmezí: 37.000 - 45.000 Kč. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební montéři 12 200 Kč Stavební montéři (kromě montérů suchých staveb) STAVEBNÍ MONTÉR. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: První kontakt se zaměstnavatelem e-mailem: stanislavbulka@gmail.com, Místo výkonu práce: Kociánka 5/13, Sadová, 612 00 Brno a zakázky zaměstnavatele v rámci celé ČR, Požadavky:, Chuť do práce a rovněž chuť učit se novým věcem, praxi ani vyučení v oboru nevyžadujeme, vše vás naučíme po nástupu do zaměstnání, Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou. Pracoviště: Bulka s.r.o., Kociánka, č.p. 5, 612 00 Brno 12. Informace: Ing. STANISLAV BULKA, . Informační technologie - Informační technologie Technici uživatelské 23 000 Kč Technici uživatelské podpory informačních a komunikačních technologií. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: První kontakt se zaměstnavatelem e-mailem., Požadované dovednosti :, - Znalost angličtiny - úroveň B2 - C2, - Technické znalosti - oblast telefonie, digitální televize, internetových sítí, - Uživatelské znalosti Win OS, MS Office, - Zkušenosti se zákaznickym servisem, technickou podporou, prací v call centru, - Vysoká úroveň komunikačních dovedností, - Prozákaznický přístup, - Zodpovědnost, dochvilnost, kolegialita, pečlivost, - Uchazeči musí úspěšně projít technickým testem, anglickým testem a ústním pohovorem během výběrového řízení, - Výhodou: certifikáty v oblasti IT (ECDL, CCNA, Microsoft Applications certification, ..., , Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou. Pracoviště: At & t global network services czech republic s.r.o. - pracoviště, Palachovo náměstí, č.p. 726, 625 00 Brno 25. Informace: Andrea Osvítilová, +420 547 127 246. Služby - Služby Ostatní pomocní a nekvalifikovaní 120 Kč Ostatní pomocní a nekvalifikovaní pracovníci ve službách jinde neuvedení obsluha wellness centra. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Svoje životopisy společně s průvodním dopisem, zasílejte, prosím, na uvedený e-mail. , Přiložená fotografie je výhodou., Požadavky:, " samostatnost, zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, " nadstandardně kvalitně odváděnou práci , " příjemné vystupování a velmi dobré komunikativní a organizační schopnosti , " znalost alespoň základů AJ výhodou (máme i anglicky hovořící klienty), " kladný vztah k relaxaci a sportu, " kladný vztah k úklidu a pořádku, " minimálně 1 pracovní víkend v měsíci, Náplň práce:, " Udržování perfektního pořádku a čistoty v celém prostoru Saunového světa, " Zajištění správného fungování Saunového světa, " Obsluha baru a kavárny (na vše zaučíme), Nabízíme: , " práci ve velmi příjemném exkluzivním prostředí , " zaměstnanecké benefity , " dlouhodobou spolupráci, Výše mzdy: Od 120,-Kč/hod. + jisté odměny již od prvního měsíce , Požadovaná praxe: zkušenosti s obsluhou kavárny výhodou. Pracoviště: Ponder a.s.-fryčajova, Fryčajova, č.p. 698, 614 00 Brno 14. Informace: Petra Medvěděvová, +420 608 712 079.

V brněnském Dělnickém domě debatovali zástupci města s lidmi ohledně nastávající patnácti měsíční uzavírky Zábrdovické ulice.
2

Uzavírka Zábrdovické se blíží. Lidé se bojí kolon a hluku

Ilustrační foto.

Firma zavezla bývalý důl 23 tisíci tunami odpadu. Dostala pokutu 300 tisíc korun

Opravy na víc než rok uzavřou Zábrdovický most. Diskuze o objížďkách je dnes

Brno – Na více než rok se cestujícím v Brně uzavře Zábrdovický most. Přes řeku Svitavu se lidé dostanou po lávce, řidiči stavbu ale musí objíždět. Uzavírky a objízdné trasy prodiskutují Brňané v pondělí od pěti hodin odpoledne v Dělnickém domě v Židenicích.

Poloslepé Brno: lidé podceňují kontroly. Očím vadí i dlouhé koukání do mobilu

Brno /ANKETA/ - Alarmující výsledky odhalili oční specialisté minulý týden při Světovém dni zraku. Na brněnské oční klinice NeoVize si zdarma nechalo vyšetřit zrak dvaaosmdesát lidí. Téměř polovina z nich potřebovala následné speciální vyšetření. Skoro šestnáct procent příchozích mělo navíc podezření na šedý zákal.

Stát? Místo toho sešlápl plyn a začal ujíždět. Řidiče naháněl policejní vrtulník

Kobylnice – Tmavé osobní auto značky Peugeot se pokusili zastavit v neděli dopoledne v Kobylnicích na Brněnsku šlapaničtí policisté. „Šofér na pokyn k zastavení reagoval sešlápnutím plynu a začal ujíždět. A v první fázi byl úspěšný. Hlídce se ztratil z dohledu. Jeho bláznivá hodně nebezpečná jízda i po sousedních obcích, na níž upozornilo na tísňovou linku několik lidí, pro něj nakonec skončila neúspěchem,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Chtěl skočit z dálničního mostu. Kvůli problémům s partnerkou

Blažovice – Viditelně rozrušený muž se pohyboval v sobotu v podvečer za zábradlím dálničního mostu poblíž Blažovic na Brněnsku.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT