„Není pořádně kam jít plavat. Hlavně na Kraví hoře je neustále plno. Občas chodím za Lužánky, i když to tam nevypadá moc dobře,“ svěřila se třeba Lucie Vonášková.

S rekreačními plavci souhlasí i sportovci. „Město potřebuje aspoň dva nové bazény. Sportovní kluby trénují na jiných pětadvacítkách, klubový bazén Tesly Brno na Lesné totiž všem nestačí. Rekreační plavci pak mají smůlu,“ myslí si trenérka synchronizovaného plavání oddílu TJ Tesla Brno Iveta Drápalová.

Například oddíl Komety chodí trénovat na Kraví Horu a na Ponávku. Pro rekreační plavce tak není bez omezení trvale k dispozici žádný bazén.

Problémy se nejvíce odrážejí na Kraví Hoře. Každý den od tří do pěti jsou dráhy zcela zaplněné sportovci. Návštěvníci tak mají smůlu.

„Pustili nás jen do vířivky a páry. Děti do páry nechodí a ve vířivce se může být jen dvacet minut. Nikdo nás přitom na zamluvené dráhy neupozornil,“ stěžovala si Magdaléna Chytrá. Změny se může dozvědět na nástěnce u vstupu i na internetu. Důchodci, kteří počítač neovládají, ale podle ní mají smůlu a na bazén jdou zbytečně.

Ředitel areálu Kraví Hory o problémech ví. Stížnosti se mu hromadí denně na stole. „Nemáme to jak řešit, bazén je napěchován doslova k prasknutí sportovními kluby. Tlak pomine, až se postaví nový,“ uvedl ředitel Evžen Hrubeš.

Městská část Brno–střed, která je zřizovatelem areálu, si ale taky neví rady. „Nebudeme rozpisy měnit. Chtěli jsem vyhovět sportovcům, kteří nemají kde trénovat,“ uvedl starosta Michal Bortel. Situaci tak vyřeší až nový bazén v Kohoutovicích. „Vybrali jsme firmu, který bazén postaví do poloviny roku 2009,“ vzkázal technický náměstek primátora Ladislav Macek.