Bazén v Arménské ulici je v havarijním stavu. Stavbaři vymění jeho vanu a opraví okolí. „Přijde to asi na osmnáct milionů korun,“ řekl starosta Bohunic Antonín Crha.

Práce plánují zástupci městské části zahájit letos v květnu a dokončit v září. Podmínkou pro to je, že se jim podaří zajistit stavební firmu.

V Základní škole Pastviny začnou stavbaři pracovat na jaře. Kromě bazénu opraví i učebny. Vše mají podle plánu dokončit za půl roku.

O inspiraci pro budoucí nevěsty se postaralo sto padesát vystavovatelů při svatební show vedle obchodního centra Vaňkovka.
K výběru svatebních šatů nevěstám zpívala Monika Bagárová

V létě dělníci opraví nosné sloupy v bazénu v Základní škole Horní v městské části Brno-střed.

Další rekonstrukce se letos neplánují. „Zadáme ještě studii na opravu bazénu ve škole v Plovdivské ulici. Chceme zjistit, jak ji můžeme provést,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Ostatní sportoviště podle něj problémy nemají. „Všech sedmnáct bazénů funguje,“ konstatoval Suchý.

Hlavním problémem školních bazénů v Brně je podle trenéra plavání Petra Haška špatná filtrace vody. „Nejčastější důvod, proč nemůžeme jít s dětmi plavat, je chlór. Často ho dávají moc. Problém je i s čištěním. Nejlepší situace je na Horní,“ vysvětlil.