Plnou nádrž jezdí do brněnské Slatiny Tomáš Hlaváček tankovat pravidelně. Čerpací stanice Tank ONO tam totiž litr Naturalu 95 prodává za dvaadvacet korun a padesát haléřů. Tato cena patří k nejnižším v regionu. "Nejdřív jsem se bál, že benzín nebude kvalitní, když je o tolik levnější, ale jsem spokojený. I myčka je levná," poznamenal muž.

Není jediný, kdo si kvůli ceně rád zajede dál. Podle vedoucího stanice Petra Zemana měli řidiči o jejich pohonné hmoty zájem vždy, nyní ještě o něco víc. "Všude zlevňovali, tak jsme zlevnili také. Fronty jsou časté. Někdy stojí auta třeba až k nedalekému supermarketu Penny," sdělil.

Nepovedený vtip Slušných lidí baví internet.
IQ 63 procent? Slušní lidé chtěli v Brně urazit studenty, teď se svět směje jim

Stejnou cenu nabízí také třeba benzinka D-Oil v Podolí u Brna. Podle obsluhy stanice, která si nepřála zveřejnit své jméno, je největší zájem v týdnu. "Někdy mají auta i problém sem najet," přiblížila.

Republikový průměr cen benzínu se blíží sedmadvaceti korunám za litr. "V nadcházejícím týdnu pohonné hmoty dále zlevní, a to až o padesát haléřů na litr. Důvodem jsou nadále nízké ceny ropy na světovém trhu," vysvětlil ekonom Lukáš Kovanda.

Demolice silničního mostu, ilustrační foto.
Silničáři o víkendu zbourají tři nadjezdy na D1. Úsek dálnice přes noc uzavřou

Na některých místech v kraji ale řidiči musí sáhnout hlouběji do kapsy. Třeba na OMV ve Vyškově stojí litr Naturalu 95 přes třicet korun. Ke třiceti korunám za litr se blíží ceny také na stanicích Shell ve Znojmě či Slavkově u Brna na Vyškovsku. Vyplývá to z údajů internetové stránky ceskybenzin.cz. Podle ní je cena 22,50 Kč nejnižší cenou v republice. Natankovat za ni lze celkem na více než deseti čerpacích stanicích v našich zemích.

Benzinka. Ilustrační foto
Ceny benzínu a nafty padají dolů. První pumpaři kvůli koronaviru omezili provoz