Radní přitom už minulý týden rozhodli o odtažení betonových zábran. „Vyzvali jsme jejich vlastníka, aby je odstranil, jinak to uděláme my. Máme právní stanovisko, které říká, že takový postup můžeme zvolit,“ prohlásila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Oba problémy spojují radní se společnostmi podnikatele Libora Procházky, které na Ponavě některé nemovitosti vlastní. „Stoprocentně to samozřejmě říct nemůžu. Na druhou stranu si ale myslím, že je evidentní spojení mezi Procházkou a spory, které s ním město vede,“ dodala primátorka.

S postupem města Procházka, jehož firmy zpevněné plochy vlastní, nesouhlasí. „V červnu loňského roku vydal příslušný silniční správní úřad pravomocná rozhodnutí , která potvrzují, že společnost Czechcity je oprávněná parkoviště v areálu bývalého Bobycentra a u hokejové haly využívat pro své účely včetně vybírání parkovného. Tato rozhodnutí jsou platná a účinná i v dnešní době,“ popsal právník společnosti Vítězslav Jíra.

Jestliže nechají radní betonové překážky u ledové haly odtáhnout, plánuje se Procházka bránit. „Pokud učiní protiprávní kroky a svévolně odstraní nebo poškodí zařízení parkoviště, jsme připraveni využít dostupných právních prostředků k ochraně majetku a práv společnosti,“ dodal Jíra.

Stání na Ponavě
- K odstranění betonových zábran z parkoviště u hokejové haly ve Sportovní ulici vyzvali radní minulý týden.
- Překážky byly ještě včera na místě.
- Brněnští radní je plánují odtáhnout. Kdy zatím není jasné.

Kdy mají zábrany z parkoviště zmizet zatím není jasné. „Budeme konat až k tomu obdržíme pokyn. Zatím se to nestalo,“ zmínila mluvčí Brněských komunikací Vladimíra Navrátilová. Právě tato městská společnost bude mít odvoz bloků na starosti.

Už od poloviny prosince monitorují dění na parkovišti u Boby centra brněnští strážníci. „Vše dokumentujeme. Aktuálně jsme tam zaznamenali deset případů podezření z porušení zákona, například z neoprávněného umisťování dopravního značení či neoprávněného uzavření komunikce,“ popsal mluvčí městské policie Jakub Ghanem. Podle radních výběrčí porušují i předpisy o evidenci tržeb.

S omezením přístupu na parkoviště u hokejové haly bojují zástupci hokejového klubu Technika Brno. „V době tréninků mladších dětí, které vozí rodiče, dochází v okolních ulicích k parkovacímu kolapsu,“ řekl už dříve Rovnosti předseda klubu Pavel Kubica.