O jejich odstranění rozhodli brněnští radní před dvěma týdny, z parkoviště je nechali odvézt v minulém týdnu. „Bloky jsou momentálně uskladněné v areálu Brněnských komunikací a čekáme, zda si je majitel vyzvedne. Tuto část příběhu proto považujeme za uzavřenou, pokud se někdo nepokusí zábrany na místo opět vrátit,“ potvrdil ve čtvrtek náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Nyní se podle jeho slov představitelé města soustředí na žalobu na určení vlastnictví týkající se zpevněných ploch na pozemcích za Lužánkami.

Betonové bloky

- kde: u Hokejové haly dětí a mládeže na Ponavě v Brně

- kdy: poprvé na přelomu roku 2018/19

- kdo je instaloval: firmy spojené s podnikatelem Liborem Procházkou

- řidiči: kritika kvůli nedostatku jiných parkovacích míst

- postoj města: snaha o odstranění zábran, poprvé od haly bloky nakrátko zmizely začátkem února, po několika hodinách však byly zpět

- nyní: od minulého týdne stání aut nic nebrání

Betony k vjezdu na parkoviště umístily firmy spojené s podnikatelem Liborem Procházkou. Podle jeho právníka Vítězslava Jíry byl ale už před odtažením bloků vjezd na plochu volný. „Jakýkoli odvoz betonových zábran na parkovištích ve vlastnictví naší společnosti umístěných tak, že nebrání vjezdu ani výjezdu aut na parkoviště, je zcela bezpředmětný a ze strany města se jedná pouze o projev demonstrace jeho moci,“ komentoval situaci právník.

Proti krokům města se Procházka chce bránit. „Vzhledem k v současnosti vedeným soudním řízením tedy naše společnost bude své nároky uplatňovat právními prostředky v rámci těchto soudních sporů,“ dodal Jíra.

Takzvané citybloky u vjezdu na parkoviště haly omezovaly především návštěvníky. „Situace s parkováním byla neúnosná a zvedla se proti ní vlna nevole rodičů, kteří k nám děti vozí,“ popsal problémy předseda hokejového klubu Technika Brno, který v hale trénuje, Pavel Kubica.

Situaci se proto snažili zástupci klubu řešit s majitelem haly. „Jednali jsme o vyčlenění parkovacích míst alespoň pro trenéry a zaměstnance klubu,“ dodal Kubica.

Teď, když jsou překážky pryč, je podle něj situace ideální. „S krokem města jsme spokojení. Kdyby stav s omezením parkování trval o dva nebo tři měsíce déle, poznali bychom to i na počtu dětí,“ dodal Kubica.

Betony od haly už letos v únoru zmizely. Po několika hodinách však byly zpět.