V Jihlavské ulici dělníci demontovali trojici dočasných mostů přes už dokončený tunel. Pro pěší připravili chodníky v ulici U Penzionu, kde nahradili provizorní trasy. Lidé využijí také část kanalizačních přípojek a veřejného osvětlení.

„Přestože do konce výluk tramvají a trolejbusů zbývá ještě několik týdnů, spouštíme do provozu části stavby, které bylo možné dokončit v předstihu a ulehčit tak cestování alespoň na některých místech dřív, než jsme očekávali," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Budoucí podoba konečné zastávky na tramvajové trati u univerzitního kampusu.
Šalinou ke kampusu v Brně: stavba je v půlce, z dělníků se v létě stanou "krtci"

Doplnila, že připravují další návrhy na předčasné užívání jednotlivých stavebních objektů. Dohodu o dřívějším využití části stavby schválili na posledním jednání brněnští radní.

„Předčasné užívání části stavby umožňuje, aby například dokončené chodníky či silnice mohli lidé využívat, i když stavba ještě nebyla jako celek dokončena a předána městu," připomněla Anna Dudková z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Se stavbou prodloužení tramvajové trati až ke kampusu začali dělníci před necelými dvěma lety. První tramvaje tam mají podle předpokladů projet v příštím roce.