Okolní ulice mají pro cyklisty vyhrazenou speciální plochu, rušná cesta vedoucí z Králova Pole směrem do centra ale stále ne. „Na Lidické je pruh pro cyklisty a cítím se tam díky tomu daleko bezpečněji," vyjádřil se Doležel. Právě takový pruh teď plánují udělat brněnští radní i ve Štefánikově. Město schválilo investiční záměr, který ulici v úseku mezi Pionýrskou a Pešinovou podstatně změní.

Město předběžně plánuje vyhrazený pruh pro cyklisty vést od Pionýrské po Antonína Macka, dále by pak pokračovali v piktogramovém koridoru. Podle radního pro oblast dopravy Petra Kratochvíla by to přispělo k jejich bezpečnosti. „V rámci navržených změn budeme upravovat také některé zastávky a přibude nový mobiliář," řekl Kratochvíl. Další změny se budou týkat například parkovací místa, která se přesunou z chodníků do zálivů a přibydou také místa pro vozíčkáře.

Přesný popis řešení bude k dispozici v dalších stupních dokumentace. Předběžně město počítá také s vysázením dalších stromů do aleje po obou stranách ulice. V celém úseku bude také několik podzemních kontejnerových hnízd. Předpokládaná cena investice je bezmála sedm set čtyřicet milionů korun.

V ulici dojde k úpravě některých zastávek, přibyde zde pruh pro cyklisty i parkovací místa pro imobilní. | Video: Deník/Magdaléna Blažková