Od dopoledních hodin míří na Chillibraní stovky lidí. „Je tu přes dvacet stánků s chilli, které je úplně ve všem. Ve sladkém, slaném, v burgerech, makronkách, medovině a dalších. Máme tady třeba i speciálně uvařené chilli pivo, což je ChilliALE jedenáctistupňové, příjemně pálivé pivo," nastínila za organizátory Dominika Hejlová.

Letos se jedná už o devátý ročník. Kvůli pandemii je v menším měřítku než většina předchozích. Lidé mají vstup zdarma.

Kromě pokrmů a nápojů s chilli mají na každém stánku připravené také nepálivé jídlo. Návštěvníci si mohou koupit chilli papriky, omáčky, čokoládové výrobky nebo i třeba sazenice.

Silničáři opraví havarijní stav vozovky dálnice D1 mezi 194. a 196. kilometrem ve směru na Prahu. Zaměří se na pravý jízdní pruh. Hlavní práce začnou v neděli ráno, potrvají do 20. září.
Zúžení na vytížené D1 v Brně: silničáři opraví úsek mezi exity 194 a 196

Od šesti večer je vrcholem akce souboj dvanácti chilližroutů. Minimálně v šesti kolech se musí poprat s omáčkami, paprikami a extrakty, které mají kolo od kola zvyšující se obsah Capsaicinu.

Na stupnici pálivosti papriček dosahují ty nejvyšší až milionových čísel. „Ve vyšších kolech jsou to už jen omáčky, které obsahují pouze extrakty. To už není nic pro laika, který na Chillibraní netrénuje, ale pro trénované chilližrouty," doplnila Hejlová.