Práce mají začít na podzim, dělníci je udělají kvůli zajištění obsluhy náměstí v etapách. „Součástí je úprava polohy terminálu městské hromadné dopravy, vybudování nového zastávkového pruhu a ostrůvku ve Veletržní ulici, opravy chodníků a uzavření výjezdu autobusů a trolejbusů z Mendlova náměstí do křižovatky Veletržní a Křížové,“ vyjmenoval náměstek primátorky Petr Hladík.

Nově přesunuté zastávky budou bezbariérové. Cestující je najdou na straně u prodejny Albert a také zcela naproti u pivovaru Starobrno.

S výjimkou centrálního červeného kruhu zůstanou ostatní povrchy šedé. „Dál nainstalujeme přístřešky, nové posezení, stojany na kola či veřejné pítko. Při obnově zeleně tam vysadíme odolnější stromy, vznikne městská louka," doplnil městský radní pro územní rozvoj Filip Chvátal.

V nedaleké Křížkovského ulici stavbaři momentálně opravují kanalizaci a vodovod. Zároveň v ní vyměňují parovod za horkovod, práce se dotýkají i sousední Rybářské. „Finální ukončení stavby bude v listopadu,“ sdělil vedoucí odboru investic brněnských tepláren Petr Večeřa.