„Čekají nás volby, které ovlivní budoucnost nás i Evropy. Cítím zodpovědnost vůči všem, kteří mi dali hlas v prezidentské volbě a chtěli změnu. Populismu se musíme znovu postavit a nabídnout mu alternativu. Rozhodla jsem se ucházet o pozici lídryně hnutí STAN ve volbách do Evropského parlamentu. Máme společnou celou řadu témat,“ napsala Danuše Nerudová.

Doplnila, že má jasno v tom, jakou Evropskou unii a naši zemi chce mít. „Chci zemi, kde zvládneme velké výzvy. Ať už jde o smysluplné zvládnutí klimatické změny, reformu vzdělávacího systému či přeměnu naší země v moderní ekonomiku, která bude stát na inovacích, moderních technologiích a dá šanci uspět českým firmám, podnikatelům i zaměstnancům. Chci zemi, která pochopí a využije výhody členství v Evropské unii naplno,“ vzkázala Nerudová.

Noční premiéra Kazmova filmu Onemanshow: The Movie v brněnském kině ve Velkém Špalíčku.
Reakce lidí v Brně na Kazmův film? Fanoušci ho ocení i předvídatelné vyvrcholení

Volby se konají příští rok. Voliči v zemích Evropské unie budou vybírat nové europoslance od čtvrtka 6. června do neděle 9. června. Přesný den či dny si zvolí jednotlivé státy samy.

V posledních prezidentských volbách Nerudová nedosáhla v prvním kole na dostatek hlasů, skončila třetí za Andrejem Babišem a vítězem voleb Petrem Pavlem a do druhého kola nepostoupila. Jednu z předvolebních debat v Brně si lze připomenout zde:

Zdroj: Youtube