V prvním kole byl úspěšnější Bek. Získal přes osmatřicet procent hlasů, Ostrý přes osmnáct. „Výchozí situace je příznivá, ale stále pracujeme na kampani a přesvědčujeme voliče, aby nepodceňovali druhé kolo a přišli,“ řekl Bek.

Ostrý považuje už postup za úspěch, ale věří si i na Beka. „Druhé kolo začíná od nuly. Naše šance vidím padesát na padesát. Na výsledek voleb může mít vliv i jednání o brněnské koalici,“ myslí si Ostrý.

Podle politologa Miloše Gregora však při senátních volbách voliči dají spíš na osobnost konkrétního kandidáta.

Oba soupeře podporují i neúspěšní kandidáti z prvního kola. Beka třeba kandidát KDU-ČSL Jan Špilar. „Je v současné chvíli jediný demokratický kandidát pro Brno,“ uvedl na sociální síti.

Na Ostrého stranu se zase přidal například Pavel Trčala. „Je mnohem více Brňákem a Moravákem, než jeho soupeř,“ sdělil na Facebooku kandidát Moravského zemského hnutí.

Politolog Gregor si myslí, že podpora od kandidátů jiných stran nemusí zafungovat. „Menší roli to hrát může. Kandidáti ANO ale ve druhém kole mívají problém získat hlasy od voličů jiných stran,“ uvedl.

Bek získal na kampaň asi milion padesát tisíc korun, Ostrý o půl milionu méně. Vítěz v okrsku 59 Brno-město nahradí Elišku Wagnerovou.