Své odvolání a následný konkurz Komárková napadla soudně, krajský soud letos v červenci potvrdil, že je ředitelkou od začátku srpna 2018. „Po obdržení rozhodnutí jsem avizovala primátorce Brna Markétě Vaňkové a zřizovateli mateřské školy, starostce městské části Brno-Žabovřesky Lucii Pokorné, že opět nastoupím a chci pokračovat v práci, zatím mi to není umožněno. Budu usilovat o to, aby bylo respektováno rozhodnutí soudu, abych mohla pracovat a vykonávat funkci, kterou mám zastávat do konce července 2024,“ řekla Komárková.

Další vývoj je v rukou brněnského magistrátu. „Město o situaci ví, ale nechce ji řešit přes média,“ uvedla Radka Loukotová z magistrátního tiskového střediska.

Podle žabovřeské starostky Lucie Pokorné musí ve finále rozhodnout brněnští radní. „Jsme sice zřizovatel školky, ale co se týče personálních věcí, hlavní rozhodnutí přísluší Radě města Brna," řekla.

Komárková se se zástupci magistrátu i městské části sejde ve středu na jednání. Situaci ovlivňuje i rozhodnutí žabovřeských zastupitelů, podle kterých dojde ke splynutí mateřské školy na náměstí Svornosti s vedle stojící základní školou k prvnímu lednu 2020. Rozhodnutí ještě musí schválit brněnský magistrát.

Podle Komárkové jde o krok účelový. „Jeho cílem není prosperita a zvýšení kvality mateřské školy, ale jde o způsob, který umožní nejen moje odvolání a odvolání ředitele školy, ale taky založí precedens i pro odvolání dalších ředitelů škol, kterých se zřizovatel chce zbavit bez udání prokazatelných vážných důvodů. Mateřská škola náměstí Svornosti byla vždy hodnocena ze strany České školní inspekce nadprůměrně a oba ředitelé jsme obdrželi za dlouhodobou kvalitní a tvůrčí práci ocenění Učitel roku," komentovala Komárková.

Podle vedení městské části k rozhodnutí o splynutí institucí vedly ekonomické důvody. „Před rozhodnutím jsme si nechali zpracovat studii, která vznikala od začátku roku 2019, kdy jsme nemohli tušit, jak dopadne soud s paní Komárkovou. Takže jako podklady jsme měli majetkový rozbor a vyšlo nám, že splynutí je vhodná varianta," reagovala žabovřeská starostka Lucie Pokorná.