Objekty přestaly být využívané zhruba před dvaceti lety. Původně sloužily jako provozní budovy bývalého Depa kolejových vozidel Brno, konkrétně hlavní sklad a klubovna. „Jejich stáří je zhruba sto let," vyčíslila Rajnochová.

Jedním z důvodů, proč se České dráhy rozhodly pro ostraňování staveb v této lokalitě, byli i lidé bez domova, kteří tam přebývali. „Demolici platíme, aby se nemohla opakovat podobná tragédie jako letos v květnu na nedalekém pozemku, kdy ve stavební buňce, i přes její zabezpečení proti vniknutí, uhořelo několik lidí," zmínila Rajnochová nedávný tragický případ. Dalším důvodem bouracích prací je podle ní rekultivace a celkové zkulturnění dané lokality.

Zdroj: Deník/Robin Fajmon a Tomáš Kouřil

Květnový požár v opuštěných stavebních buňkách v Plotní ulici nepřežilo osm lidí. Když začalo hořet, nedokázali se dostat ven a všichni uhořeli. Počtem obětí se jednalo o čtvrtý nejtragičtější požár v České republice od roku 1990. Příčinou požáru byla podle vyšetřovatelů hasičů buď nedbalost, nebo úmysl. S tímto vyšetřování uzavřeli. Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška to v srpnu sdělil ČTK.

Dlouhodobé přebývání bezdomovců v budově na dolním nádrží, která jde nyní k zemi, Deníku minulý týden potvrdil i mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. „Naše hlídky tam chodívaly na kontroly. Prostředí bylo zchátralé. Byla tam nebezpečná místa, a to propadlá podlaha nebo nekompletní zdivo," popsal Ghanem.

V pátek 22. září začala demolice budov u dolního nádraží v Brně.
VIDEO: Demolice budovy u dolního nádraží v Brně. Podívejte se, co z ní zbylo

Podle něj se tam někdy zdržovalo i pět skupinek bezdomovců najednou. „Prostory byly rozlehlé. Lidem, které jsme tam objevili, jsme dávali kontakty na kurátory, sociální a zdravotnické služby," řekl Ghanem.

Další demolice v lokalitě jsou podle Rajnochové v současné době ve fázi přípravy. „Plán případného bourání objektů vychází jak z požadavků na bezpečnost dráhy, tak z možností jejich dalšího využití nebo s ohledem na technický stav budov. Pokud je rozhodnuto o demolici a je schválena demoličním výměrem, dochází k zbourání," přiblížila Rajnochová.

V oblasti nynějšího dolního nádraží je v plánu vznik nového Železničního uzlu Brno včetně nového hlavního nádraží či zázemí pro provozovatele drážní dopravy. „Zůstává nám tam výpravní budova, kterou chceme nabídnout ke komerčnímu nájmu," doplnila Rajnochová.

Musíme ho zbourat co nejdříve, je nebezpečný, říká odborník z VUT Brno Pavel Schmid.
Lužánky musíme zbourat co nejdřív, říká expert o legendárním brněnském stadionu

Stavba nového vlakového nádraží v Brně má začít v roce 2028, první rychlovlak tam přijede o šest let později. Nová poloha nádraží umožní také přirozený rozvoj plánované čtvrti Trnitá.